اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از سیمولینک در mfile و برعکس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از سیمولینک در mfile و برعکس

با سلام خدمت همه دوستان
    خواستم بدونم اگر برنامه ای در mfile متلب نوشته باشم و بخوام از اون برنامه در محیط سیمولینک استفاده کنم باید چه کار کنم؟
    و همچنین برعکس!
    یعنی اگر سیستمی و یا یک معادله ریاضی(ساده یا پیچیده) در سیمولینک متلب با استفاده از بلوک ها پیاده سازی کرده باشم و از ان بخواهم در میان یک برنامه در mfile متلب استفاده کنم چه مراحلی را باید انجام دهم؟
    با تشکر

پاسخ : استفاده از سیمولینک در mfile و برعکس

با سلام

دوست گرامی می توانید از Matlab Function استفاده کنید ولی همواره سعی کنید این گزینه آخرین تیر ترکش برای حل مسئله باشد بدین علت که اولا که دیگر کار شبیه سازی نیست و در حقیقت همان برنامه نویسی است و ثانیا سرعت اجرای این بلوک بسیار پایین است

در مورد قسمت دوم امکان ندارد که سیمولینک جواب سریعتری نسبت به ام فایل بدهد مگر آنکه از الگوریتم بسیار بدی استفاده نموده باشید
    به هر حال برای یک پیشنهاد می تواننید فایل سیمولینک را از طریق ام فایل فراخوانی و اجرا نمایید و در درون خود فایل شبیه سازی سیمولینک نتایج دلخواه خود را با استفاده از to file یا بلوک های دیگر به work space و یا یک فایل منتقل کرده و در نتیجه پس از اجرا از آن در ام فایل استفاده نمایید
    البته فراخوانی سیمولیک در ام فایل معمولا به علت عدم توانمدی کافی متلب در انجام کارهای مختلف است که می توان با مقداری تمرین از این کار اجتناب نمود
    http://www.4shared.com/office/wspNnTsI/AMUZESH_JAMEE_MATLAB.html

دیدگاه

پاسخ : استفاده از سیمولینک در mfile و برعکس

سلام به من یه کد سیمولینک داده شده باید چجوری اجراش کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X