ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2007/06/12
    468
    2

امضاي من روي مدار هام!!!آ*(يك روش ساده براي دور زدن بردبورد!!)

راستش يه مدته با خودم كلنجار ميرم اين روش رو به خاطر ظاهر ساده و خنده دار (اما كار آمد)ش ياد بدم يا نه!!آ* اولا مي ترسم جماعت بخندن :mrgreen: دوما بابا پس سايت خودم چي بزارم!!آ* چقدر تنبلي سخته ... يكي بياد من بگم اون بنويسه :mrgreen: سايتم كامل شه :twisted: :icon_razz:

راستش بستن مدار روو برد بورد اين عيب رو داره كه وقتي كارتون تموم شد،همه چيز رو باز مي كنين!! فرضا مي خواين يك برد آزمايشي براي AVRآ*و LCD بسازين،تست رو انجام مي دين،جواب ميگيرين،برد بورد رو خالي ميكنين!!آ* پس فردا مي خواين دما سنج بسازين كه روو LCd دما رو نشون بده،دستتون بسته مي مونه،روز از نو روزي از نو،اونجاست كه مي گين كاشكه 500 تومن خرجه اضافه كرده بودم،اما اين مدار رو الان داشت.از اون بدتر وقتيه كه ميخواين يك مدار يخورده بزرگ بسازين،گيره هاي برد بور گشاد شده،پايه هاي آي سي رو نگه نمي داره و مدار رو بايد با 4 تا دست!! فشار بدين تا بعضي وقتها كار كنه،بعضي وقتهام پيش مياد كه مثلا مي خواين تابلو روان بسازين!!آ* خوب مي شه روو برد بورد بست؟ از همه بدتر وقتيه كه يكي مي گه تا هفته بعد بايد مدار استپ موتور تحويل بدم !!! اما خبر نداره كه شايد روش فشاري با برد بورد :mrgreen: روزه آخر پيش استاد از هم باز ميشه :sad: و همه چيز ... و شايد نياز باشه يك مدار رو سريع تحويل بدين،وقت چاپ فيبر نيست،توو قوطي برد بورد كه نمي تونين بزارين :mrgreen: رفتين مسابقات رباتيك،يك سنسور كم ميارين!!!آ*مي خواين يك مدار تاخير برا يك قسمت اضافه كنين و ... و... و...

من مدار دادم بيرون كه توو قوطيش، همين رو بستم!!آ* 5 ساله كار مي كنه!!آ* باهاش تابلو روان ساختم 40ستونه تبريز 5ساله پشت ويترين روشنه!!آ* مدار فركانس بالا ساختم تا 24 مگ!!آ* ربات ساختم موتور هاش جريان مي كشن!!آ* هر جوره تستش رو به من جواب داده،سادست،اما كار آمد!!!

اولا مي ترسم ياد بدم!!آ* چند نفري هم كه باقي مونده و منو هنوز نشناختن!!اونهام آ*بفهمن كي هستم :sad: دوما اين امضاي من روي مدارهاست،تا الان دسته هر كي اينطور مداري ديدن،بدونين من ساختم،اما اگه ياد بدم از فردا همه ... :sad: :cry: :cry: :cry: :cry:

من يك كاره ساده انجام مي دم،اكثر سيم لاكي هاي موجود توو بازار 2 لاكه هستن!!آ*يعني لاكي كه روي اونها هست كمي قوي تشريف داره و به زور با آتيشه كبريت از بين ميره،اما اگه شانس بيارين و توو مغازه هاي ترانس پيچي يه ذره سيم پيدا كنين كه لاكش تكي باشه و با دماي نوك هويه ذوب بشه،كار حله!!آ* من به يكي سپردم يك قرقره سيم نمره 3 با لاك نازك برام پيدا كرده،براي يه عمرم آذوغه دارم !!..

اين روش 4 جمله هستش!!يك فيبر سوراخ دار بر مي دارين،پايه هاي قطعات رو رووي اون لحيم مي كنين،سيم لاكي رو روي هر پايه كه مي خواد به هم وصل بشه قرار مي دين،اگه سيم لاكي تون از همون جنس باشه كه من مي گم،ظرف 2 ثانيه لاك اون با قرار دادن نوك هويه ذوب ميشه !! همين،شايد شك كنين به اين روش!!! راستش ترجيه مي دم شك داشته باشين و جز خودك كسي ازش استفاده نكنه :mrgreen: :icon_razz: اما اگه حوصله كنم چند تا عكس از مدارهاي عجيب قريب كه توو 3 صوت حاضر كردم مي زارم،شايد مصور هم آموزش دادم وقتي حالم سر جاش اومد،اونوقت به كارا بودن اين روش و پايداريش پي مي برين ...

ايراداتي كه ممكنه بگيرين :
    1- قيمت زياد!!آ* خوب مدارهاي خيلي دمه دستي رو با برد بورد بزنين،مداري مثل اون كه گفتم(تست LCd كه حالا حالا ها كار دارين باهاش) با اين روش ببندين ... در ثاني،يه فيبر سوراخ دار بزرگ بخرين،از كنارش ببرين،سوكت بزارين براي آي سي ها،مگه خرجش چقدر مشه ؟ كل مدار مثالي كه زدم 500 تومن هم نمي شه!! اما يك عمر كار مي كنه ... در ثالث،من با اين روش توو 3 روز پروژه هاي عجله اي رو تحويل مي دم!!! باور نمي كنين عمرش چقدر زياده،اولين تابلو روانم 8 ساله با اين روش روشنه !!!آ*يعني حتي به جاي چاپ فيبر براي من جواب داده!!!

2-ممكنه جريان زياد بخوام بكشم!!آ* خوب اون جاها رو سيم كلفت بزنين،بقيه مدار رو با سيم لاكي ببندين ...

3- من يك آي سي SMD دارم كه كي خوام به مدارم اضافه كنم!!!آ* خوب سيم لاكي نمره 1 (0.1 ميلي متري) بگيرين،دور پايه ها بچر خونين!!!آ* سره هويه لحيم جمع كنين،روي هر پايه چند ثانيه نگه دارين!!آ*همين،الان يك آي سي دارين كه هر پايش چند متر هم مي تونه باشه :mrgreen: سيم ها رو لحيم كنين به فيبر سواخ دار ...

از حسن هاي اين روش هر چي بگم كم گفتم!!آ* اما لطفا تستش نكنين!!آ* :mrgreen:روش حق كپي رايت داره!!آ* :mrgreen:

(راستي من تا حالا هيچ جا اين روش رو نديدم!! حالا شانس من يه جا پيدا كردين!!آ* اگه مال زمانه سعدي فردوسي هم باشه بدونين در نهايت اونها از من كپي كردن :mrgreen: !!آ* هر چند بازهم بعيد مي دونم اين رو جايي پيدا كنين!!آ*... )
    2005/12/28
    تبريز
    4,214
    1,146

پاسخ : امضاي من روي مدار هام!!!آ*(يك روش ساده براي دور زدن بردبورد!!)

والا من يك زماني در دوران كودكي فكر كنم اول راهنمايي بودم خواستم اينطوري كنم ! چون اونموقع اصلا نميدونستم برد بورد چي هست و 40 ستون كجا هست !!! منتها چشمت روز بد نبينه عقل كه نداشتيم با سيم معمولي داشتم هويه ميكردم بچسبونم چه ميدونستم پلاستيك اينا عايقن فكر ميكردم ذوب ميشه ميچسبه پس حله ولي خوب آخرش زدم موكت خونمونو سوزوندم .....
    ولي بي شوخي روش جالبي هست ميشه امتحانش كرد ......ولي من رو همين فيبر سوراخدارا دوست دارم كار كنم كلا پشت مدار پر لحيم باشه حال ميكنم
    2007/06/12
    468
    2

جالبي اين روش اينه كه پشت فيبر خيلي كم لحيم داره!!!آ*چون ضخامت سيم ها هم كمه ،برجستگي نداره!!،سيم ها به هم ريخته نيست و ...
    اگه برسم يه عكس بزارم،پي مي برين كه تا الان بالاي 200-300 تا مدار به اين روش ساختم!!آ* خيلي باحاله!!آ* تا مثال UP نكنم پي نمي برين!!
    2007/06/12
    468
    2

دوربينم خوب نيست،عكس از نزديك خوب نميفته!!آ* اما اگه دقت كنين اين پروگرمر easy downloader براي 8051 هستش كه بين 2 سوكت 40 پايه،تقريبا همه پايه ها به هم وصلن!! اون سيم هاي معمولي Tx و Rx هستن از max232 كه بنا به دلايلي 2 تاست(بعدا توضيح مي دم!!آ*) شما اينجا سيمي يا بهم ريختگي مي بينين؟
    اين پروگرمر بالاي 8 ساله كار ميكنه!!
    2007/06/27
    اصفهان
    373
    4

بابا در مقایسه با بورد تو من چیپ می سازم. ببین :

از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !
    2007/02/20
    تبريز
    145
    0

ماله خپل بهتره
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    568

بابا من که درست نفهمیدم چی گفتی. :-@
    از آخر یک عکسم نزاشتی ببینیم. :-B
    بدون عکس که فایده نداره ;-<
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2007/04/26
    ايران
    794
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط MEGAMAN
    بابا من که درست نفهمیدم چی گفتی. :-@
    از آخر یک عکسم نزاشتی ببینیم. :-B
    بدون عکس که فایده نداره ;-<
    دوست عزیز این تاپیک حدود 3 سال پیش زده شده , عکس داشت اما هم اکنون عکس های اپلود شده از روی سرور ها delete شدند. یادش به خیر ان زمانها انجمن یک تم و حال و هوای دیگری داشت.
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط el-hobby
    دوست عزیز این تاپیک حدود 3 سال پیش زده شده , عکس داشت اما هم اکنون عکس های اپلود شده از روی سرور ها delete شدند. یادش به خیر ان زمانها انجمن یک تم و حال و هوای دیگری داشت.
    راستیییی :surprised:!!!!!
    :-"
    شماعکسی از آن ندارید؟
    یا کسی نیست داشته باشه؟ :-/
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9