اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امضای من روی مدار هام!!!آ‌(یک روش ساده برای دور زدن بردبورد!!)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

امضای من روی مدار هام!!!آ‌(یک روش ساده برای دور زدن بردبورد!!)

راستش یه مدته با خودم کلنجار میرم این روش رو به خاطر ظاهر ساده و خنده دار (اما کار آمد)ش یاد بدم یا نه!!آ‌ اولا می ترسم جماعت بخندن :mrgreen: دوما بابا پس سایت خودم چی بزارم!!آ‌ چقدر تنبلی سخته ... یکی بیاد من بگم اون بنویسه :mrgreen: سایتم کامل شه :twisted: :icon_razz:

راستش بستن مدار روو برد بورد این عیب رو داره که وقتی کارتون تموم شد،همه چیز رو باز می کنین!! فرضا می خواین یک برد آزمایشی برای AVRآ‌و LCD بسازین،تست رو انجام می دین،جواب میگیرین،برد بورد رو خالی میکنین!!آ‌ پس فردا می خواین دما سنج بسازین که روو LCd دما رو نشون بده،دستتون بسته می مونه،روز از نو روزی از نو،اونجاست که می گین کاشکه 500 تومن خرجه اضافه کرده بودم،اما این مدار رو الان داشت.از اون بدتر وقتیه که میخواین یک مدار یخورده بزرگ بسازین،گیره های برد بور گشاد شده،پایه های آی سی رو نگه نمی داره و مدار رو باید با 4 تا دست!! فشار بدین تا بعضی وقتها کار کنه،بعضی وقتهام پیش میاد که مثلا می خواین تابلو روان بسازین!!آ‌ خوب می شه روو برد بورد بست؟ از همه بدتر وقتیه که یکی می گه تا هفته بعد باید مدار استپ موتور تحویل بدم !!! اما خبر نداره که شاید روش فشاری با برد بورد :mrgreen: روزه آخر پیش استاد از هم باز میشه :sad: و همه چیز ... و شاید نیاز باشه یک مدار رو سریع تحویل بدین،وقت چاپ فیبر نیست،توو قوطی برد بورد که نمی تونین بزارین :mrgreen: رفتین مسابقات رباتیک،یک سنسور کم میارین!!!آ‌می خواین یک مدار تاخیر برا یک قسمت اضافه کنین و ... و... و...

من مدار دادم بیرون که توو قوطیش، همین رو بستم!!آ‌ 5 ساله کار می کنه!!آ‌ باهاش تابلو روان ساختم 40ستونه تبریز 5ساله پشت ویترین روشنه!!آ‌ مدار فرکانس بالا ساختم تا 24 مگ!!آ‌ ربات ساختم موتور هاش جریان می کشن!!آ‌ هر جوره تستش رو به من جواب داده،سادست،اما کار آمد!!!

اولا می ترسم یاد بدم!!آ‌ چند نفری هم که باقی مونده و منو هنوز نشناختن!!اونهام آ‌بفهمن کی هستم :sad: دوما این امضای من روی مدارهاست،تا الان دسته هر کی اینطور مداری دیدن،بدونین من ساختم،اما اگه یاد بدم از فردا همه ... :sad: :cry: :cry: :cry: :cry:

من یک کاره ساده انجام می دم،اکثر سیم لاکی های موجود توو بازار 2 لاکه هستن!!آ‌یعنی لاکی که روی اونها هست کمی قوی تشریف داره و به زور با آتیشه کبریت از بین میره،اما اگه شانس بیارین و توو مغازه های ترانس پیچی یه ذره سیم پیدا کنین که لاکش تکی باشه و با دمای نوک هویه ذوب بشه،کار حله!!آ‌ من به یکی سپردم یک قرقره سیم نمره 3 با لاک نازک برام پیدا کرده،برای یه عمرم آذوغه دارم !!..

این روش 4 جمله هستش!!یک فیبر سوراخ دار بر می دارین،پایه های قطعات رو رووی اون لحیم می کنین،سیم لاکی رو روی هر پایه که می خواد به هم وصل بشه قرار می دین،اگه سیم لاکی تون از همون جنس باشه که من می گم،ظرف 2 ثانیه لاک اون با قرار دادن نوک هویه ذوب میشه !! همین،شاید شک کنین به این روش!!! راستش ترجیه می دم شک داشته باشین و جز خودک کسی ازش استفاده نکنه :mrgreen: :icon_razz: اما اگه حوصله کنم چند تا عکس از مدارهای عجیب قریب که توو 3 صوت حاضر کردم می زارم،شاید مصور هم آموزش دادم وقتی حالم سر جاش اومد،اونوقت به کارا بودن این روش و پایداریش پی می برین ...

ایراداتی که ممکنه بگیرین :
    1- قیمت زیاد!!آ‌ خوب مدارهای خیلی دمه دستی رو با برد بورد بزنین،مداری مثل اون که گفتم(تست LCd که حالا حالا ها کار دارین باهاش) با این روش ببندین ... در ثانی،یه فیبر سوراخ دار بزرگ بخرین،از کنارش ببرین،سوکت بزارین برای آی سی ها،مگه خرجش چقدر مشه ؟ کل مدار مثالی که زدم 500 تومن هم نمی شه!! اما یک عمر کار می کنه ... در ثالث،من با این روش توو 3 روز پروژه های عجله ای رو تحویل می دم!!! باور نمی کنین عمرش چقدر زیاده،اولین تابلو روانم 8 ساله با این روش روشنه !!!آ‌یعنی حتی به جای چاپ فیبر برای من جواب داده!!!

2-ممکنه جریان زیاد بخوام بکشم!!آ‌ خوب اون جاها رو سیم کلفت بزنین،بقیه مدار رو با سیم لاکی ببندین ...

3- من یک آی سی SMD دارم که کی خوام به مدارم اضافه کنم!!!آ‌ خوب سیم لاکی نمره 1 (0.1 میلی متری) بگیرین،دور پایه ها بچر خونین!!!آ‌ سره هویه لحیم جمع کنین،روی هر پایه چند ثانیه نگه دارین!!آ‌همین،الان یک آی سی دارین که هر پایش چند متر هم می تونه باشه :mrgreen: سیم ها رو لحیم کنین به فیبر سواخ دار ...

از حسن های این روش هر چی بگم کم گفتم!!آ‌ اما لطفا تستش نکنین!!آ‌ :mrgreen:روش حق کپی رایت داره!!آ‌ :mrgreen:

(راستی من تا حالا هیچ جا این روش رو ندیدم!! حالا شانس من یه جا پیدا کردین!!آ‌ اگه مال زمانه سعدی فردوسی هم باشه بدونین در نهایت اونها از من کپی کردن :mrgreen: !!آ‌ هر چند بازهم بعید می دونم این رو جایی پیدا کنین!!آ‌... )

پاسخ : امضای من روی مدار هام!!!آ‌(یک روش ساده برای دور زدن بردبورد!!)

والا من یک زمانی در دوران کودکی فکر کنم اول راهنمایی بودم خواستم اینطوری کنم ! چون اونموقع اصلا نمیدونستم برد بورد چی هست و 40 ستون کجا هست !!! منتها چشمت روز بد نبینه عقل که نداشتیم با سیم معمولی داشتم هویه میکردم بچسبونم چه میدونستم پلاستیک اینا عایقن فکر میکردم ذوب میشه میچسبه پس حله ولی خوب آخرش زدم موکت خونمونو سوزوندم .....
    ولی بی شوخی روش جالبی هست میشه امتحانش کرد ......ولی من رو همین فیبر سوراخدارا دوست دارم کار کنم کلا پشت مدار پر لحیم باشه حال میکنم

دیدگاه

جالبی این روش اینه که پشت فیبر خیلی کم لحیم داره!!!آ‌چون ضخامت سیم ها هم کمه ،برجستگی نداره!!،سیم ها به هم ریخته نیست و ...
      اگه برسم یه عکس بزارم،پی می برین که تا الان بالای 200-300 تا مدار به این روش ساختم!!آ‌ خیلی باحاله!!آ‌ تا مثال UP نکنم پی نمی برین!!

دیدگاه

دوربینم خوب نیست،عکس از نزدیک خوب نمیفته!!آ‌ اما اگه دقت کنین این پروگرمر easy downloader برای 8051 هستش که بین 2 سوکت 40 پایه،تقریبا همه پایه ها به هم وصلن!! اون سیم های معمولی Tx و Rx هستن از max232 که بنا به دلایلی 2 تاست(بعدا توضیح می دم!!آ‌) شما اینجا سیمی یا بهم ریختگی می بینین؟
        این پروگرمر بالای 8 ساله کار میکنه!!

دیدگاه

بابا در مقایسه با بورد تو من چیپ می سازم. ببین :

از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
          گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

ماله خپل بهتره

دیدگاه

بابا من که درست نفهمیدم چی گفتی. :-@
              از آخر یک عکسم نزاشتی ببینیم. :-B
              بدون عکس که فایده نداره ;-<
              هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MEGAMAN
                بابا من که درست نفهمیدم چی گفتی. :-@
                از آخر یک عکسم نزاشتی ببینیم. :-B
                بدون عکس که فایده نداره ;-<
                دوست عزیز این تاپیک حدود 3 سال پیش زده شده , عکس داشت اما هم اکنون عکس های اپلود شده از روی سرور ها delete شدند. یادش به خیر ان زمانها انجمن یک تم و حال و هوای دیگری داشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط el-hobby
                  دوست عزیز این تاپیک حدود 3 سال پیش زده شده , عکس داشت اما هم اکنون عکس های اپلود شده از روی سرور ها delete شدند. یادش به خیر ان زمانها انجمن یک تم و حال و هوای دیگری داشت.
                  راستیییی :surprised:!!!!!
                  :-"
                  شماعکسی از آن ندارید؟
                  یا کسی نیست داشته باشه؟ :-/
                  هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X