اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه اتصال CNY70 به op-amp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه اتصال CNY70 به op-amp

سلام
    من نمیدونم چطوری CNY70 رو به op-amp وصل کنم لطفا بهترین روش رو بگید؟

پاسخ : نحوه اتصال CNY70 به op-amp

شما حتما میدونید که سنسور گیرنده مادون قرمز رو بایاس معکوس میکنند. حالا شما باید با یک مقاومت پایه کاتد رو PULL UP یا پایه اند رو PULL DOWN کنی. بعد بسته به اینکه مقاومت رو کدوم طرف گذاشتی رو زمین مشکی ولتاژ کم داری یا برعکس...
    سنسور گیرنده مثل یک مقاومت متغییر عمل میکنه! تو نور کم مقاومت بسیار زیاد و در نور زیاد مقاومت کم میشه!
    شما بین پایه مقاومت و سنسور یه سیم به عنوان خروجی میگیری بعد میدی به پایه Non-inverting اپ امپی که استفاده میکنی! بعد به پایه inverting ولتاژ مرجع یا Refrence رو میدی. این کارو با یه مقامت متغیر حدود 100K انجام میدی. به این شکل که یه پایه رو به 5ولت و یه پایه رو به زمین...
    بعد تو خروجی اگه ولتاژ سنسور کمتر از مرجع باشه 0 ولت و اگر بیشتر باشه 5 ولت خواهی دید...
    دوستان اگر اشتباه داشت تصحیح کنید ممنون!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirna3r
      شما حتما میدونید که سنسور گیرنده مادون قرمز رو بایاس معکوس میکنند. حالا شما باید با یک مقاومت پایه کاتد رو PULL UP یا پایه اند رو PULL DOWN کنی. بعد بسته به اینکه مقاومت رو کدوم طرف گذاشتی رو زمین مشکی ولتاژ کم داری یا برعکس...
      سنسور گیرنده مثل یک مقاومت متغییر عمل میکنه! تو نور کم مقاومت بسیار زیاد و در نور زیاد مقاومت کم میشه!
      شما بین پایه مقاومت و سنسور یه سیم به عنوان خروجی میگیری بعد میدی به پایه Non-inverting اپ امپی که استفاده میکنی! بعد به پایه inverting ولتاژ مرجع یا Refrence رو میدی. این کارو با یه مقامت متغیر حدود 100K انجام میدی. به این شکل که یه پایه رو به 5ولت و یه پایه رو به زمین...
      بعد تو خروجی اگه ولتاژ سنسور کمتر از مرجع باشه 0 ولت و اگر بیشتر باشه 5 ولت خواهی دید...
      دوستان اگر اشتباه داشت تصحیح کنید ممنون!
      ببخشید دوست عزیز من یکم کند ذهنم میشه تمام توضیحاتتون رو یه عکس بزاری مارو خلاص کنی؟
      ممنون

دیدگاه

چرا کند ذهن؟ این حرفا چیه؟
        عزیز یه فایل پروتئوس گذاشتم! اگر بازم متوجه نشدی بگو ID yahoo بدم اونجا برات بیشتر توضیح بدم
        http://www.mediafire.com/?eosa8urwz7flaa8

دیدگاه

ببخشید این لینکی که گذاشتید خراب شده
          میشه عکس اتصال سنسور را برای کم بفرستید
          متشکرم
          h_asgari0720@yahoo.com

دیدگاه

سلام اگه میشه تصویر اتصال سنسور cny70رو برای من هم بفرستید من هم همین مشکل رو دارم
            ممنون
            hosseinmazaree@gmail.com

دیدگاه

سرچ کردن در گوگل از بهترین کارهاست :angry:
              راه اندازی cny 70 و همچنین بقیه قسمت های ربات مسیریاب
              AYRIC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X