اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت خروجیهای 3.3 ولتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت خروجیهای 3.3 ولتی

سلام

یک سوال داشتم فکر کردم اینجا میتونم بپرسم

برای تقویت مدار فرمان مثلا میکرو از رله و ترانزیستور میتونیم استفاده کنیم

اگر ولتاژ بالای 12 باشه mosfet , IGBT خیلی خوب هستند
    برای ولتاژ های 5 ولت BJT , رله های کوچیک استفاده میکنیم

حالا برای استفاده از آرم و ولتاژهای 3 به پایین در مدار قدرت و قطع و وصل کردن جریانهای بالای 10 آمپر و البته با همین ولتاژ ( یعنی هیچ ولتاژی غیر 3 نداریم چه در فرمان چه در قدرت) چه راهی پیشنهاد میکنید

ترانزستوری وجود داره - رله های 3.3 یا حتی کمتر آیا ساخته میشه یا باید سفارشی کار بشه یا خودمون بسازیم؟؟

ممنون

پاسخ : تقویت خروجیهای 3.3 ولتی

سلام
    فکر کنم scr توی ولتاژهای پایین بهتر از بقیه جواب بده ولی مشکل خاموش کردن داره

دیدگاه

باسلام.
      آیسی های سری Tc426,427,428 وهمچنین tc4420....29 درایورهای مناسب ttl ,cmos هستندکه برای
      ورودی3.3 ولت هم مناسبند.
      موفق باشید.
      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نیاز چندانی به تقویت این ولتاژ نیست
        برای راه اندازی ماسفت ها در مدارات قدرت از mosfet driver نظیر ir2113 استفاده میکنن که ولتاژ ورودی 3 رو یک منطقی میشناسه و ولتاژ لازم جهت راه اندازی ماسفت رو خودش تامین میکنه.
        تقویت این ولتاژ(3ولت) هم چندان سخت نیست.میتونید از 2n2222 اسفاده کنید. امیتر رو زمین،کلکتور رو تغذیه و بیس رو با یک مقاومت 1.7 کیلو به پایه میکرو وصل کنید.
        روش دیگه هم استفاده از گیت های منطقی مثل not هست که جریان دهی خروجی بیشتری هم دارند
        4069 یه آی سی not شش تایی که ولتاژ خروجی اون بین صفر و ولتاژ تغذیه اش هست (تغذیه اش فکر کنم تا 15 ولت باشه).با موازی کردن not به جریان دهی بیشتری هم میتونید برسید.
        آی سی های level converter هم هستند که من آشنایی باهاشون ندارم
        افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X