اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جدول داده ها در ccs

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جدول داده ها در ccs

سلام ....
    دوستان عزیز تازگی ها از avr به pic مهاجرت کردم توی دستورات سی یه خورده مشکل دارم مثلا :
    1- چطور میشه برای یه پورت یا یه پین اسم مستعار انتخاب کرد ؟ مثل ALIAS در بسکام
    2- ایا در زبان سی جدول داده مثل ( LOOKUO(VAR,LABEL در بسکام وجود داره؟ دارم یه تابلو روان درست میکنم با PIC
    در ضمن کامپایلر CCS استفاده می کنم ...... با تشکر

پاسخ : جدول داده ها در ccs

بله داره!! میتونی از دستور Define# استفاده کنی. توصیه میکنم حتما Help قدرتمند CCS رو مطالعه کنی. خیلی کمکت میکنه و رات میندازه!! در ضمن CCS باگ زیاد داره!! طبق گفته آقای ایجی سعی کن از ورژن 4.033 استفاده کنی. ظاهرا این ورژن باگ کمتری داره!!
    شما میتونی بجای جدول از آرایه استفاده کنی که خیلی راحتتره!!
    تابلو روان هم خیلی خیلی راحت میشه باهاش ساخت. کار سختی نیست. کلا چندتا دستور رو یاد بگیری میبینی که هیچ فرقی با AVRآ‌نداره و مانند همدیگه عمل میکنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Meysamhl
      سلام ....
      دوستان عزیز تازگی ها از avr به pic مهاجرت کردم توی دستورات سی یه خورده مشکل دارم مثلا :
      1- چطور میشه برای یه پورت یا یه پین اسم مستعار انتخاب کرد ؟ مثل ALIAS در بسکام
      2- ایا در زبان سی جدول داده مثل ( LOOKUO(VAR,LABEL در بسکام وجود داره؟ دارم یه تابلو روان درست میکنم با PIC
      در ضمن کامپایلر CCS استفاده می کنم ...... با تشکر
      سلام دوست عزیز
      1- توضیحات دستور #byte رو ببینید
      2- طبق گفته دوستمون از آرایه می توانید کمک بگیرید

دیدگاه

حتما از آرایه ثابت استفاده کن مانند زیر
        const int lookup[100]={55,55,89,...,54} ; // lookup table
        اگر const استفاده کنی میریزه داخل حافظه فلش ولی اگر استفاده نکنی میریزه داخل رم و حافظه رم کم میاری
        دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X