اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

** این قطعه رو از کجا گیر بیارم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

** این قطعه رو از کجا گیر بیارم؟

سلام دوستان!
    یه قطعه هست از نوع LDO(Low-dropout regulator) مدلاش: AME8801/8812/8840
    میخوام بین یه ماجول و usb کامپیوتر ارتباط برقرار کنم،داخل دیتاشیت ماجول نوشته باید از ic به نام LDO استفاده کنم(اگه از این قطعه استفاده نکنم ارور USB not recognized میده)، هیچی هم ازش نمیدونم، تو فروشگاههای اینترنتی هم نیافتمش! :sad:
    کسی میدونه چیه و به چه دردی میخوره؟

با تشکر...
    اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

پاسخ : ** این قطعه رو از کجا گیر بیارم؟

سلام
    ای قطعه یه رگولاتور ولتاژ که افت ولتاژ دو سرش کمه(کمتر ار دو ولت) فقط نکته ای که هست ولتاژ خروجی قطعه با توجه به پسوندش معلوم میشه که باید به دیتاشیت مراجه کنی.در کل به نظرم اگه ولتاژ خروجی مورد نیازت رو بدونی فکر کنم از رگلاتورهای دیگه هم بشه استفاده کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
      سلام
      ای قطعه یه رگولاتور ولتاژ که افت ولتاژ دو سرش کمه(کمتر ار دو ولت) فقط نکته ای که هست ولتاژ خروجی قطعه با توجه به پسوندش معلوم میشه که باید به دیتاشیت مراجه کنی.در کل به نظرم اگه ولتاژ خروجی مورد نیازت رو بدونی فکر کنم از رگلاتورهای دیگه هم بشه استفاده کرد.
      اما فک میکنم یه رگولاتور معمولی نیست، چون من اومدم و با یه رگولاتور دیگه ولتاژ 3.3 ساختم و دادم به ماجول(آخه خروجی این LDO هم 3.3 هستش) اما لپ تاپم همش ارور مسخره و اعصاب خوردکن USB NOT RECOGNIZED رو میده

شما خودت با این LDOها کار کردی؟

دیدگاه

فکر میکنم تفاوت LDO با بقیه رگولاتور ها اینه که برای تغییرات کم دامنه ورودی و تثبیت اون ساخته شده
        مثلا برای 7805 حتما باید حداقل 7 ولت اعمال بشه منتها رگولاتور های مذکرو 5.5 رو هم تثبیت میکنند.مطالعه دیتاشیت هم بد نیست...
        چون من گدایی بی نشان مشکل شود یاری چنان
        سلطان کجا عیش نهان با رند بازاری کند...
        [حافظ]

دیدگاه

اگه من بخوام از یه ldoاستفاده کنم که ولتاژ ورودیش از usb باشه(5ولت) , و خروجیش هم حداکثر 3.6ولت باشه، از چه مدل LDO باید استفاده کنم؟(لطفا اسم دقیق بگید که برم بخرم) قیمتشون چنده؟
          با تشکر...

دیدگاه

سلام
            احتمال داره مشکل کارت از جای دیگه ای باشه.... جوابت رو تو دیتاشیت گفته اگه 3.6 میخوای AME8805FEFT بگیر و اگه 3.3 میخوای AME8805AEFT بگیر
            از این رگولانور تو دستگاهای صنعتی مثل HMI دیدم.در کل تو جاهایی که تغذیه از باتری باشه یا افت ولتاژ مهم باشه از این رگولاتورا استفاده میکنن
            قیمتشون هم نمیدونم ولی رگولاتورهای معمولی حدود 300 تومنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X