اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ خازن 400 ولت 100 میکرو ،با باطری9 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ خازن 400 ولت 100 میکرو ،با باطری9 ولت

سلام خدمت دوستان.
    اصل مطلب:یه خازن 400 ولت 100 میکرو دارم و میخواهم اون رو به دفعات مکرر شارژ و دشارژ کنم.
    لطفا"یه مدار جم و جور برام بگذارید.
    من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری میباید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هرکجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

پاسخ به سوالات درس مدارات منطقی
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=96902.0

پاسخ : شارژ خازن 400 ولت 100 میکرو ،با باطری9 ولت

سلام برو یه تعمیرکار دوربین پیدا کن، ازش یه مدار فلش دوربین بگیر 500 تومن یا 100 تومن ازت میگیره بهد اونه به یه باتری 3 ولت وصل کن 500-600 ولت توخروجی بگیر... من تا 1000 ولت گرفتم
    به همین سادگی به همین خوشمزگی...... در ضمن از خازنه مواظب باش بخوره بهت شهید راه علم میشی

دیدگاه

100 میکرو یکم کم نیست؟؟ این مدار رو حالشو ببر بهترین مداریه که میشه واسه این کار زد با بازده بالای 85% و توانشم خوبه اتوماتیک ولتاژ رو هم قطع میکنه وقتی به مقدار مورد نظر رسید بین 100-500 ولت هم قابل تغییره با عوض کردن چند تا خازن هم میشه جریان و توانش رو کم یا زیاد کرد!! طراحی شم مال دوست گلم علیرضا عسکریانه!

The truth is not true!!!! the Truth is your own if U think Its TRUTH and The TRUTH is written in blood because its Ur own & Ur dream is the Truth if U see A thing if U feel A thing U build it like a building(!!!) and there is no thing.

دیدگاه

سلام محمد آقا و آقا هادی.
        خیلی ممنون از راهنماییاتون.
        لازم به ذکر هست که من این مدار رو واسه ساخت شوکر میخواهم. :eek: :twisted: بهمین خاطر اولا" میخواهم جم و جور باشه ثانیا" ولتاژش بیش از حد نباشه که بزنه طرف رو بکشه یا به قول دوستمون شهیدش کنه!!!... :mrgreen: . یه چیزی تو این مایه ها میخواهم.
        من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری میباید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هرکجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

دیدگاه

واسه شوکر چون باید مدارش کوچیک باشه اصولا" از خازن استفاده نمیکنن بجاش ولتاژ رو تا 20-30 هزار ولت بالا میبرن با جریان خیلی کم اگه به شوکر های پلیس دقت کنی حدود 2 ساعت تو هوا جرقه ایجاد میشه که به ازای هر 10000 ولت 1 سانت جرقه ایجاد میشه حالا اگه خواستی مدارش رو میزارم ولی خیلی سادس!!
          The truth is not true!!!! the Truth is your own if U think Its TRUTH and The TRUTH is written in blood because its Ur own & Ur dream is the Truth if U see A thing if U feel A thing U build it like a building(!!!) and there is no thing.

دیدگاه

سلام.ممنون میشم اگه این لطف رو در حقم بکنید. :nerd:
            بیزحمت اگه نکته ی خاصی هم داشت بفرمایید.
            راستی یه سئوال:این مداری که میفرمایید، پشت سر هم عمل میکنه یا اینکه مثل مدار فلاش بایست یه ساعت صبر کنیم تاخازنش پر بشه؟

اضافه شده در تاریخ :
            این دوستمون همین که یه تشکر از ما گرفت ، رفت ودیگه نیومد. :bye باشه ، عیب نداره.
            ببینم ،حالا از بقیه دوستان کسی یه همچین مدار جم و جوری سراغ نداره؟؟؟؟؟؟؟.... . :nerd:

اضافه شده در تاریخ :
            ما زیاران چشم یاری داشتیم .... . :cry:
            من میخواهم بدونم تو کل این قسمت یه نفر نیست که مداری سراغ داشته باشه که به قول دوستمون ولتاژ رو تا 20-30 هزار ولت بالا ببره، با جریان خیلی کم .
            واقعا" کسی نیست؟؟؟... . :surprised: :cry2:

دیدگاه

20-30 هزار ولت ؟ oo: هزار ولت هم خودش خیلی زیاده هاا...
              شوکر ها با اینکه معمولا جریان رو از قلب رد نمیکنن ولی به این خاطر که شبکه ی عصبی رسانا هست قسمتی از جریان به سیستم عصبی منتقل میشه(حتی میتونه به مغز هم برسه و مغز خیلی حساس تر از شبکه ی عصبیه). البته اگه میخوایین کسی رو بکشید مسئله فرق میکنه ولی در غیر این صورت این کار شوخی بردار نیست. یعنی اصلا وسیله ی شوخی نیست. :NO:

شوکر های آماده تو بازار هستند ولی پیشنهاد میکنم خودتون بسازید چون شوکر های بازاری کسی رو نمی کشن ولی شوکر دست ساز چون تو ساختنش هیچ اصول و قواعدی رعایت نمیشه کاربرد بهتری داره. به دست و پا هم نزنید چون فایده نداره و طرف فقط فلج میشه یا بی هوش میشه یا تشنج میکنه، یه چند ساعتی هم سر درد و سر گیجه و حالت تهوع پیدا میکنه .. شوکر های بازار البته تا بیست 30 هزار ولت افزایش نمیدن ولی کار شما رو راه میندازه.
              حالا اگه طرف رو نکشت هم حداقل یه تیک عصبی پیدا میکنه یا یه قسمتی از شبکه ی عصبیش صدمه میبینه و خلاصه یه صدمه ای بهش میرسه اینطوری نیست که هیچیش نشه هر چی باشه بدن آدم تحمل این ولتاژ رو (با هر جریانی که باشه) نداره.

برای کشتن روشهای آسونتری هم هست .. واقعا به دردسرش نمی ارزه .. تازه احتمال داره طرف اصلا نمیره :angry: که در این صورت وقت و هزینه تون به هدر میره ..

---
              حالا حافظ رو چرا قاطی ماجرا میکنی :mrgreen: :icon_razz:

---
              از شوخی گذشته به عنوان کسی که خیلی دنبال شوکر ساختن بوده و یه چیزایی هم ساخته و خودش و بقیه رو موش آزمایشگاهی کرده (خیلی شانس آوردم که کسی طوریش نشده) اگه قصدتون فقط شوخیه بهتره یه راه دیگه پیدا کنید :smile:
              زندگی پر ز وجود است ولی ..
              ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ernic
                این دوستمون همین که یه تشکر از ما گرفت ، رفت ودیگه نیومد. :bye باشه ، عیب نداره.
                سلام
                تا تو باشی به کسی تشکر بی مورد نکنی . صبر می کردی نتیجه می داد بعد ... . حالا یه تشکر از من بکن !!! (شوخی بود . کسی به دل نگیره ها !!)
                نوشته اصلی توسط ernic
                ما زیاران چشم یاری داشتیم .... .
                من میخواهم بدونم تو کل این قسمت یه نفر نیست که مداری سراغ داشته باشه که به قول دوستمون ولتاژ رو تا 20-30 هزار ولت بالا ببره، با جریان خیلی کم .
                واقعا" کسی نیست؟؟؟... .
                من هم فکر می کنم 20-30 هزارتا خیلی زیاد باشه !
                فکر می کنم یه خورده باید کمش کنی.
                نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                20-30 هزار ولت ؟ oo: هزار ولت هم خودش خیلی زیاده هاا...
                شوکر ها با اینکه معمولا جریان رو از قلب رد نمیکنن ولی به این خاطر که شبکه ی عصبی رسانا هست قسمتی از جریان به سیستم عصبی منتقل میشه(حتی میتونه به مغز هم برسه و مغز خیلی حساس تر از شبکه ی عصبیه). البته اگه میخوایین کسی رو بکشید مسئله فرق میکنه ولی در غیر این صورت این کار شوخی بردار نیست. یعنی اصلا وسیله ی شوخی نیست. :NO:

شوکر های آماده تو بازار هستند ولی پیشنهاد میکنم خودتون بسازید چون شوکر های بازاری کسی رو نمی کشن ولی شوکر دست ساز چون تو ساختنش هیچ اصول و قواعدی رعایت نمیشه کاربرد بهتری داره. به دست و پا هم نزنید چون فایده نداره و طرف فقط فلج میشه یا بی هوش میشه یا تشنج میکنه، یه چند ساعتی هم سر درد و سر گیجه و حالت تهوع پیدا میکنه .. شوکر های بازار البته تا بیست 30 هزار ولت افزایش نمیدن ولی کار شما رو راه میندازه.
                حالا اگه طرف رو نکشت هم حداقل یه تیک عصبی پیدا میکنه یا یه قسمتی از شبکه ی عصبیش صدمه میبینه و خلاصه یه صدمه ای بهش میرسه اینطوری نیست که هیچیش نشه هر چی باشه بدن آدم تحمل این ولتاژ رو (با هر جریانی که باشه) نداره.

برای کشتن روشهای آسونتری هم هست .. واقعا به دردسرش نمی ارزه .. تازه احتمال داره طرف اصلا نمیره :angry: که در این صورت وقت و هزینه تون به هدر میره ..

---
                از شوخی گذشته به عنوان کسی که خیلی دنبال شوکر ساختن بوده و یه چیزایی هم ساخته و خودش و بقیه رو موش آزمایشگاهی کرده (خیلی شانس آوردم که کسی طوریش نشده) اگه قصدتون فقط شوخیه بهتره یه راه دیگه پیدا کنید :smile:
                در ضمن منم با نظر این دوستمون موافقم . چه کاریه ؟! کار دست خودت و دیگران میدی !
                اینکار هم پیگرد قضایی داره و هم پیگرد شرعی !!

لطفا تشکر فراموش نشه (خیلی راهنمایی کردم)
                امروز زندگی را آغاز کن !
                امروز مخاطره کن !
                امروز کاری کن !
                نگذار که به آرامی بمیری !
                پابلو نرودا

دیدگاه

سلام.
                  خیلی ممنون از راهنمایی دوستان گلم. :nice:
                  عزیز دلم: راستش قصد من از ساخت یه شوکر ،این بود که یه وسیله دفاعی همراهمون باشه . چون برای دانشگاه تا یه شهر دیگه میرم ،که اگه یه وقت اتفاقی افتاد (مثلا"مثل این دانشجوی فوق لیسانسی که اخیرا"شهیدش کردند :cry2 یا هر اتفاق خطر ناک دیگه، اگه کسی قصد ما رو کرد ، یه حالی بهش بدهیم. :mrgreen: تا بدون با کی طرفه.
                  بعد از این فکر، دیدیم چاقو و... oo: که خطر ناکه و ما که اصلا"اهلش نیستیم :biggrin: گفتیم ببینیم دوستان کار دستی ای ، چیزی سراغ دارند که طرف مقابل رو چند دقیقه ای گیج و میج کنه.
                  حالا آقا afceaglee2013 شما که دستی تو این کار داری یه مدار با حال و جم وجور برامون بگذار.(نمیخواهم طرف رو بکشم ها ... .)

دیدگاه

سلام بهترین راه برای شوکر استفاده از یک اسلاتور موج مربعی مثل 555 و یک ترانزیستور قدرت و یک ترانس کویل ماشین یا موتور سیکلت هست. من یکی به طور ازمایشی با ترانزیستور لامپ کم مصرف ساختم ولی جریان خروجی خیلی زیاد بود به حدی که روکش سیم های نازک را آتش می گرفت :twisted:خیلی خفن شده بود و جریان زیادی می کشید برای همین نمی شد به عنوان پرتابل استفاده کرد حالا دارم روی ترانزیستور های mosfet کار می کنم و خوب جواب نگرفتم یعنی شوک وارد می کنه ولی صدای ویز ویز خفنی که با BJT داشت را نداره جرقه اش نمی زنه. :sad:
                    این عکسش با BJT

مراحل ساخت یک شوکر برقی خفن ارزون بدردنخور.

اول تعیین می کنید که می خواهید با BJT کار کنید یا MOSTET . بسته به انتخاب خودتون یک از لوازم خراب زیر را انتخاب کی کنید. لامپ کم مصرف(که همه یک سوختش را در خانه داردند ترجیحا وات بالا)یا پاور سوخته(که انجا نشد خونه همسایه یکی پیدا می شه) من خودم لامپ کم مصرف را ترجیح می دم(به دلایل بالا) بعد یکی از ترانزیستور هاش را در می یارید.
                    توضیح برای لامپ کم مصرف:
                    لامپ های کم مصرف دو تا ترانزیستور بیشتر ندارنکه هردو تا BJT هستند.باید بخشید فعلا هرچی می گردم نمی توانم لامپ پیدا کنم عکس را براتون بزارم. و لی خیلی راحته پایه هاش را هم با مولتی متر تست کنید.
                    توضیح برای پاور:
                    پاور ها دو نوع قطعه سه پا دارند یک نوعش MOSFET هست یک نوع هم یک نوع دیود به هم چسبیدس که برای یکسوسازی استفاده می شود.پاور من MOSFET به شماره ssp2n60b هست که دیود محافظ هم داره برای تشخیص شماره هاشون را توی سایت www.datasheetcatalog.com سرچ کنید.در ضمن از پاور هیتسینک هم می توانید بیرون بکشید.که خیلی لازمه.

بعد برید یک کویل 12 ولت بخرید که من یک نوع هوندای گرفتم اگر می خواهید کوچکتر باشه می توانید از موتورهای مثل گازی استفاده کنید اگر گیر بیاد.

بعد یک مدار استابل 555 می بندید.فرکانسش را هرچی ببرید بالاتر ولتاژ خروجی ترانس هم می رود بالاتر طبق معادله v=l*di/dt ولی نباید انقدر بالا ببرید که 555 یا ترانزیستور کم بیارنند یا ترانس توی اون فرکانس اشباع بشه اول ببندید بعد خازن را عوض کنید به صورت صحیح خطا می توانید به نتیجه برسید.

خوب حالا اگر از BJT استفاده می کنید باید جریان بیس ترانزیستور قدرت را بالا ببرید که دو روش داره
                    یک موازی کردن خروجی 5 گیت not یا سری کردن یک ترانزیستور Bc107 با ترانزیستور قدرت
                    حالا به برق بزنید و حالش را ببرید.

این هم مدارش با BJT

این مدار اصلا خوب نیست ولی من جواب گرفتم خیلی خوب هم جواب گرفتم مقاومتش را هم 220 یا 100 یا 300 اهم امتحان کنید. از تغییر خازن ها برای 555 هم خسته نشوید. مراقب باشید این مدار اگر خوب جریان براش بیاد بد ولتاژی تولید می کنه بزروی هم یک مدار خوب با محاسبات علمی دقیق براتون قرار می دهم.
                    :nice:

دیدگاه

اولا کسی تو رو ترور نمی کنه !
                      ثانیا برای وسیله ی دفاعی هم برو کلاس دفاع شخصی و ... !
                      ثالثا اگه کسی خواست ترور کنه با بمب و گلوله ترور می کنه نه بیاد جلو که تو بهش حال بدی !!
                      اگه یه چیز جم و جور هم می خوای برو یه حشره کش درست کن با ولتاژ بالاتر ! تقریبا همونی میشه که تو می خوای !
                      این هم دوتا لینک (البته توی مدارش باید یه تغییراتی بدی!)
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=53852.msg285136;topicseen#msg28513 6
                      http://aent.persianblog.ir/post/2185
                      البته پیشنهاد می کنم این ها رو هم حتما ببینی (توی چندتا سایت ایرانی پیداشون کردم. گفتم ببینی ضرر نداره) :
                      http://72.41.76.194/wp-content/uploads/2010/03/shok1.jpg
                      http://72.41.76.194/wp-content/uploads/2010/03/shok2.jpg
                      http://72.41.76.194/wp-content/uploads/2010/03/shok3.jpg

اینا رو هم توی سایتای خارجی پیدا کردم
                      http://steelrats.net/images/info/NLO/sch/sch-v2.gif
                      http://www.electronics-lab.com/blog/?tag=electronic
                      امروز زندگی را آغاز کن !
                      امروز مخاطره کن !
                      امروز کاری کن !
                      پابلو نرودا

دیدگاه

سلام به دوستان.
                        تو گوگل یه سرچ زدم و این مدار نتیجش شد. اهل تجربه ببینند بدرد میخوره اصلا" ؟؟؟ عملی هست ؟؟ متشکرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ernic
                          سلام به دوستان.
                          تو گوگل یه سرچ زدم و این مدار نتیجش شد. اهل تجربه ببینند بدرد میخوره اصلا" ؟؟؟ عملی هست ؟؟ متشکرم.
                          دوستان منم یه سوال برام پیش اومد . اون قطعه ای که نوشته NE1 چیه ؟
                          امروز زندگی را آغاز کن !
                          امروز مخاطره کن !
                          امروز کاری کن !
                          پابلو نرودا

دیدگاه

لامپ نئون نوع 2 هستش.
                            گفتم که ، اگه تو گوگل یه سرچ بزنی ،جز چند تا نتیجه اول ، این وبلاگ رومیاره.
                            توضیحات دقیق هم تو وبلاگه هست.
                            فقط میخواهم ببینم مدارش جواب میده یا نه؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ernic
                              لامپ نئون نوع 2 هستش.
                              گفتم که ، اگه تو گوگل یه سرچ بزنی ،جز چند تا نتیجه اول ، این وبلاگ رومیاره.
                              توضیحات دقیق هم تو وبلاگه هست.
                              فقط میخواهم ببینم مدارش جواب میده یا نه؟؟؟؟
                              دوست عزیز ، یه لینک بده اون وبلاگ رو . خیالت رو راحت کن !!!
                              امروز زندگی را آغاز کن !
                              امروز مخاطره کن !
                              امروز کاری کن !
                              پابلو نرودا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X