اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساختمان های هوشمند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساختمان های هوشمند

سلام
    من مهندس برق الکترونیکم و تقریبا هیچ اطلاعات عملی از رشتم ندارم
    هر چی خوندم تو خود دانشگاه بوده
    چند وقتیه در حال جستجوام تا ببینم به چی علاقه دارم/تمام وقتم و صرف رفتن به ارشد کردم و حالا هم منتظرم تا جوابا بیاد
    ساختمان های هوشمند برام خیلی جالبه اما اطلاعات کاملی ندارم
    به چند تا سایت سر زدم و چند تایی هم مقاله خوندم
    کسی هست که بتونه بهم کمک کنه و بگه از کجا باید شروع کنم
    و اگه بخوام ارشد الکترونیک بخونم چه گرایشی و بخونم که مرتبت باشه

چند تا کاتالوگ و فیلم هم دارم که اگه بخواین براتون پلود میکنم :agree:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=26939.msg128400#msg128400

ممنونم
    من دنبال راهم...

پاسخ : ساختمان های هوشمند

احتمالا دوست داشتید جواب من و بدید!!!
    فقط 12 بار مشاهده که به گمانم 4-5 بارشم مال خودم بوده!!!
    من دنبال راهم...

دیدگاه

با سلام
      زهرا خانم علت اینکه بعضی ها جواب شما رو نمید ند شاید این باشه که مثل من متوجه منظور شما نمیشند و یا اینکه بازم مثل من آشنایی کاملی ندارند و ی اینکه بازم مثل من اصل متوجه نمیشند که ساختمان های هوشمند چیه . :mrgreen:
      مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

پس من بیشتر توضیح میدم-ممنون از راهنماییتون

اینجا چند تا فیلم هست , سایت اصلی رو میزارم چون پلودشون سخته :biggrin:

http://mibcco.com/videos.html
        من دنبال راهم...

دیدگاه

درود بر شما
          مبحث ساختمان هوشمند خیلی گستره هست در کل شما باید اول انتخاب کنید که میخواید فقط پروژه جمع کنید یا میخواید هم سیستم و سخت افزار رو طراحی کنید و هم پروژه رو
          شما اول از این دوتا یکی رو انتخاب کن تا بیشتر با هم بحث کنیم
          ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

سلام زهرا جان.ساختمانهای هوشمند بیشتر مربوط به کنترلی ها میشه و در واقع مقابل اتوماسیون صنعتیه که بهش اتوماسیون خانگی هم میگن یا BMS.منم مقاله و آموزش براش دارم ولی هرگز فرصت خوندن و تحقیق براش نداشتم.
            جانم به فدای ائمه اطهار
            می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام زهرا خانم به نظر من چون بحث ساختمان پیش رو است نتیجه می گیریم رونق این کار توی شهرهای بزرگ و توی شهر صنعتی رونق بهتری داره .
              از شما هم تشکر میکنم به خاطر لینکهای جالبتون که مرا با ساختمان های هوشمند مقداری آشنا کرد و فهمیدیم که لااقل چیه .
              ولی در کل به نظر من توی جامعه ی فعلی فقط توی شهرهای بزرگ و شهرهای صنعتی یا شهر های پرتراکم ارزش داره .
              البته محدوده ی کوچکی از همین قبیل ها که کمی هم شبیه هست در شهرهای کوچک هست که خودش هم یک شغل محصوب میشه ولی نه به این گستردگی .

در کل چیز حالبی می تونه باشه اگر دنبالشو بگیرید و علاقه ای نیز باشه . ولی فکر کنم به این راحتی ها نباشه باید براش کلی زحمت بکشید .
              مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

دوست عزیز ahmadpashaei
                هیچ وقت دوتا اتوماسون برقی نمیتونن مقابل هم دیگه باشن بلکه میتونن مکمل هم باشن همین الان دارن خیلی جاها با تجهیزات اتوماسیون صنعتی کار اتوماسیون منزل یا اتوماسیون ساختمان یا اتوماسیون سیستماهی تهویه یا اتوماسیون موتورخانه انجام میدن که همه اینا باهم فرق دارند

دوست عزیز iranesabz
                این نوع اتوماسیون در جوامعی رونق داشت که از سطح رفاهی بالای متوسط برخوردار بودن و به مکان آن بستگی نداشت ولی با بالارفتن بهای زندگی مردم تمامی کشور به مرور زمان به این مقوله روی می اورند همین الان تو شهر هایی که بافت سنتی تری هم دارند خبر دارم که علاقه به این موضوع روبه گسترشه

زمینه کاری خوبیه برای اینده به شرطی که زودتر شروع کنی و حرفهای تر از خیلیا باشی

برای شروع به این کار هم باید اول به اون سوال من جواب بدید
                حالت اول راحت ولی همیشه دچار مشکل حالت دوم خیلی خیلی سخت ولی هیچ وقت گیر نمیکنی

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

تا اونجا که من متوجه شدم ساختمانهای هوشمند تقریبا برای هر سطح رفاهی هست چون امکاناتی که نصب میشن هم خونی با هم در هر زمانی رو دارن توی هر شهر یا کشوری ابتدا که وارد میشه متناسب با نیاز اولیه اونهاس بعد با گذشت زمان میشه ارتقاش داد
                  مثلا سیستم موسیقی مرکزی سیستمی نیست که بخواد توی هر خونه ای اجرا بشه اما دزدگیرش یا هوشمند سازی روشن و خاموش کردن لامپها میتونه طرفدارای خودش و داشته باشه

آقای بابازاده من ترجیح میدم حالت دوم و انتخاب کنم اما واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم یه شرکت در ایران داره دوره های knx رو برگزار میکنه از ابتدایی تا پیشرفتش رو فکر میکنید به درد میخوره!؟!

آقای پاشایی یعنی کسی که الکترونیک خونده نمیتونه وارد بشه؟خیلی خوشحال میشم اگه مقالات و اطلاعاتی رو که دارین بتونم ببینم
                  من دنبال راهم...

دیدگاه

سلام خانم مختاری
                    نه نه من اصلا اینو نگفتم که گرایشهای دیگه نمیتونن.ببینید ما علم مهندسی برق و داریم بدست میاریم و بقیه تحقیق و تجربه هست میشه چرا نشه؟!!!! من کلی گفتم که مال کنترله ولی مثلا چرا نشه یک الکترونیکی وارد کار سایر گرایشها بشه.ما هم درسی مخصوص اینها که نداریم ولی در کل درسهامون راجع به شبکه های صنعتی به ما دید بهتری از بقیه میده.ok؟
                    جانم به فدای ائمه اطهار
                    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

خدمت آقای بابازاده هم عرض کنم که منظورم از مقابل بودن ضدیت نبود اصلا.!! منظورم اینه که باهم رابطه پایه ای دارن ولی مثل هم نیستن.من شبیه سازی کردم فقط :mrgreen:
                      جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

زهرا جان به این سایت نگاه کن مطالب خوبی داره
                        http://www.bms-iran.com/article.htm
                        جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

اینم سایت انگلیسیه ولی اگه زبانت خوبه بخون:
                          http://www.intesis.com/eng/entrada_frame_eng.htm
                          جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

سلام
                            زمانی که می گند بیا ساختمان مارو هوشمند کن یعنی اگر کسی به عنوان مهندس هوشمند بره به اونجا آیا باید همه کارهای زیر را انجام بده :NO:ها
                            سیستم های حرارتی، برودتی، تهویه، برق (جریان، ولتاژ، فرکانس)،شرایط آزمایشگاهی (دما، رطوبت، آشکارسازی گازها)، حریق (پیشگیری، اعلام و اطفاء)، نورپردازی، کنترل تردد، دوربین و تجهیزات مداربسته، تجهیزات حفاظت پیرامونی (PIR، فنس الکترونیک، ...) و سایر تجهیزات دیگر می باشد.
                            اگر این شکلی باشه که دست تنهایی خیلی مشکل میشه شاید هم برای یادگیری اینها زمان زیادی رو باید صرف کنید .
                            چون هر کدوم از اینها خودش یک شغله ؟ آیا اشتب می کنم هر کدوم از اینها آیا شغل نیستند ؟
                            در کل به نظر من شما همون رشته خودتونو ادامه بدین بهتره و اگر قصد یادگیری اینها رو دارین بهتر ه دنبال باشین توی عمل .
                            چون فکر نکنم با عوض کردن رشته فرقی کنه توی یادگیریه شما .
                            مثلا فکر نکن اگر بری به قدرت میتونی اینهارو بیاموزی توی دانشگاه . فرقی نمی کنه . شاید اگر رشته ای هم باشه به این ساختمان های هوشمند بخوره فقط یک مسیری رو به شما نشون میده که از کجا شروع کنی .
                            هیچ چیز اونی نمیشه که شما توی عمل میاموزی . البته استفاده از تجربه و نوشته های دیگران می تونه شما رو یاری کنه که خیلی زود تر به هدفت برسی . به خصوص اگر کسی باشه توی این زمینه تجربه داشته باشه و کارش همین باشه و شما رو بپذیره که باهاش کار کنی و اگر هم سعی کنه به شما چیزی یاد بده که خیلی عالی میشه . اون موقع پیشرفت شما چندین برابر میشه .

دیدگاه

سلام.صبحتون بخیر

بابت معرفی سایتا خیلی خیلی ممنون..زبانم خیلی خوب نیست اما سعی میکنم ازش سر در بیارم :biggrin:

اصولا این کارا به شرکت سپرده میشه نه به یه نفر چون همونجور که خودتون گفتید یه نفر نمیتونه از پس همه ی اینا بر بیاد
                              این شرکتی که گفتم بعد از آموزش از اون فردی که آموزش دیده توی پروژه هاش استفاده میکنه !
                              من دنبال راهم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X