اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول آلتراسونیک نوآوران کاوش ECHO نداره!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول آلتراسونیک نوآوران کاوش ECHO نداره!

من این ماژول رو با 5 ولت تغذیه میکنم و پین EN رو هم از 200 میکرو ثانیه تا 100 میلی ثانیه هم تریگر کردم با پایه های میکرو و با اسکوپ هم دیدم. ولی پایه ECHO همواره حدود 4 ولت هست و هیچ تغییری نمیکنه. تغذیه رو هم تا 8 ولت بالا بردم اما هیچ اتفاقی نیفتاد (همه چیز رو هم با اسکوپ بررسی کردم)جز اینکه ولتاژ پایه ECHO رفت بالاتر.
    یکی بگه چه گلی به سرم بگیرم. در ضمن من این ماژول رو نخریدم و روی یه دستگاه بوده بازش کردم . روش نوشته pnkavosh.com و چهار تا پایه داره با نامهای EN, ECHO, VCC, GND که امیدوارم همون ماژول نوآوران کاوش باشه

پاسخ : ماژول آلتراسونیک نوآوران کاوش ECHO نداره!

چه روزها که یک یه یک غروب شد نیامدی
    چه بغض ها که در گلو رسوب شدی نیامدی
    یکی به داد ما برسه!

دیدگاه

با بررسی بیشتر متوجه شدم که ماژول اصلا نوسان نداره. تو قسمت فرستنده یه نوسان ساز داره با کریستال 40K با یدونه نات 7414 . ماژول رو با یه دونه SRF05 عوض کردم

دیدگاه

سلام
        من با این ماژول کار نکردم ولی شکل پایه هایی که گفتید مثل SRF05 میمونه زمانی که در مود تک سیمه کانفیگ شده باشه.

یه پالس با پهنای 20 میکرو ثانیه به پایه echo بدید و ببینید سیگنالی در یافت میکنید (از همون پایه) یا نه. بهترین روش برای اینکه بتونید با اسکوپ تست کنید اینه که این پالس 20 میکروثانیه رو هر 50 میلی ثانیه تکرار کنید (یعنی با پریود 5020 میکر ثانیه).

اگر محدودیتی در انتخاب ماژول ندارید به نظر من از همون SRF05 استفاده کنید. هم ساده راه اندازی میشه و هم دقت خوبی داره.

موفق باشید
        Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X