اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اطلاعات عمومی در مورد آمپلی فایرها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اطلاعات عمومی در مورد آمپلی فایرها

با درود . . .
    به یه سوال مسخره برخوردم ولی توش گیر کردم.
    برق ورودی این آمپلی هایی که توی هیئت ها و مدرسه ها و مساجد میزارن چه جریانی داره؟؟؟
    مثلا 220 ولت چند آمپر میخوان؟؟؟
    بیشتر از 2 آمپره؟؟؟

با تشکر
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

پاسخ : جریان ورودی آمپلی فایر

شما که تو کار منبع تغذیه هستی انگار ،خب این به توانش بستگی داره ولی معمولا بیش از 2 3 آمپر هست...،بعضا ورودی برقشون فیوز داره از روی آمپر اون فیوز هم میتونید متوجه بشید
    رازي در کار نبود

دیدگاه

شما که تو کار منبع تغذیه هستی انگار

والا ما دربه در دنبال کاریم. منبع تغذیه کجا بوده :mrgreen:
      یه چیزی داریم میسازیم همه اینا توش هست.
      حالا موندم جریان تغذیه آمپلی ها معمولا چقدره.
      راستی اینا معمولا توانشون چقدره؟؟؟ به قولی چند واتن؟؟
      به هر حال بسیار متشکرم.
      کسی مقدار دقیقی نداره؟؟؟
      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

عرض کردم توانشون متغیره،خود آقای اشک از این آمپلی ها تولید میکنن،تو یکی از تاپیکها میتونید نمونه کاراشون رو ببینید،فکر می کنم یه آمپلی قوی که اونجا تو محصولاتشون بود و جزو آمپلی های قوی توی آمپلی های هیئتی هم هست حدود 360 وات بود اگه راندمان رو حداقل 50 درصد بگیریم توان تغذیش میشه 720 وات با تلفات توان تغذیه و برق مصرفی مدارات جانبی فرضا اگه حدود 800 900 وات بشه یعنی با برق 220 ولت نیاز به حدود 4 آمپر جریان داره...
        رازي در کار نبود

دیدگاه

:applause:
          بسیار سپاسگذارم
          تا چند وقت دیگه باید بزنم تو خط ساخت آمپلی!!!
          فکرشو بکن منی که به زور 10 تا آمپلی 10 وات هم نساختم(اکثرا با TDA2030 و 2003 و ... و مدارات تقویت کننده ترانزیستوری کار کردم) بخوام یه آمپلی هیئتی بسازم. oo:
          چه شود!!!!!!!!!
          البته زیاد پیچیده نمیخوام باشه. و یه چیز ساده هم در حد 300 تا 400 وات کارمو راه میندازه.
          چند وقت دیگه مزاحم میشم برای شروع
          بازهم بسیار سپاسگذارم.

بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری

البته زیاد پیچیده نمیخوام باشه. و یه چیز ساده هم در حد 300 تا 400 وات کارمو راه میندازه.
            دوست عزیز موفق باشید اما ساخت یه آمپلی 300 400 وات اونطور که گفتین خیلی هم ساده نیستا !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
            رازي در کار نبود

دیدگاه

:applause:
              بسیار سپاسگذارم
              تا چند وقت دیگه باید بزنم تو خط ساخت آمپلی!!!
              فکرشو بکن منی که به زور 10 تا آمپلی 10 وات هم نساختم(اکثرا با TDA2030 و 2003 و ... و مدارات تقویت کننده ترانزیستوری کار کردم) بخوام یه آمپلی هیئتی بسازم.
              چه شود!!!!!!!!!
              چند وقت دیگه مزاحم میشم برای شروع
              بازهم بسیار سپاسگذارم.
              سلام راست میگه HS عزیزمون
              300 400 وات که به ابن راحتیا نیست که شما با یه 50 وات هم میتونی کلّ هیئت رو به گریه بندازی ( ماه محرم) :mrgreen: :mrgreen:
              میتونی همه رو به تشویق بتدازی ( روزهای جشن) میتونی همه رو برقصونی ( تو پارتی) :mrgreen: :mrgreen:

همون آمپلی فایر دارلینگتون کارتو را میندازه اگه تغذیه خوبی داشته باشه راحت 6 تا بلندگو جواب میده
              یا این آمپلی تو کتاب بخت آور رو بساز 50 وات اصل

AV Maziton 100
              Render By Artlantis Studio
              [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

حال میکنم با این بروبچ انجمن صوتی که با جواباشون بمبارونت میکنن!!! :applause: :wow:
                اگه 50 وات کافی باشه خب من میرم سراغ 100 وات و از الان تحقیقاتو برای ساختش شروع میکنم.
                راستی یه چیزی. این بلندگو بوقی ها هست:

امپدانس اینا چطوریه؟؟؟ همون 8 یا 16 اهمه یا اینا فرق دارن؟؟؟
                مثل این آمپلی های ساده 10 وات که بلند گو مستقیم با یه خازن به آیسی وصل میشه اینا هم به مدار وصل میشن ؟؟؟
                توانشون چقدره؟؟؟

بدرود . . .

دیدگاه

حال میکنم با این بروبچ انجمن صوتی که با جواباشون بمبارونت میکنن!!! :applause: :wow:
                  اگه 50 وات کافی باشه خب من میرم سراغ 100 وات و از الان تحقیقاتو برای ساختش شروع میکنم.
                  راستی یه چیزی. این بلندگو بوقی ها هست:

امپدانس اینا چطوریه؟؟؟ همون 8 یا 16 اهمه یا اینا فرق دارن؟؟؟
                  مثل این آمپلی های ساده 10 وات که بلند گو مستقیم با یه خازن به آیسی وصل میشه اینا هم به مدار وصل میشن ؟؟؟
                  توانشون چقدره؟؟؟
                  سلام این بلندگوها معروفن به شیپوری یا هورن مثل همین بلندگوهاست 8 اهم داره 16 هم داره

شما بلندگو رو چجوری وصل میکنی به آمپلی ؟؟؟ اینم همونه هیچ چیز خاصّی نمیخواد !

توانشون تقریبا کمه مثلا 500 وات نداره :eek: من 25 واتشو دیدم چون اینا بیشتر برای سخنرانی هست مثل ساب که نیست بیس داشته باشه بیشتر صدای میانه رو جواب میده
                  AV Maziton 100
                  Render By Artlantis Studio
                  [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

این بلندگو ها فوق العاده ارزان و بی کیفیت هستش امپدانسشونو نمی دونم اما اگه برای اینا میخوای آمپلی بسازی اصلا به کیفیت اهمیت نده چون اینا فقط مال سخنرانی هستش برای اینا بهتره یه آمپلی با 2n3055 یا 2n3773 یا ... درست کنی تو جلد 5 بخت آور یه نمونه با 6 تا 2n3055 هستش قیلا خودم ساختمش فکر می کنم مناسب باشه،2n3055 یه ترانزیستور قابلمه ای پر توان(البته نه خیلی) برای فرکانسای پایینه که نوع معمولیش تو بازار 400 500 تومنه!!!!
                    رازي در کار نبود

دیدگاه

ممنون با 3055 قبلنا کار کردم.
                      البته اصلش رو زورکی اینجا پیدا میکردیم.
                      یادش بخیر قدیما چقدر ذوق این جور کارا رو داشتیم!!!

من رفتم آمپلی مسجد محلمون رو نگاه کردم.
                      5 یا 6 تا خروجی پشتش بود که 2 یا 3 تاش با سیم رفته بود پشت بوم و 4 تا از همون بلندگوهایی که بالا عکسش رو گذاشته بودم راه مینداخت. صداشم بد نیست.
                      برای داخل مسجد هم 2 تا خروجی اومده بود و به دو تا بلندگو مثل :

اینا وصل شده بود که زده بودنش به 3 متری دیوار.
                      بدبختانه توان آمپلی رو هرچی گشتم جاییش ندیدم نوشته باشه لااقل!!!
                      راجع به این بلندگوها هم یه توضیحی میدید؟
                      ممنون.
                      راستی به نظرتون توان یه اینچنین چیزی در چه حدیه؟؟
                      حدود 100 میشه؟؟

بدرود . . .

دیدگاه

سلام
                        بلندگوهای شیپوری 25 و 35 وات هستند
                        قدرت پرتاب صدا رو تا مسافت های دور دارند و معمولا فقط در فضای باز استفاده میشند
                        البته تو راه اونها معمولا یک ترانس میچینگ استفاده میکنند و برق 100 ولت میدند چون فاصله اون ها تا دستگاه اصلی معمولا زیاده
                        تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
                        تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من

دیدگاه

خروجی دستگا ها معمولا فقط 8 و 16 اهمه که هر خروجی تو امپلی های خالی حد اکثر همون 35 واته
                          البته تو اکو امپلی های جدید توان رو زیاد کردن و برای همینه که چند باند رو سری به یک خروجی دستگاه متصل میکنند
                          برای داشتن بهترین خروجی باید در خروجی دستگاه قانون انتقال حد اکثر توان را در نظر گرفت برای همین در خروجی تمام دستگاه ها ترانس هایی برای ایزولاسیون و تطبیق امپدانس وجود دارد که مثلا بلند گوی 8 اهم را حتما باید به خروجی 8 اهم وصل کرد .

برای پیدا کردن توان دستگا ها میتونی مدل های برند های مختلف رو بررسی کنید
                          برند های مطرح سازنده دستگاه های اکو آمپلیفایر:
                          1- مونتاربو
                          2- اکو چنگ
                          3- ویکتورییا
                          4- تندر
                          5- فونیک
                          6- بهرینگر
                          7- گیل نوا
                          8- رولند
                          9- فاراتل
                          10- DJ
                          11-LD
                          12- تابا
                          13-دایناکرود و ...

معمولا این امپلی ها دو کانال خروجی مجزادارند که هر کانال به طور میانگین 400-500 وات توات داره
                          تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
                          تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من

دیدگاه

برای ساخت آمپلی های وات بالا کتاب یا رفرنسی سراغ دارید که بشه از روش گام به گام رفت جلو؟
                            من همین الان داشتم با یه TDA2822 ور میرفتم برای یکی از دوستان. عجب اعجوبه ایه!!! داخل دیتاشیت نوشته 1 وات هر خروجی و در حالت پل هم میشه بستش.
                            من وقتی طبق دیتاشیت به صورت پل بستمش صدا زیاد جالب نبود اما وقتی از یه کانال استفاده کردم توپ جواب داد و جرأت نمیکردم صداشو زیاد کنم!!! کمی هم گرم میشه. البته نه به صورتی که دستو بسوزونه. اما خطریه. نه؟؟؟
                            ولی یه صدای وز وز کم در داخل بلندگو حتی وقتی ورودی زمین هست یا سیگنال ورودی نیست میاد. برای تغذیه هم یه خازن 1000 گذاشتم اما هنوزم وز وز داره.

راجع به اون بلندگوهای شیپوری هم من الان هنوز هنگ هستم. یعنی مثلا اگه یکی از اونا رو داشته باشم میتونم مستقیم به یه آمپلی مثلا همین 2822 وصل کنم؟؟؟؟ یا امپدانسش فرق داره ؟؟؟ در کل رفتارش مثل بلندگوی معمولی هست یا نه؟؟

با تشکر از دوستان

بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امین شیخ نجدی
                              خروجی دستگا ها معمولا فقط 8 و 16 اهمه که هر خروجی تو امپلی های خالی حد اکثر همون 35 واته
                              .
                              .
                              .
                              دایی امین دستت درد نکنه این هیولاها چیه معرفی کردی؟؟؟ 400 ، 500 وات!!
                              من هنوز تو آمپلی موندم. این اکو آمپلی دیگه چیه؟؟؟
                              اگه فکر میکنه زورش زیاده تا زنگ بزنم با بروبچ بریزیم رو سرش و د بزن!!!!!!!!!

جدای از شوخی
                              من رو همین قضیه اتصال بلندگو مونده بودم. یعنی همه آمپلی ها اول خروجی مدار تقویت رو به یه ترانس ایزولاتور میدن بعد به بلند گو؟؟ یا نه این فقط برای بعضی کارهاست؟؟
                              اینجا (توی شهرستان) مراجع و رفرنس های کمی برای گرفتن اطلاعات هست و اگرم یه مغازه ای باشه که کارش فروش آمپلی باشه، فقط فروشنده هستش و حتی نمیدونه داخلش چی هست!!!! 4 تا اسمو حفظ کردن و فکر میکنن همه چی تمومن!!!
                              برای همینه که من مزاحم بروبچ این انجمن میشم. :mrgreen:

با تشکر مجدد از همگی . . .

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــــــــــ
                              پی نوشت:
                              آخه یکی نیست بگه مرد حسابی تورو به سروصدا و تقویت و آمپلی و اینجور چیزا چکار!!!؟؟؟؟؟ برو به همون AVR خودت بچسب و دلتو به چراغ چشمک زن ساختن باهاش خوش کن!!!!!!!!!!

بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X