اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایور استپر 5 فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایور استپر 5 فاز

سلام دوستان من از این نوع استپر 3تا خریدم:

حالا نمی تونم سیم های اینو تشخیص بدم
    5تا سیم داره
    که هر سیم توی خود موتور به دوتا سیم دیگه وصل شده
    سوکتشم یه سوکت 6پینه که یه سیم تک افتاده توش
    تست کردم شاید مشترک باشد دیدم با بقیه مقاومت یه اندازه نداره با دوتا6.5داره با دوتا9.2
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    حتی ولتازم صرفیش روه م نمیدونم ولی فکر کنم 5-6ولت باشه
    ممنون

پاسخ : درایور استپر 5 فاز

سلام
    فکر می کنم اینطوری باشه.
    مشکی مشترک
    زرد،نارنجی،قرمز،آبی هم به ترتیب D,C,B,A
    معمولا اینطوریه.یعنی به ترتیبه خودش...
    چون 5 تا سیم داره،تک قطبی هم باید درایو شه.
    بضاعت سواد من همین بود.

دیدگاه

آقا منم قد سوادم میخوام نظر بدم. تو استپرهایی که هر سیم به دو سیم دیگه راه میده اتصال درونی پنتاگون هست یعنی موتور 5 فازه
      و ترتیب فازهای A,B,C,D,E از چپ به راست یعنی از A میشه آبی قرمز نارنجی سبز و سیاه
      تو موتور های پنج فاز آکوتونیک که اینطوریه!
      در ضمن تو عکس که شماره و کارخونه سازنده مشخصه بهتره از تو سایت دیتا شیتش رو پیدا کنی

دیدگاه

ممنون از جواباتون
        ولی مثل اینکه فاتحه من خوندست
        موتور 0.72درجست یعنی 5 فازه یعنی اصلا مشترک نداره
        موتور 5 فاز اصلا به درد cncمیخوره ؟
        من چطور اینو درایو کنم
        یه درایو پیدا کردم ولی نمی دونم چطور باید به پورت موازی وصل کنم

راهنماییم کنید اگه با این موتور میشه سه محور cncرا راه انداخت که هیچی وگرنا من باید دوباره بکوبم برم تهران موتور رو عوض کنم (از یزد)
        ممنون

دیدگاه

والا اگه مطمئنی که موتور 5 فازه که دقتهای بالاتر از اون 0.72 رو میتونی باهاش بگیری . چون این 0.72 درجه گام اصلی هست یا همون full step که با روشهای میکرو استپ میتونی تا چند صدم اون دقت بگیری

دیدگاه

می دونم ولی من که نمی تونم درایو با میکرو استپینگ بسازم ساختشم گرونه
            ترسم از اینه که زورش برای cncکم باشه پشت موتور نوشته 0.75Aو0.72deg/step حالا نظرتون چیه؟
            مشکل من 5فاز بودنه که نمی دونم چطور درایو کنم
            دسته دو سه تا دونه گرفتم دونه ای 35 تومن حساب کرد
            از آرمیچر تا استپر های گردن کلفت 35تومن می داد
            حالا اگه به کارم نیاد مجبورم بکنم برم تهران عوض کنم

دیدگاه

از کجا میگی 5 فاز هست ؟ استپ بیشتر از 4 فاز ندیدم معمولا برای توان بالا از 3 فاز استفاده میکنن تازه استپ سه فاز سه دسته سیم پیچ داره که ازهم جدا هستند که 6 تا سیم بیرون میاد
              بنابرین در 5 فاز باید 10 تا سیم بیرون بیاد حالا نمی دونم اون شکل مربوط به چیه

http://www.motionking.com/products/Hybrid_Stepper_Motors/34H3A_Stepper_Motor_86mm_1.2degree.htm
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

از اونجایی فهمیدم 5 فازه که موتور 0.72درجه هست
                2.همه سیم ها به هم اتصال کوتاه هستن
                3.سیم مشترکی وجود نداره
                4.شرکتی که موتور روزده بیشتر 5 فاز زده
                من الان مشکلم اینه که چطور باید این درایو رو که برای 5 فاز هست به پورت پارالل وصل کنم
                ممنون

دیدگاه

در این صورت موتور 5 فاز هست 100 % و با یک اهم متر و مقاومت هر دو دسته سیم فکر کنم پایه های صحیح هر فاز رو پیدا میکنی

گفتی میترسی زورش برسه یا نه باید بگم پیچ یا بال اسکرو خودش یک گیربکس هست با توجه به گامش نیرو رو چند برابر میکنه مخصوصا بال اسکرو
                  جک طایر زاپاس ماشین مثال خوبیه

من الان مشکلم اینه که چطور باید این درایو رو که برای 5 فاز هست به پورت پارالل وصل کنم
                  این اصلا مشکلی نیست شما احتیاج به نرم افزار کنترلر دارید که در ویندوز نصب میشه که مثلا من با kcam کار کردم 3 محور هست و یک اسپنل
                  بعد از نصب هر برنامه کنترلر به منوی ستینگ یا پشن یا رفرنس میری و اونجا یک صفحه ای هست که هر 18 پین پورت هست و به نیاز خودت به هر پین یک عمل انتصاب میدی مثلا پین 1 را فعال سازی محور x انتخاب میکنی ( حالت کمبو باکس داره ) و پایه 5 برد خودت را اتصال میدی به پین 1 پورت پرینتر ( اتصال الکتریکی ) و در ضمن گام پیچ رو با استپت محاسبه میکنی و مقدار پیش روی با هر پالس رو هم به نرم افزار میدی مثلا گام پیچ 4 میلی و استپ 0.72 هست حصل ضربش تقسیم بر 360 میشه جابجایی با هر پالس هشت میکرون میشه بنا براین kcam خودش در هنگام حرکت به اندازه 3 میلی در محور x به تعداد نیاز تولید پالس میکنه

دیدگاه

آقای shs_micro2 لطف میکنی حدود قیمت برد و موتور و مارکش و سایتش و اسم مغازه را بدی و کاتالگ هم اگه باشه هم برد و هم موتور با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shs_micro2

دسته دو سه تا دونه گرفتم دونه ای 35 تومن حساب کرد

دوست عزیز میشه آدرس بدی از کجا گرفتی؟منم موتور لازم دارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shs_micro2
                        ممنون از جواباتون
                        ولی مثل اینکه فاتحه من خوندست
                        موتور 0.72درجست یعنی 5 فازه یعنی اصلا مشترک نداره
                        موتور 5 فاز اصلا به درد cncمیخوره ؟
                        دوست عزیز موتورهای 5 فاز مزیت های زیادی نسبت به دو فاز و چهاز فاز دارند.
                        شک نکن که موتورهای عالی هستند و از نظر تکنولوژی هم بالاتر هستند
                        بنده خودم برای CNC استفاده کردم و لرزش کمتری نسبت به دو فاز دارند.

دیدگاه

منم یه دونه داشتم درایو کردم هم بضورت Full step و هم بصورت Half step . واقعا عالیه و لرزش کمتر و قدرت بیشتری نسبت به دو فاز داره . اما یه خورده ساخت درایورش سخت تره . من خودم درایور کاملشو ساختم و حتی توی این فکر هستم تولیدش کنم .
                          [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

سلام. من پالسهای مورد نیاز 5 تا سیم پیچ داخلی موتور رو با میکرو به دو تا L298 میدم و موتور شروع به چرخش میکنه . اما در مجموع حدود 4.5 آمپر جریان میکشه . و هیت سینک هایی که برای دو تا درایور گذاشتم خیلی داغ میکنه . به نظر شما اگه از L6203 استفاده کنم و برای هر موتور 3 تا L6203 بزارم وضعیت کلی کار بهتر میشه ؟ مدار پیشنهادی شما برای اینکار چیه ؟

ممنون
                            "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
                            در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

سلام . یه مورد رو یادم رفت بگم . پشت این استپ موتور 5 فاز که من دارم نوشته 1.5 آمپر و 0.75 اهم . ولی خب چرا 4.5 آمپر میکشه؟ البته این منبع تغذیه که من دارم یه محدود کننده جریان داره شاید احتمال داره بیشتر هم جریان بکشه . با توجه به مشخصات موتور یعنی اگه یه ولتاژ 12 ولت به یکی از سیم پیچ های اون بدیم باید حدود 16 آمپر جریان بکشه درسته ؟ چه جوری میشه محاسبه کرد که اگه مثلا به هر سیم پیچ 20 میلی ثانیه ولتاژ بدیم و بعد سوییچ کنیم روی سیم پیچ بعدی مقدار جریان چقدر خواهد شد؟

ممنون
                              "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
                              در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X