اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای مدار شارژر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای مدار شارژر

با سلام خدمت دوستان و اساتید من یه دوچرخه برقی دارم که با ولتاژ48 ولت کار میکنه متشکل از 4 باتر 12 ولت و 18 آمپر که بصورت سری به هم وصل شدن
    من یه باتری دیگه با همون مشخصات بصورت سری اضافه کردم و الان ولتاژ به 60 ولت رسیده ولی نتونستم یه مدار برای شارژ اتوماتیک 60 ولت پیدا کنم از دوستان یا اساتید کسی میتونه کمک که ؟
    در حال حاضر یه ترانس 68 ولت سیم پیچی کردم و با اون شارژ میکنم ولی نمیدونم کخ باتریها پر میشن و میترسم بیشتر شارژ بشه و باتری ها خراب بشن دنبال یه مدار شارژ اتوماتیک هستم

امیدوارم محل سئوال مناسب باشه

پاسخ : کمک برای مدار شارژر

سلام دوست عزیز
    به نظر من نیازی به شارإ¾ژر اتوماتیک نیست
    برای شارژ درست باطری باید والتاژ خرجی شارژر 60 ولت برابر 61.5 ولت باشه که در صورت پر شدن باطری خود به خود جران عبوری بسیار کم میشه وبا کم شدن جریان مشخصه که باطری ها پر شدن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saman1366
      سلام دوست عزیز
      به نظر من نیازی به شارإ¾ژر اتوماتیک نیست
      برای شارژ درست باطری باید والتاژ خرجی شارژر 60 ولت برابر 61.5 ولت باشه که در صورت پر شدن باطری خود به خود جران عبوری بسیار کم میشه وبا کم شدن جریان مشخصه که باطری ها پر شدن
      می شه بیشتر توضیح بدید ، من تازه واردم و دوست دارم که بیشتر بدونم . چرا 61.5 ولت ؟ چرا 60 ولت نه ؟ که تو این ولتاژ کاملا جریان قطع بشه یا حتی کمتر که خیال آدم هم کامل راحت بشه . بعد آدم احتیاج داره یه ال ای دی ای چیزی بزاره که نشون بده کی باطری پر شد و کی داره خالی میشه
      دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

سلام
        61.5 درست ولی باید افت ولتاژ موقع شارژ باطری را در نظر گرفت. چون باطری ها موقع شارژ جریان زیادی می کشند و باعث افت ولتاژ می شود.

ولی به دو روش می توانید بفهمید که باطری شارش شده است یا نه
        1- جریان شارژ:وقتی کم بشه یعنی بطری پر شده
        2- ولتاژ باطری:وقتی به مقدار نامی باطری رسید یعنی شارژ شده

دیدگاه

آیا این درسته که ( در هنگام خالی بودن باتری ) تا جایی که باتری می کشه بهش جریان بدیم ؟ یا اینکه باید جریان محدود بشه که باتری آسیب نبینه؟
          دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X