اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلول خورشیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلول خورشیدی

سلام به همگی

جند تا سوال در مورد سلول های خورشیدی داشتم.
    وقتی به یکی از فروشگاه های سلول خورشیدی رفتم فروشنده گفت علاوه بر پنل باید تجهیزات جانبی سلول های خورشیدی رو هم بخرم.
    منظور اینورتر یا شارژر کنترلر و باتریه
    اینطور که من فهمیدم نسبت به وسیله ای که قراره به پنل وصل بشه ظرفیت اینورتر و باتری مشخص میشه
    پنلی که می خوام بگیرم 18ولت و 12 وات هست
    می خوام دو تا موتور 12 ولت 24 RPM رو بچرخونم. که هرکدوم زیر بار 2.5 آمپر میکشن
    اگه کسی اطلاعاتی در مورد نحوه محاسبه باتری و اینورتر (بر حسب وات) داره ممنون می شم کمکم کنه

پاسخ : سلول خورشیدی

خب بذارید سوالم رو جور دیگه ای مطرح کنم.....
    اگه دو سر یه پنل خورشیدی رو به یه موتور وصل کنیم می چرخه یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Majid AD
      خب بذارید سوالم رو جور دیگه ای مطرح کنم.....
      اگه دو سر یه پنل خورشیدی رو به یه موتور وصل کنیم می چرخه یا نه؟
      بله

و اگر بیشتر اطلاعات میخاین بهتره در مورد پروژه کامل توضیح بدین که بتونیم بهتر کمکت کنیم

اون فروشنده میخاد پول در بیاره یه 2-3 ملیون میخاسته پیادت کنه و اون چیزایی که میخاد بهت بفروشه برای کاری که شما میخاین نیست
      حدود 90 تا 140 هزار تومن باطری خورشیدی میخای

دیدگاه

شما توان خروجی پنل خورشیدیتون 12واته در حالی که هر موتور 30 وات مصرف داره حالا برفرض که شما پنلتون همیشه زیر نور کامل باشه و باتری شما را شارژ کنه با بازده تبدیلات انرژی 60 درصد داریم
        12وات*6.=7.2وات
        7.2وات*یک ساعت=7.2 وات ساعت
        60/7.2=8.3

حالا یعنی چه :icon_razz:؟یعنی اینکه اگر شما بازده مدارات شارژ باتری تان و رگولاتور ولتاژ 60 درصد باشه شما باید پنل خورشیدیتون 8.3 ساعت زیر نور خورشید کامل باشه و باتری را شارژ کنه تا موتور شما یک ساعت بچرخه.

شما نیاز به اینوتور ندارید یک رگولاتور ولتاژ یا شارژ کنترلر برای شارژ کردن باتری نیاز دارید که برق خروجی پنل را در باتری ذخیره کنه و شما از اون استفاده کنید .
        ظرفیت باتری هم به مدت زمان مورد نیاز برای چرخش موتور و مدت زمان زیر نور بودن پنل بستگی داره
        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
        ولتر

دیدگاه

پروژه من مدل یه آسانسور خورشیدیه:

http://www.pes.ee.ethz.ch/uploads/tx..._published.pdf

نمی خوام بار زیادی رو حمل کنه. پنلی که بتونه دو تا از این موتور ها (شماره 446) رو بچرخونه کافیه:

http://www.landaelectronic.com/EN/buehlerdcg.html

باز هم ممنون از اینکه وقت گذاشتید :rolleyes:

دیدگاه

این چیزی که شما میخاین 12*2.5=30 وات میشه شما یه 4 وات بگیری برات کافیه

اگه دوست داری یه باطری 12 ولت و یه مدار شارژر هم بگیری که دیگه تکمیل میشه

دیدگاه

یعنی موتور 4 وات بگیرم؟
              چه موتوری؟
              یعنی موتوری که می گید 0.3 آمپر می کشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Majid AD
                یعنی موتور 4 وات بگیرم؟
                چه موتوری؟
                یعنی موتوری که می گید 0.3 آمپر می کشه؟
                ببخشید یه پنل خورشیدی 40 وات البته اگه میخای آنلاین موتورت بچرخه اگه میخای وقتایی که خورشید نیست هم کار کنه باید باطری بگیری و پنلتم باید بیشتر باشه که به ساعاتی که خورشید هستش بستگی داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X