اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر تلویزیون ! ! !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر تلویزیون ! ! !

با درود . . .
    ما یه تلویزیون قدیمی سامسونگ 21 اینچ مدل 5320 داشتیم که بعد از اینکه قاط زد ولش کردیم و رفتیم سراغ یکی دیگه.(قدیمی شده بود و حال تعمیراتش هم نداشتم)

حالا بعد از این چندوقت کرمم گرفته درستش کنم. منتها حسابی قاط زدم.
    تنها عیبش اینه که شانسی روشن میشه و مثلا اگه خاموشش کنی باید به زور سلام و صلوات دوباره روشنش کنی.
    یه چراغ کوچیک قرمز رنگ در جلوش هست که برای حالت استندبای هستش و زمانی هم که یه دکمه رو روی کنترل میزدیم اون چشمک میزد. اما حالا موقعی که تلویزیون رو به برق میزم اون شروع میکنه به چشمک زرد زدن و ریتم خاصی هم نداره. یه صدای وز وز هم متناسب با همون چشمکه از ترانس سوئیچش میاد. چندین بار که از برق میکشی و وصلش میکنی شانسی یهو اون چراغه ثابت قرمز میشه و اونوقت تازه میشه روشنش کرد.

خازن صافیش 450 ولت 470 میکرو هستش. تستش کردم ظاهرا سالمه. اما موقعی که به روش اهم تستش میکنم در ابتدا (حدود 1 ثانیه) مقاومتش زیر 2 کیلو هستش و یهو شروع میکنه به بالا رفتن
    و طرفای 700 کیلو میمونه.
    2 تا خازن ضربه گیر هم روی پل دیودش داره که از نوع Y هستن(همون آبی ها). اونارو هنوز چک نکردم. اما بعید میدونم خازن Y چیزیش بشه.
    پی تی سیش هم یه ورش شکسته بود یکی دیگه براش خریدم و جا زدم. اما همچنان مشکل باقی هستش. به نظر شما از چیه؟؟؟؟
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

پاسخ : تعمیر تلویزیون ! ! !

سلام
    احتمال زیاد های ولتاژ مشکل داره
    تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
    تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من

دیدگاه

با تشکر جناب شیخ نجدی.
      میشه یه توضیحی هم بدید؟
      من فکر میکنم مشکل از تغذیه باشه. چون بعضی وقتها که هی سیم برق رو قطع و وصل میکنم شانسی میگیره و میشه روشنش کرد.
      تمام پایه های قسمت تغذیه رو هم دوباره لحیم زدم تا احیانا" لحیم مردگی نداشته باشه.

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

سلام
        یه انجمن برای تعمیرات تلوزیون داریم اونوقت شما اینجا پست زدید oo:
        اگه نقشه تلوزیون رو بزارید بهتر میشه راهنمایی کرد. ولی معمولا ایرادهای از این دست از خازنها بوجود میاد. تغذیه از چه نوعیه؟(str,ic)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
          سلام
          اگه نقشه تلوزیون رو بزارید بهتر میشه راهنمایی کرد. ولی معمولا ایرادهای از این دست از خازنها بوجود میاد. تغذیه از چه نوعیه؟(str,ic)
          نوشته اصلی توسط B2
          سلام

کلی دنبالش گشتم قبل از اینکه بیام اینجا تاپیک بزنم منتها الان دیدمش!!!
          نقشه شو ندارم. اما به نظر میرسه که تغذیه رو با ایسی نزدن. چون قبل از ترانس سوئیچش فقط یه المان 3 پایه هست که کلا با هیت سینک پوشیده شده و معلوم نیست چیه. یه چن تایی هم خازن و مقاومت و ... دور و برش هستن.
          دیگه دیونم کرده بخدا. همین الان دوباره بستمش. روشن شد!!!!!!!!!. اما دیگه جرات ندارم خاموشش کنم. چون فکر نکنم روشن بشه.

بدرود . . .

دیدگاه

محض اطلاع برای تلویزیون یک بخش اختصاصی و جدا وجود داره...
            این تاپیک منتقل میشه ولی در اولین فرصت عنوان تاپیک رو تصحیح کنید.
            با تشکر.

دیدگاه

سلام
              ظاهرا شما زیاد حرفه ای نمیخوای کار کنی پس یه نکته کاملا تجربی بهت میگم احتمالا مشکلت حل بشه:تلوزیونت رو خاموش کن(کاملا از برق بکش) بزار کامل خنک بشه و اون ایراد خودشو نشون بده بعد تلوزیون رو باز کن و روشنش کن در همون حالت با هویه داغ(یا هوای گرم) روی خازن های قسمت تغذیه رو تک تک داغ کن (اگه خازنی روی بیبس ترانزیستور قدرت هست خیلی مشکوکه) روی هر کدوم که تغذیه روشن شد ایراد از همون خازنه.
              االبته قبل از اینا برد خوب با تینر بشور و از نبود ترک روی برد مطمئن شو
              موفق باشید.

دیدگاه

ظاهرا شما زیاد حرفه ای نمیخوای کار کنی
                بابا ما رو چه به تعمیرات تلویزیون!!!!!!!!!!! :mrgreen:
                از غروب تاحالا که بستمش داره کار میکنه و تا حالا مشکلی نداشته !!!!!!!! oo:
                خودمم تعجب کردم. چندین بار هم روشن خاموشش کردم و هزار نوع بلای آسمانی هم سرش پیاده کردم. اما مثل بچه آدم، ببخشید بچه تلویزیون داره کارشو میکنه و الانم روشنه. oo:
                نمیدونم مشکل از کجاش بوده که حالا رفع شده. ولی فکر کنم لحیم مردگی داشت. چون هر پایه مشکوکی رو که دیدم دوباره لحیم کردم.
                فعلا مشکل حل شده. ببینیم بعدا چی پیش میاد.
                باز هم ممنونم از پاسخهای دوستان.

بدرود . . .

دیدگاه

سلام ، عزیزان تلویزیون اسمارت هایسنس یهو تصویر بقدری سیاه شده که به سختی حتی نمایشگر پیش فرض خود تلویزیون رو میشه دید، لطفا راهنمایی کنید مشکل از چی میتونه باشه؟ اگه پاور باشه میتونم قطعات رو تست کنم ولی تخصصی تر باید بدم بیرون، امروز کیبوردم اول خراب شد بعدم این تلویزیون لعنتی:/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Celine نمایش پست ها
                    سلام ، عزیزان تلویزیون اسمارت هایسنس یهو تصویر بقدری سیاه شده که به سختی حتی نمایشگر پیش فرض خود تلویزیون رو میشه دید، لطفا راهنمایی کنید مشکل از چی میتونه باشه؟ اگه پاور باشه میتونم قطعات رو تست کنم ولی تخصصی تر باید بدم بیرون، امروز کیبوردم اول خراب شد بعدم این تلویزیون لعنتی:/
                    یوتیوب دیدم بدون شک led ها باید عوض بشه کار من نیست

دیدگاه

بنظر همه چی اکی هست، تصویر یهو سیاه شد , ممکنه led ها یهو بسوزه؟!

دیدگاه

از برد شاپ کسی خرید داشته؟ بک لایت جنس خوب از کجا بگیرم ؟ هایسنس ۵۵ اینچ ممکنه بک لایت همشون یکی باشه یا حتما مدل خودش باید باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Celine نمایش پست ها
                          از برد شاپ کسی خرید داشته؟ بک لایت جنس خوب از کجا بگیرم ؟ هایسنس ۵۵ اینچ ممکنه بک لایت همشون یکی باشه یا حتما مدل خودش باید باشه؟
                          درود،
                          اول بررسی کنید ولتاژ بکلایت دارید یا نه، اگر بکلایت ولتاژ حدود 250 تا 350 ولت داشت یعنی قطع به یقین بکلایت سوخته.
                          ضمنا کل بکلایت نمیسوزه و فقط یک یا دو الیدی میسوزن، اگر موقتی میخواید میتونید الیدی سوخته رو اتصال کوتاه کنید.
                          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                            درود،
                            اول بررسی کنید ولتاژ بکلایت دارید یا نه، اگر بکلایت ولتاژ حدود 250 تا 350 ولت داشت یعنی قطع به یقین بکلایت سوخته.
                            ضمنا کل بکلایت نمیسوزه و فقط یک یا دو الیدی میسوزن، اگر موقتی میخواید میتونید الیدی سوخته رو اتصال کوتاه کنید.
                            سلام، ولتاژ بک لایت از کدوم قسمت میاد؟ مستقیم از پاور؟ ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                            درود،
                            سلام، ولتاژ بک لایت از کدوم قسمت میاد؟ مستقیم از پاور؟ ممنون

دیدگاه

اون سوکت ۴ سیمه زده بک لایت ، تلویزیون رو روشن میکنم ولتاژ میگیرم ، خیلی ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سیم ها مشکی، سبز ، سفید ، قرمز هستن، مشکی و قرمز ۴۴۳ ولت هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X