ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: تست ماسفت

2010/08/11
    206
    1

تست ماسفت

با سلام به همه.روش تست سلامت ماسفتها چیه؟
    زیباترین لبخند لبخند خداست
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    21

پاسخ : تست ماسفت

باسلام.
    روش تست: مولتی متر دیجیتال رو در حالت دیود قرار دهید.ابتدا دیود معکوس درین سورس رو تست کنید.
    مقدار اندازه گیری شده رو یادداشت کنید. حال سیم منفی رو به سورس وسیم مثبت رو به گیت وصل نموده
    وجند ثانیه نگه دارید.سپس بدون اینکه دست شما به پایه های ماسفت برخورد داشته باشد اول سیم مثبت
    وبعد سیم منفی رو از ماسفت جدا نمایید وسریعا دیوددرین سورس رو اندازه بگیرید واندازه گیری رو بطور معکوس هم
    انجام بدهید.دراین دوحالت مقدار دیود اندازه گیری شده کاهش شدیدی خواهد داشت که نشاندهنده روشن شدن
    ماسفت میباشد.با لمس کردن پایه های آن ماسفت خاموش خواهد شد.
    موفق باشید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
    2009/10/13
    1,434
    84
    B2

سلام
    فكر كنم بايد شيريني بديم چون جناب Ebi SMPS بعد از يه سال دوباره به انجمن برگشته من كه خيلي خوشحال شدم :wow:
    با اجازه يه نكته هم من بگم كه مهندس حتما يادش رفته بگه چون خودم از ايشون ياد گرفتم اونم اين كه با اين اهمتر هاي ارزون قيمت اين تست جواب نميده چون ولتاژ پروبشون تو حالت تست ديود كمه و نميتونه ماسفت رو روشن كنه.
    اميدوارم مهندس جسارت منو ببخشه.
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    21

باسلام.
    همونطور که دوستمون گفتند(آقای شمس) مولتی مترهای استاندارد میتوانند ولتاژ کافی(2.8v) در رنج دیود
    جهت روشن شدن ماسفت رو داشته باشند.نکته دیگه ای که در مورد بعضی ماسفت های موجود در بازارایران
    هست اینه که اولا مقدار خازن گیت سورس اونها با دیتاشیت شرکتی همخوانی نداره وکمتراز مقدار اصلیه.
    دومی مقدار مقاومت درین سورس اونهاست که بیشتراز مقدار دیتاشیت اون هست.این دو باعث افزایش تلفات
    ماسفت ودر نهایت سوختن سریع ماسفت میشود.در نتیجه بهتراست که پارامترهای فوق هم اندازه گیری شود.
    موفق باشید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
    2009/10/13
    1,434
    84
    B2

راستي مهندس يه جا تاپيك زده بوديد و سوال پرسيده بوديد مقاومت چيست؟ oo: حتما دليل خاصي داشته كه اين سوالو پرسيديد و دوستان بدون اينكه توجه كنند چه كسي اين سوالو پرسيده تاپيك رو بستند حالا اگه موافق باشيد اينجا ادامه بديد.تا اونجا كه من ميدونم وقتي الكترونها از داخل يه هادي عبور ميكنن به اتمهاي ديگه كه ساكن هستند برخورد ميكنن واز مسيرشون منحرف ميشن و انرژيشون تلف ميشه(به صورت حرارت) وبه اين خاطر جريان حركت الكترونها كمتر ميشه كه به اين خاصيت مقاومت الكتريكي ميگن.مهندس درست گفتم؟
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    21

پاسخ : مقاومت ؟

باسلام.
    هدف اصلی ام از طرح سوال "مقاومت چیست" به بحث کشیدن وتبادل نظر در مورد ماهیت فیزیکی مقاومت
    و دیمانسیون (SI or MKS ) اون بود.حالا سوالم رو اینطور مطرح میکنم: ماهیت فیزیکی مقاومت چیست؟
    و دیمانسیون ان در دستگاه SI یا MKS چیست؟
    نکته: الکترونهای آزاد در یک رسانا ثابت نبوده وبدلیل بار منفی همواره نیروی دافعه برقرار است.
    موفق باشید.
    2009/10/13
    1,434
    84
    B2

سلام مهندس اگه ممكنه زير ديپلم صحبت كن ما هم متوجه بشيم :mrgreen: من زياد سر درنياوردم يه سرچي زدم اينو پيدا كردم

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

از دوستان ديگه ميخوام نظر بدن.ممنون
    2010/10/02
    1
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط B2
    سلام
    فكر كنم بايد شيريني بديم چون جناب Ebi SMPS بعد از يه سال دوباره به انجمن برگشته من كه خيلي خوشحال شدم :wow:
    با اجازه يه نكته هم من بگم كه مهندس حتما يادش رفته بگه چون خودم از ايشون ياد گرفتم اونم اين كه با اين اهمتر هاي ارزون قيمت اين تست جواب نميده چون ولتاژ پروبشون تو حالت تست ديود كمه و نميتونه ماسفت رو روشن كنه.
    اميدوارم مهندس جسارت منو ببخشه.
    کانال N و کانال P فرقی نمی کند؟!
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    21

سلام
    اون روش تست برای کانال منفی بود. برای تست کانال مثبت پروب مثبت به سورس و پروب منفی به گیت چند ثانیه وصل میشه.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9