اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد ساخت منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد ساخت منبع تغذیه

سلام بچه ها من سه بار اون مدار منبع تغذیه که 3 تا tl081 داره رو ساختم اما نتیجه نگرفتم و از خیرش گذشتم حا لا میخام منبع تغذیه زیر رو درست کنم اما دو تا مشکل دارم یکی مقدار مقاومت r15 که نوشته 1*4 رو نمیدونم و دومی تغذیه اصلی lm324 (پایه های 11و4 )که نمیدونم باید چقدر باشه و از کجا براش بگیرم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید راستی این نقشه رو از کتاب هنرسان در اوردم
    در ضمن یکسو ساز وصافی رو رسم نکرده

http://www.irupload.ir/images/4ui15c3hbdjys1lth39.jpg

پاسخ : کمک در مورد ساخت منبع تغذیه

منبع تغذیه رو بخری بهتره بابا.ولی من برای مدارات ساده یک منبع 5ولت 1A ساخته بودم.الانم میخوام برای مدارات پ امپی یک منبع متقارن +و-5 و +و-12 ولتی یکی دو آمپری بسازم.
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام دایی جان
      4*1 یعنی چهارتامقاومت 1 اهم رو باهم موازی می کنیم تا 0.25 اهم بشه. اینجوری یه مقاومت با توان 4 برابر ساختیم.
      تغذیه LM324 باید به 30 ولت و زمین وصل بشه.
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
        سلام دایی جان
        4*1 یعنی چهارتامقاومت 1 اهم رو باهم موازی می کنیم تا 0.25 اهم بشه. اینجوری یه مقاومت با توان 4 برابر ساختیم.
        تغذیه LM324 باید به 30 ولت و زمین وصل بشه.
        سلام ممنون که راهنمایی کردین اما شما مطمئن هستید که باید به -و+ 30 ولت وصل شه مگه 324 تغذیش چند ولته نباید دیودی چیزی سر راش بذارم
        ممنون که جواب دادین

دیدگاه

lm324 دارای 4پ امپ مستقله که پایه4 =Vcc+ , پایه 11=VCC- هست که برای تغذیه میتونی بسته به کارت
          32+ یا +و- 16 ولت بهشون بدی.ولتاژ ورودی هم نهایتا همون 32ولته.بهرشم فکر کنم نهایتا 100DBهست.یکسوساز و فیلتر رو هم حتما خودت طراحی کن میتونی از الک1 کمک بگیریا
          جانم به فدای ائمه اطهار
          می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HAMEDP1
            سلام ممنون که راهنمایی کردین اما شما مطمئن هستید که باید به -و+ 30 ولت وصل شه مگه 324 تغذیش چند ولته نباید دیودی چیزی سر راش بذارم
            ممنون که جواب دادین
            خیالت راحت دایی جان

دیدگاه

ببخشید که اینقدر سوال میپرسم به نظر شما این مدار عملیه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میترسم اینم درست کنم مثل مدار قبلی جواب نده !!!!!!!!!!!!!!!!!
              اگه عملی نیست یه مدار خوب منبع تغذیه بهم معرفی کنید
              ممنون

دیدگاه

خیالت راحت دایی جان
                مدار ساده ایه.
                تازه بهتره مدار زود جواب نده تا آدم ازش چیز یاد بگیره.

دیدگاه

با سلام در لینک زیر یک منبع تغذیه DC متغییر بین ۰ تا ۳۰ ولت با جریان ۳ آمپر همراه با فایل PCB فایل SCH و لیست قطعات اون قرار داده شده تا بتوانید به راحتی دارای یک منبع تغذیه متغیر آزمایشگاهی شوید.

http://roboticngo.com/1390/08/1827/

من 4 سال پیش ساختمش و تا حالا داره مثل مرد کار می کنه!
                  همواره يادمان باشد:
                  1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
                  2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
                  3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X