اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریست مدار توسط رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ریست مدار توسط رله

سلام
    من یه مدار باavrساختم که رله هم داره اما وقتی رله خروجی 220رو خاموش میکنه مدار ریست میشه ضمنا برای روشن شدن رله از ترانزیستورc546استفاده کردم لطفا راهنمایی کنید
    با تشکر

پاسخ : ریست مدار توسط رله

واسه ی بوبین رله دیود هرز گرد گذاشتین؟
    The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

سلام
      همونطور که narek گفتن ، دیود هرزگرده خیلی تاثیر داره ، اگه رله موقع وصل شدن مشکلی برا میکرو ایجاد نمیکنه ولی موقع قطع شدن ریست میکنه ، علتش نبود دیودهرزگرده ! + اینکه یه خازن نسبتا بالا هم تو مدارتون باشه

دیدگاه

سلام
        دوست عزیز همه دوستانی که برای اولین بار خواستن از ای وی آر به صورت عملی استفاده بکنن زمانی که دستور به وصل کردن میکرو میرسه میکرو ریست میشه
        این مشکل یه بار برای من پیش اومد ولی من حلش کردم
        در زمان وصل رله ولت متر روی پایه های تغذیه میکروت بزار وببین دقیقا وقتی رله وصل کرد ولتاژ افت میکنه
        وباعث ریست شدن میکرو میشه برای حل این مسئله من اومدم در دومرحله تغذیه مدارو رگوله کردم یعنی اگه مدارت با یه 7805
        ولتاژو به میکرو میرسونه بعد از رگولاتور اول یه رگولاتور دومی هم بزار بعد تغذیه میکرو رو از دومی تامین کن مشکلت حل میشه وروی هر یک از دیودهای یکسو کننده یه خازن 100نانو بزار (موازی)خروجی رگولاتور رو با یه خازن 100نانو به زمین وصل کن در آخر تغذیه رله رو هم با یه مقاومت 10کیلو ویه خازن 100نانو موازی کن این خیلی از مدارات میکرویی بودن که چون این کارارو نکردن کارشون نتیجه نداده موفق باشی
        معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

ریست مدار توسط رله

سلام دوستان عزیز
          ببخشید دیود هرز گرد چیه :question:
          ممنون

دیدگاه

سلام به این می گن دیود هرز گرد
            من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط narek
              واسه ی بوبین رله دیود هرز گرد گذاشتین؟
              سلام چون رله یک سیم پیچه در هر صورت ولتاژ برگشتی داری
              برای جلو گیری از این کار باید
              بعد از میکرو به لچ بدی بعد بدی اپتوکوپلر و به یک درایور مثلا uln2003 بعد به رله
              ما اینو تو کار های صنعتی استفاده میکنیم و کاملا عملی و جواب میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cmuiran
                سلام چون رله یک سیم پیچه در هر صورت ولتاژ برگشتی داری
                برای جلو گیری از این کار باید
                بعد از میکرو به لچ بدی بعد بدی اپتوکوپلر و به یک درایور مثلا uln2003 بعد به رله
                ما اینو تو کار های صنعتی استفاده میکنیم و کاملا عملی و جواب میده
                ماشاا... به این همه ایزولاسیون

جناب mzr فعلا یه دیود 1N4148 بعنوان دیود هرز گرد بذارین
                در ضمن ترجیحا تغذیه رله رو قبل از رگولاتور 5 ولتی که تغذیه میکرو رو تامین میکنه بگیرین
                بعنوان مثال میگم اگه مدارتون ولتاژ 9 رو با رگولاتور به 5 برای میکرو تبدیل میکنه رله رو 9 ولت بگیرین و تغذیه اونو از همون 9 ولت تامین کنین خازنهای 100 نانو هم فراموش نشه

دیدگاه

سلام

شما میتونید با ترانزیستور یا منفی رو سوئیچ کنبد و مثبت رو بدید به مدار رله و یا منفی رو به مدار بدهید و مثبت رو سوئیچ کنید
                  شماتیک :

با سپاس
                  http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

سلام
                    از همه دوستانی که راهنمایی کردند متشکرم
                    من تغذیه رله رو قبل از7805گذاشتم ظرفیت خازن مدار رو بالا بردم دیود هرز گرد هم گذاشتم ضمنابرای دیودهای پل هم خازن گذاشتم اما مشکل حل نشد
                    cmuiranعزیز لطفا مداری رو که صحبتش کردیید بگذارید
                    دیدگاه

دوست عزیز شما اگه کاری رو که بهتون گفتم میکردید کار تموم بود
                      الان یه رگولاتو 7805 بردارید وتغذیه مدارتونو بدین به این رگولاتور بعد از رگولاتور دوم تغذیه میکروتونو از این دومی بگیرید
                      مطمئن باشد مشکلتون حل میشه موفق باشی
                      معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

سلام،لطفا بگو که بوبین رله چند ولتیه و دوم اینکه باری که با رله سویچ میکنی ولتاز 220 یا چیز دیگست؟

دیدگاه

سلام
                          بارله ولتاژ220روکنترل میکنم
                          البته از رله نا امید شدم کارمو باbta16انجام دادم .مدارش با رله کمی تفاوت داره
                          اما اگر راه حلی برای مشکل پیشنهاد بدهید در مدارات دیگر استفاده میکنم دوستان دیگر هم از آن بهره میبرند
                          دیدگاه

دوست عزیز
                            کار با رله تو مدارات میکرو خیلی هم آسونه فقط باید قلقش دستت بیاد وگرنه آدمو دیونه(دور از جناب) میکنه
                            ببین شما یه مداری درست کردی که میخوای با میکرو یه ولتاژ 220 ولتی رو کنترل کنی مثل فرمان دادن به یه لامپ خونه که روشن بشه درسته؟
                            واومدی رله رو با یه ترانزیستور سویچ کردی ولی موقع عمل رله میکرو ریست میکنه ومیپره
                            ااول برنامه درسته؟
                            منم اولا این مشکلو داشتم ولی ناامید نشدم دنبال راه حال بودم
                            وحلش کردم
                            ببین شما یه ولت متر بردار بزار روی پایه های تغذیه میکروت ببین دقیقا زمان فرمان دادن به میکرو ولت متر چند
                            نشون میده ؟
                            مطمعنا کمتر از اون ولتاژ کاری هست که میکرو کار میکنه پس در نبجه میکرو ریست مشه
                            حالا اون کاری که من کردم
                            من اومدم بهد از اون رگولاتور یه رگولاتور دوم هم گذاشتم با یه خازن کارو حل کردم تو پست قبلی هم
                            چرا عمل نکردی؟مطمعا باش کاری که میگم عملیه
                            معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

سلام دوستان من هم همین مشکل رو دارم توضیح بدم که رله من 12 ولتی است بار اون یک لامپ 100 وات 220 ولت است ابتدا با uln2003 درایوش کردم بدون بار ریست نمیکرد ولی وقتی میخواست لامپ رو روشن کنه ریست میکرد بعد با BC107 و دیود هرز گرد 1n5819 درایو کردم همین مشکل بود حتی با اپتو کوپلر هم کلا تغذیه و زمین رو جدا کردم مدار اسنابر که جناب mahdi210 گفتن هم گذاشتم ریست کرد ولی استفاده از رگولاتور دوم که جناب mahdi210 گفتن مشکل حل شد ولی با این کار صورت قضیه پاک میشه چون بعد از رگولاتور دوم ولتاژ میکرو به 3.9 ولت میرسه و 5 ولت نیست ولی ریست نمیشه.حالا اگه میشه کمک فکری کنید بنده رو که آیا ترکهام مناسب نیست یا میکرو به رله نزدیکه؟پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X