اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد شبکه عصبی و تنظیمات آن در سیمولینک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد شبکه عصبی و تنظیمات آن در سیمولینک

با سلام خدومت همه دوستان ... من تازه کار با شبکه عصبی رو شروع کردم ... ابتدا هم کتاب آقای کیا رو که البته ترجمه است خوندم .... خیلی خوب نبود و فقط یه سری مطالب کلی رو یاد گرفتم ... تا اینکه تاپیک آقای وزیری رو خوندم و خیلی شرایط بهتر شد .... اما یه حسنی که متلب داشته به سیمولینکشه ... اما تو انجمن هیچ بحثی در این مورد نشده ... توی کتاب Demuth برای قسمت سیمولینک برای هر سه بلاک سه تا مثال زده .... یه مسئله که تو همون گام اول توجه منو جلب کرد نوع قرار گیری بلاک کنترلر نسبت به سیستممونه و یه جورایی داره سری قرار میگیره ... این پایین نمای کلی رو میبینیم

من یاد گرفته بودم که ابتدا یه دسته از ورودی و خروجی های سیستممون شبکه عصبی رو آموزش میدیم و بعد این شبکه میتونه جایگزین سیستممون بشه ... اما تو این مثال ها کنترلر تمام مدت بین ورودی و سیستم قرار گرفته و همیشه تو مداره .... من که گیج شدم
    مثالی که برای بلاک پیشگو گذاشته که یه منبعه که دو شیر ورودی و یه شیر خروجی داره و ما میخواهیم با کنترل یکی از ورودی ها و ثابت فرض کردن ورودی و خروجی دیگه غلظت مایع داخل مخزن رو کترل کنیم ...پس بلاک مخزن 1 ورودی و یک خروجی داره ... من طبق کتاب جلو میرم... شبکه رو آموزش میدم و جواب میگیرم .... اما چند سوال دیگه برام پیش اومده و اون اینه که ضرائب این بلاک رو چجوری باید تعیین کنیم؟؟؟

من برای تست اومدم یه سیستم خیلی خیلی خیلی ساده رو در نظر گرفتم ... یه گین 2 !!!!! :redface: بعد یه ورودی رندوم بهش دادم ... حالا سعی کردم تا یه شبکه عصبی رو آموزش بدم و جایگزین این سیستم کنم .... از دوستان خواهش میکنم اونایی که میتونن برای این مورد هم یه مثال ساده گام به گام حل کنند تا مشکل برطرف بشه و متوجه بشیم آموزش یه شبکه تو سیمولینک چه جوریه ... باور کنید اگر یه مثال ساده از اول تا آخر شبیه سازی بشه مشکلات خیلی ها حل میشه و خیلی ها جواب سوالاتشون رو میگیرن ... مرسی :mrgreen:

پاسخ : ایجاد شبکه عصبی و تنظیمات آن در سیمولینک

واقها تا حالا هیچ کسی با سیمولینکش کار نکرده؟؟؟ ... :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X