اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ATMEGA 16

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ATMEGA 16

با سلام
    من یک میکرو atmega 16 دارم . برنامه ام رو در codevision نوشتم . برنامه ام پروگرام هم میشه . برنامه ام تو پروتوس جواب می ده . وقتی می بندمش رو مدارم برای اینکه جواب بگیرم باید رو pin 13 که xtal1 ( کریستال خارجی) با دستم یا یک سیم بهش بزنم آنوقت مدارم شروع می کنه به کار کردن من کریستال خارجی رو فعال نکردم و فیوز بیت ها رو هم دست نزدم. مدارم 1000 بار چک کردم درست بستمش .به خدا مدار ریست رو هم بستمش . این مشکلش چیه اگه لطف کنید مشکلم حل کنید
    اینم مدارم و برنامه ام :
    http://www.bigupload.com/en/file/11308/oxin.rar.html
    ببخشید اگه پر حرفی کردم .

پاسخ : ATMEGA 16

دوست عزیز مشکل از قسمت کریستال
    اول فیوز بیت رو چک کن احتمالا فیور بیت رو اشتباها به جای کریستال خارجی روی کلاک خارجی تظیم کردی.
    اگر نشد کریستالت رو هم عوض کن
    خازن گذاشتی برای کریستالت؟
    البته فیل از همه اینا، جای میکرو روی برد برد عوض کن شاید درست تو برد نرفته.
    من هستم پس می توانم.

دیدگاه

من اصلا از کریستال خارجی استفاده نکردم برنامه ام با کریستال داخلی میکرو ه . من حتی از یک میکرو ه atmega 16 دیگه هم استفاده کردم پرگرامش کردم بازم همین مشکل رو داره - پروگرامرم stk 300- اهتمال دار که پروگرامرم خراب باشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط oxin
        من اصلا از کریستال خارجی استفاده نکردم برنامه ام با کریستال داخلی میکرو ه . من حتی از یک میکرو ه atmega 16 دیگه هم استفاده کردم پرگرامش کردم بازم همین مشکل رو داره - پروگرامرم stk 300- اهتمال دار که پروگرامرم خراب باشه ؟
        سلام راستش من c زیاد بلد نیستم ولی شما یه برنامه ساده چشمک زن بنویس پروگرام کن تو میکرو اگه بازم همون مشکل رو داشت میتونه از پروگرامر یا تغذیه میکروت باشه
        AV Maziton 100
        Render By Artlantis Studio
        [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

با تشکر از maziyar123 و rezasadeghi
          احتمال زیاد از پروگرامرمه چون برنامه ام رو برای میکرو atmega 32 هم پروگرام کردم بازم هم همین مشکل داره .

دیدگاه

با سلام
            شما توی برنامه فرکانس اوسیلاتور رو 8 مگ تنظیم کردید اما میکرو تون با فرکانس 1 مگ داره کار میکنه یوز بیت ها رو روی اوسیلاتور 8 مگ داخلی تنظیم کنید یا اینکه فرکانس برنامه تون رو 1 مگ کنید ببینید درست میشه .
            توجه کنید که کامپایلر با توجه به فرکانسی که براش تعیین میشه میاد تابع delay محاسبه میکنه !

دیدگاه

سلام آقا مجتبی
              نه تغییر نکرد - من به این pin 13 که xtal1 است یک 5 ولت دادم فعلا درست شده - نمیدنم مشکلش چیه 3 تا میکرو عوض کردم رو هر سه تا همین جوریه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X