اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن LED با 220 ولت AC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن LED با 220 ولت AC

ساده ترین مدار برای روشن کردن یک LED با 220 ولت AC چیه ؟
    آیا با مقاومت و دیود میشه ؟

پاسخ : روشن کردن LED با 220 ولت AC

سلام

میتونید از رله استفاده نمایید که رله آیسی بهترین روش می باشد
    یا شاید بتونید از ماسفت و چوک هم استفاده کنید استفاده نمایید

با سپاس
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

بابا یه led که این حرفارو نداره .
      با مقاومت و دیود میشه .

دیدگاه

هیچی نمیخاد یک مقاومت 220 کیلو با led سری کن بزن به برق همین . اگه led معمولی باشه این کارو کن در غیر اینصورت درایو لازمه
        مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SeGMeX
          هیچی نمیخاد یک مقاومت 220 کیلو با led سری کن بزن به برق همین . اگه led معمولی باشه این کارو کن در غیر اینصورت درایو لازمه
          به نظرت عمر دیود چقدره اگر اینطوری فقط با یه مقاومت 220کیلواهم روشنش کنیم چون آزمایش کردم دوسر LED ولتاژ 20ولتی بود.
          منم سوال مشابه این مطرح کردم اما کسی جواب نداد اینجا شاید جواب بگیرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
            به نظرت عمر دیود چقدره اگر اینطوری فقط با یه مقاومت 220کیلواهم روشنش کنیم چون آزمایش کردم دوسر LED ولتاژ 20ولتی بود.
            منم سوال مشابه این مطرح کردم اما کسی جواب نداد اینجا شاید جواب بگیرم.
            موازی کردن یک دیود به صورت معکوس با led الزامی است چون در غیر این صورت در نیم سیکل منفی 220 ولت روی led میافته وباعث سوختن و یا کاهش عمرled میشه. اگر اشتباه نکنم ولتاژ معکوسی که یک led معمولی قادره تحمل کنه 80 ولته. در مورد طول عمر اگر دیود معکوس را اضافه کنی طوری نمیشه ،ولتاژ متوسط led در حدود یک ولت خواهد بود. در ضمن اگر بجای دیود از یک led استفاده کنیم دو تا led روشن خواهند شد بدون اینکه توان بیشتری مصرف بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtnfs
              .... در مورد طول عمر اگر دیود معکوس را اضافه کنی طوری نمیشه ،ولتاژ متوسط led در حدود یک ولت خواهد بود....
              یه سوال: آیا تاحالا جایی دیدید که به همین شکل در یک سیستم صنعتی کار کرده باشن؟ آخه این یه قسمت از مداریه که اگه LED بسوزه بیچاره میشم.
              در ضمن اینکه قیمت برام مهمه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
                یه سوال: آیا تاحالا جایی دیدید که به همین شکل در یک سیستم صنعتی کار کرده باشن؟ آخه این یه قسمت از مداریه که اگه LED بسوزه بیچاره میشم.
                در ضمن اینکه قیمت برام مهمه.
                اگر هدف فقط روشن کردن یک علامته پیشنهاد میشه از یک لامپ کوچک مثل اونایی که توی فازمتر یا اتو ودیگر وسایل خانگی هست استفاده کنی چون led فقط در نیم سیکل مثبت هدایت میکنه اونم سیگنال متناوب و به همین جهت نور لرزش میکنه برای همین لامپ حرارتی بر led برتری داره. پس بهتره در همین مدار لامپ حرارتی کوچک مثلا لامپ اتو را خریداری و بجای led نصب کنی و دیود را نیز حذف کنی وتنظیم نور اگر لازم بود با تغییر خازن انجام بدی دوباره یاداوری میکنم در صورت استفاده از لامپ حرارتی دیود را حذف کنی
                اما در مورد طول عمر بایستی حد مجاز جریان را رعایت کنی مثلا اگر جریان کار یک led بیست میلی امپر باشه و بجاش چهل میلی امپر بزاری نور یک کمی بیشتر میشه ولی عمر led به شدت کوتاه میشه و همینطور برای لامپ .از روی توان و ولتاژ نامی لامپ میشه جریان مجاز را بدست اورد و رعایت کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtnfs
                  اگر هدف فقط روشن کردن یک علامته پیشنهاد میشه از یک لامپ کوچک مثل اونایی که توی فازمتر یا اتو ودیگر وسایل خانگی هست استفاده کنی....
                  نه، حتما باید ال ای دی باشه

نوشته اصلی توسط gtnfs
                  اما در مورد طول عمر بایستی حد مجاز جریان را رعایت کنی....
                  رعایت میکنیم اگه یه مقاومت 220کیلواهم بذاریم فقط یک میلی آمپر از دیودها میگذره و دوتا دیود به صورت معکوس که ولتاژ معکوس دو سر دیود نباشه، اینطوری مشکلی ایجاد نمیشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman4web
                    با مقاومت و دیود میشه .

آقا این بهترین روش میباشد
                    کمتر سخن گویم
                    بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
                      نه، حتما باید ال ای دی باشه

رعایت میکنیم اگه یه مقاومت 220کیلواهم بذاریم فقط یک میلی آمپر از دیودها میگذره و دوتا دیود به صورت معکوس که ولتاژ معکوس دو سر دیود نباشه، اینطوری مشکلی ایجاد نمیشه؟
                      مداری که بچه ها برای 230 ولت گذاشتن اشکالی نداره فقط یکی گفت دیود را بردار من گفتم نه و کار به اینجا کشید.
                      جریان led را میشه بین 10 تا 20 میلی امپر انتخاب کرد (بر مبنای نور مورد نظر) با جریان کمتر از 10 میلی امپر تنها مشکلی که پیش میاد اینه که نور ضعیف میشه. پس مدار مربوط به 230 ولت را دقیقا عین خودش ببند و با احتیاط جریان led را اندازه گیری کن اگر جریان کمتر از 20 میلی امپر بود و شدت نور هم مورد پسند بود دیگه مشکلی نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtnfs
                        ...جریان led را میشه بین 10 تا 20 میلی امپر انتخاب کرد (بر مبنای نور مورد نظر) با جریان کمتر از 10 میلی امپر تنها مشکلی که پیش میاد اینه که نور ضعیف میشه. پس مدار مربوط به 230 ولت را دقیقا عین خودش ببند و با احتیاط جریان led را اندازه گیری کن اگر جریان کمتر از 20 میلی امپر بود و شدت نور هم مورد پسند بود دیگه مشکلی نیست.
                        یاد آوری: :eek:
                        دقت نمائید که شما باید با اسکوپ کارکنید چون ولتاژ شما DC نیست و باید پیک مقادیر را در نظر بگیرید تا عمر LED شما کم نشود
                        در ضمن بهتر حالت جریان که LED سال ها کار کند 18mA میباشد.
                        موفق باشید :bye
                        کمتر سخن گویم
                        بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpc
                          یاد آوری: :eek:
                          دقت نمائید که شما باید با اسکوپ کارکنید چون ولتاژ شما DC نیست و باید پیک مقادیر را در نظر بگیرید تا عمر LED شما کم نشود
                          در ضمن بهتر حالت جریان که LED سال ها کار کند 18mA میباشد.
                          موفق باشید :bye
                          مگه مولتی مترها در قسمت dc قادر نیستند dc یک شکل موج دلخواه را اندازه گیری کنند؟
                          برای من این پرسش وجود داره.

دیدگاه

آقا یه مقاومت بچسبون تمب دلش بزنش به برق دیگه ... مثل این کلیدای برق که روشن می شن؟؟؟؟

اینی هم که روش 20 ولت یا 30 ولت میافه بخاطر اینه که شما مقاومتت کمه ، شما مقاومتت رو زیاد کن من قول میدم همون 1 ولت بیافته ( باید مقاومت حالت روشن بودن دیود رو بدونی تا دقیق عمل کنی!!!!)
                            یه ال ای دی دیگه هم مثل همین باهاش موازی کن که ولتاژ معکوس روش نباشه .
                            البته من اگر جای شما بودم چهار تا دیود رو مثل پل دیود می زدم و بعد یه خازن بعد می دادمش به ال ای دی چون ال ای دی ای که 50 بار در ثانیه خاموش و روشن بشه زود داغون میشه! :NO:
                            اگر هم نخواستی همون لامپ بهتره تا ال ای دی
                            دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

سلام به جمیع دوستان

نوشته اصلی توسط iman4web
                              با مقاومت و دیود میشه .
                              این روش بهترین و عملی ترین روش ممکنس
                              حالا من نمی دونم چرا 1 LED چون به صورت پک شده می فروشن که کاملا صنعتی
                              تا جایی که من می دونم اسمش چراغ سیگناله

اون دوستانی هم که میگن با 1 مقاومت می شه لطف کنن دوباره درس الکترونیکی بخونن و محدودیت هایه مقاومت ببینن بیشترین محدودیت هم در ولتاژ AC

سایزشم از عکس اول میشه فهمید

مدار داخلیشم عین شکلی هست که دوستمون دادن ولی از 2 تا گروه 4 تای استفاده کرده و برعکس هم وصل شده تا دیگه دیود نخواد (این صنعتی نه 1 دونه LED) و اون مقاومت 1M موازی روهم نداره و مقادیرش هم فرق میکنه چون 4 تا LED

قیمتی هم نداره فقط مراقب باش چون یک سریاش لامپی هست و جنسش هم بی کیفیت تر از این مدله

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X