اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن پیچ کوشتی !!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن پیچ کوشتی !!!

سلام ، مهندسین عزیز باتری 7.2 ولتی این پیچ کوشتی رو برداشتم و می خوام از منبع تغذیه استفاده کنم .

پاور کامپیوتر رو که متصل میکنم پاور خاموش میشه . به نظر شما چه باید کرد؟
    در آدمي عشقي و دردي هست که اگر صد هزار عالم ملک او شود آرام نگيرد. اين خلق به تفضيل در هر پيشه اي تحصيل نجوم و طب و غير ذالک مي کنند و هيچ آرام نمي گيرند زيرا مقصود به دست نيامده است. آخر معشوق را دل آرام مي گويند يعني که دل به وي آرام گيرد پس به غير، چون آرام و قرار گيرد؟ اين جمله خوشي ها و مقصود ها چون نردباني است و چون پايه هاي نردبان جاي اقامت و باش نيست، از بهر گذشتن است. خنک او را که زود تر بيدار و واقف گردد تا راه دراز برو کوته شود و درين پايه هاي نردبان عمر خود را را ضايع نکند.

پاسخ : روشن کردن پیچ کوشتی !!!

کدوم پیچ کوشتی !!!
    باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

پاور کامپیوتر که ولتاژ 7.2 ولت نداره دایی جان!!!
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مدارساز
        سلام ، مهندسین عزیز باتری 7.2 ولتی این پیچ کوشتی رو برداشتم و می خوام از منبع تغذیه استفاده کنم .

پاور کامپیوتر رو که متصل میکنم پاور خاموش میشه . به نظر شما چه باید کرد؟
        سلام،
        پیچگوشتی های برقی به دلیل استفاده از سیم پیچهای بزرگ و توان بالا به همراه گیربکس به میزان جریان اولیه نسبتا بالایی نیاز دارن(یعنی مقاومت پایینی دارن)، از طرفی در مدارهای کامپیوتری مخصوصا مادربردهای کامپیوتر نحوه روشن شدن قطعات ترتیبی است( یعنی مقاومت بالاتری نسبت به یک سیمپیچ در لحظه اولیه دارن). در مادربردها این باعث میشه که در لحظه روشن شدن بار روی پاور کم کم زیاد بشه و به صورت لحظه ای هم جریان میکشن( یعنی مقاومت میره کنار و میشه امپدانس) و در نتیجه مشکلی برای پاور پیش نمیاد ولی پیچگوشتی چون جریانکشی نسبتا ثابتی داره و در لحظه استارت هم بیشترین جریان رو میکشه، مثل اتصال کوتاه کردن پاور در لحظه اولیه میمونه، پاور هم Shutdown میکنه تا اتصال کوتاه بر طرف شه.
        تازه ولتاژها هم که یکسان نیستند که خودش در جریان کشی تاثیر بسیار زیادی داره. :agree:
        اسمایل، تومورو ویل بی وُرس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X