اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلف باور نکردنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلف باور نکردنی

سلام
    من یه سلف گرفتم که فروشنده ادعا میکرد 5mH و 2A هستش .
    البته LRC متر 5mH رو تایید می کنه ولی با حساب کتاب من با توجه به ابعاد هسته درجریان مذکور باید چگالی شار توی هستش حدود 23 تسلا بشه که توی جزوه هام ماده ای با این چگالی شاراشباع ندیدم .
    بیشترین چگالی شاری که دیدم 2.2 تسلا بود برای super mendur
    دوستان نظر بدن که همچین ماده ای هست یا نه و
    یه سوال دیگه کسی از این سلف های آماده گرفته و آیا این جریان واقعیت داره یعنی به اشباع نمیره؟
    منظورم یه سلف با شکل ترویید ه که سطح مقطعش تقریبا 12 میلی متر مربع هستش و قطر تروییدش 18 میلی متره.
    ای با من و پنهان چو دل از دل سلامت میکنم توکعبه ای هر جا روم قصد مقامت می کنم
    هر جا که هستی حاضری از دور در ما نا ظری شب خانه روشن میشود چون یاد نامت میکنم
    گه همچو باز آشنا بر دست تو پر میزنم گه چون کبوتر پرزنان آهنگ بامت می کنم

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

پاسخ : سلف باور نکردنی

با سلام

http://en.wikipedia.org/wiki/Inductor

بر اساس جداول موجود در لینک فوق محاسبات خود را مجددا کنترل فرمایید.

با سپاس
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

سلام دایی جان
      سه احتمال هست:
      1- ابعاد رو اشتباه گفتی.
      2- آمپر مکازیمم رو بهت اشتباه گفته.
      3- سلفش 5 میکروهانریه نه میلی هانری.
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

با تشکر از توجه تون
        1-ابعاد رو اشتباه نمی کنم
        2-آمپر ماکزیمم رو هم چون برام عجیب بود چند باره پرسیدم از فروشنده
        3-سلفش رو هم با LRC متر گرفتم درسته
        4- در مورد این لینکی هم که جناب Solsal گذاشتند اگه با فرمول ترویید با سطح مقطع مربعی
        حساب کنم 0.5uH در میاد که واقعیت نداره و ضمنا چیزی در مورد شار اشباع ننوشته بود .
        لینک های wilkipedia رو همگی گشتم .
        یه سوال راحت ترین راه اندازه گیری جریان اشباع سلف چیه؟

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

دیدگاه

سلام
          من فکر میکنم این 2A که فروشنده به شما گفته حد اکثر جریان قابل تحمل قطعه است و با خیلی کوچکتر از این جریان سلف شما به اشباع رفته
          برا این که منحنی اشباع رو ببینی و بفهمی به ازای چه جریانی سلفت به اشباع میره یک راه این است که یک شکل موج ولتاز مربعی متقارن به سلفت بدی
          جریانت باید یک شکل مثلثی بشه،با اسکوپ نگاه کن و دامنه ولتاژ رو تا جایی بالا ببر که شکلت تقریبا مثلثی باشه ،حالا حد اکثرش رو ببین چند هست
          میتونی اسکوپ رو در حالت xy بزاری و منحنی هیسترزیس رو که از درس ماشین میشناسیم رو ببینی البته با شکل موج سینوسی
          http://dl.drelahi.net

دیدگاه

پاسخ : محاسبه سلف

باسلام.
            روش محاسبه چگالی شار هسته: V.t=N.B.A=L.I مقدار B حدود 200mT .
            موفق باشید.
            من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

درسته با همین فرمول حساب کردم و چگالی شار شد 23تسلا و جالبه که سیمی که روش پیچیدن قطوره طوری که انگار 2 آمپر جریان ازش بگذره. و به اسم سلف 2A 5mH داره می فروشه .

دیدگاه

دایی جان
                5uH با 5mH که اول گفتی 1000 برابر تفاوت داره!!!
                چرا مارو سرکار گذاشتی؟ من که یه بار بهت گفتم در مقدار سلف اشتباه نمی کنی؟!
                با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

باسلام.
                  از مقدار تسلای بدست آمده بنظر میرسه که محاسبه اشتباه باشه.زیرا در بدترین حالت چگالی شار به
                  2.3 تسلا هم نخواهد رسید.شماره هسته(سطح مقطع) وتعداد دور سیم پیچ رو اعلام کنید تا محاسبه
                  کنیم.
                  موفق باشید.
                  من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

A=3mm*4mm=12*10^-6m
                    N=36turn
                    L= 5mH
                    I= 2A
                    LI=NBA
                    B= 23 t

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X