اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص نور با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص نور با avr

با سلام
    من در یه کاری که نسبتا هرفه ای است احتیاج دارم که نور محیط را بسنجم و نسبت به نور محیط یه لامپ led رو از کم نور تا پر نور روشن کنم. از آنجایی که در مدارم یه mega 8 دارم که از خیلی از امکاناتش استفاده نشده ترجیح دادم که تشخیص نور را به adc میکرو بسپارم به نظر شما adc میکرو برای این کار قابل اطمینان هست یا نه؟ برای تشخیص نور محیط چه راه دیگه ای هست که کالیبره کردنش ساده تر باشد ؟ (قیمتش چندان تفاوت نمیکنه)

پاسخ : تشخیص نور با avr

اگه سنسورت از نوع مقاومتی هست(یعنی با رسیدن نور مقاومتش تغییر میکنه ) باید از همون adc استفاده کنی ...
    mer30

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adc
      با سلام
      من در یه کاری که نسبتا هرفه ای است احتیاج دارم که نور محیط را بسنجم و نسبت به نور محیط یه لامپ led رو از کم نور تا پر نور روشن کنم. از آنجایی که در مدارم یه mega 8 دارم که از خیلی از امکاناتش استفاده نشده ترجیح دادم که تشخیص نور را به adc میکرو بسپارم به نظر شما adc میکرو برای این کار قابل اطمینان هست یا نه؟ برای تشخیص نور محیط چه راه دیگه ای هست که کالیبره کردنش ساده تر باشد ؟ (قیمتش چندان تفاوت نمیکنه)
      سلام دادا.
      بهتره از TLS230D استفاده کنی. خروجیش فرکانسه و با یه تایمر/کانتر راحت میتونی بخونیش. اگه خواستی بگو تا آدرسش رو برات بذارم.
      تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سلام دادا
        این TLS230D که فرمودید چیه ؟ بیشتر توضیح بدید

دیدگاه

چرا از یدونه فتوسل استفاده نمیکنید.
          *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
          *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

سلامی دوباره
            خودمم نظرم روی فتوسل است نمیدانم چه جنس و مدلش رو بگیرم که اذیت نکنه

دیدگاه

سلام

فتوسل بهترین گزینه می باشد
              فتوسل های معمولی در 3 اندازه عرضه می شوند که متناسب با پروژتون میتونید ازشون استفاده کنید لازم به ذکر است که حتی کوچکترین تغییر نور رو با فتوسل می تونید اندازه بگیرید ولی نیاز به برنامه نویسی و کالیبراسیون درست داره
              اگر از باتری استفاده میکنید ، ولتاژی که به یکی از پایه های فتوسل اعمال میکنید ، با کم شدن ولتاژ باتری ولتاژی که از پایه دیگر فتوسل با ADC می خونید هم کم میشه و کالیبره میریزه بهم

باسپاس
              http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X