اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت کامپایلری مثل بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت کامپایلری مثل بسکام

سلام
    من میخوام یه برنامه ای مثل بسکام بنویسم یعنی برای مثال تو یه فایل تکست متن برنامه رو به زبون بیسیک بنویسم بعد این متن رو به برنامه بدم و خروجی رو به صورت فایل هگز تحویل بگیرم که بتونم اونو داخل میکرو بریزم ،حالا اگه کسی اطلاعات بدرد بخوری داره ممنون میشم به منم یاد بده
    { خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : ساخت کامپایلری مثل بسکام

فکر میکنم بهتر باشه با Atmel مشورت کنید
    *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
    *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

باسلام
      به نظر من اگر برای طراحی یک چیزی مثل کدویزارد البته با امکانات بیشتر و یا نوشتن کتابخونه برای راه اندازی مثلا یک ماژول خاص یا امکانات میکرو وقت صرف کنید به نتایج بهتری میرسید

درضمن شما باید ببینید که خودتون تا چه حدی میتونید یک برنامه مثلا نوشته شده به همون زبان بیسیک رو به زبان اسمبلی با بهینه ترین کد بنویسید که صرف نظر از سرعت اجراش ، حجم کد نهاییتون از حجم کدی که بسکام تولید میکنه کم تر باشه تا حالا بعد بفکر این باشید تا یک کامپایلر طراحی کنید ! این رو هم در نظر داشته باشید که با چه غول هایی می خواهید رقابت کنید .

دیدگاه

خیلی خوبه منم یه روزی به فکرش بودم مثل شرکت Mikro E ولی دیدم فعلا کار من نیست...
        اگه بحثتون جدی شد یه PM هم به من بدید...
        الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

با سلام،

من نمیخوام نا امیدتون کنم، ولی توصیه میکنم بیخیال بشید :surprised: چون همونطور که جناب الفتی هم اشاره کردند، کار ماها نیست

مهم ترین موضوع داشتن اطلاعات کامل از اسمبلی میکروی مورد نظره که میخواید براش کامپایلر بسازید و نکته مهم بعدی، تسلط کامل بر روی طراحی پارسر هستش که خیلی پیچیده هست....

در هر صورت پیشنهاد میکنم که سورس WinAVR رو که آخرین ورژنش همیشه روی Sourceforge هست رو دانلود و مطالعه اش کنید و از قسمت های مهمش، مثل پارسر استفاده کنید و یا اینکه با اعمال تغییرات، از C به BASIC تغییرش بدید. در اینصورت از شر اسمبلی میکرو راحت میشید و فقط کافیه پارسر رو تغییر بدید.... :nerd:
          مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

یک از گرایشهای دکترای نرم افزار کامپایلر نویسی هست
            البته کامپایلر در حد کوچک مثل بیسیک فقط خرکاری میخواد و معمولا دانش جویان نرم افزار یکی می نویسن ( مثل خودم ) پیش نیاز شما
            1- نظریه زبانها و ماشین
            2- کامپایلر نویسی
            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X