اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش کار با پرینتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش کار با پرینتر

:byeسلام آیا کسی دقیقا میتونه که منو راهنمایی کنه چه جوری میشه با یک میکرو avr علاعم یا حروفی رو توسط پرینتر چاپ کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :applause:
    لطفا هرکی هرچی میدونه دریغ نکنه ! ..............
    عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

پاسخ : روش کار با پرینتر

.

دیدگاه

پرینتر در دو حالت میتونه کار کنه. حالت متنی و گرافیکی. در حالت متنی؛ در اغلب پرینتر ها میشه شکل کاراکتر ها رو دوباره تعریف کرد. ولی در هر صورت در حالت متنی ارسال یک کاراکتر غیر کنترلی باعث چاپ شکل اون کاراکتر میشه.
      ولی در حالت گرافیکی میشه هر شکلی رو روی پرینتر چاپ کرد.

بعضی پرینترها بصورت خطی کار میکنن وبعضی بصورت صفحه ای. مثلا پرینتر های لیزری تا یک صفحه اطلاعات نداشته باشن شروع به چاپ نمیکنن. اما با سوزنی ها و حرارتی ها میشه حتی یک کاراکتر رو هم چاپ کرد.

در پرینتر هایی که بصورت خطی کار میکنن (که البته منظورم line printer مطلقا نیست) برای چاپ گرافیکی باید از متدی بنام banding استفاده کرد تا یک صفحه صد بار چاپ بشه ولی در هر بار یک باند کوچیک از صفحه.

برای ارسال کاراکتر ها؛ اشکال و یا فونت ها ابتدا بایستی بتونیم به پرینتر اطلاعات بفرستیم (توضیح واضحات!). همونطوری که دوستان فرمودن پرینترهایی با امکان اتصال سریال - پارالل - usb و اترنت وجود داره.
      ضمنا پرینتر میتونه رنگی یا سیاه و سفید باشه. اگر رنگی باشه باید عکس یا متن به مجموعه ای از رنگهای CMYK یعنی Cyan - Magenta - Yellow و Black تفکیک و چاپ بشه. (سیاه - فیروزه ای - ارغوانی - زرد). برای جایی که کیفیت رنگی بالایی مد نظر هست باید از روش هایی مثل ditheration یا همون ترامه کردن برای نمایش رنگهای زیاد با استفاده از تعداد کمی رنگ استفاده کرد.....

خیلی چیزای دیگه ای هم میشه گفت. ولی این "هر چی" ممکنه خیلی طول بکشه.

دیدگاه

:agree:سلام واز اطلاعات خوبتون متشکرم ولی من میخوام یک سیگنال فرکانس پایین رو بصورت مداوم پرینت بگیرم و به یک پرینتر شبیح پرینتر دستگاه کارت خوان نیاز دارم اگه میشه در این مورد راهنمایی کنید ؟......
        :nerd:

دیدگاه

فرض کنیم از همین پرینتر های سوزنی یا حرارتی با اینترفیس سریال یا پارالل استفاده میکنین. یک محدوده ای به عرض 8 نقطه در نظر بگیرین که این شامل آخرین 8 نقطه رسم شده منحنی تون باشه. اگر این منحنی قرار بود روی یک محیطی مثل task manager رسم بشه این 8 نقطه شامل آخرین 8 ستونی بود که رسم شده.
          اطلاعات این 8 نقطه ها (ستون به عرض 8 نقطه) بایستی به صورت گرافیکی به پرینتر ارسال بشه تا اون بتونه اون رو چاپ کنه. در حین ارسال اطلاعات گرافیکی برنامه اقدام به رسم نقاط بعدی میکنه. و همینطور کار ادامه پیدا میکنه.

دیدگاه

:byeسلامی دوباره اگره میشه دقیقا برای ارتباط با برینتر بیکره بندی توسط avr و چه اطلاعاتی باید ارسال وچه اطلاعاتی دریافت میشود رو توضیح بدید ............
            ب :agree:اتشکر :applause:

دیدگاه

نشد! میگی پیکره بندی. اما نه اسمی از نوع میکرو آوردی و نه نوع پرینتر. نحوه ارتباط سخت افزاری (سریال - پارالل - اترنت و...) تازه منوال کد های کنترلی پرینتر هم مورد نیاز هست.

مثل اینکه من بگم برای تعطیلات میخوام برم یه جایی! چی همراه خودم ببرم؟
              اینکه آمریکا بری یا طبقه بالایی. با هواپیما بری یا کایاک. 3 روز باشه یا 1 سال خوب کلی فرق میکنه.

دیدگاه

:byeسلام حق با شماست بهتره که یک سری توضیحات بدم که دوتامون روشن شیم
                در حقیقت من برنامه وسخت افزار یک اوسیلوسکوب رو برای برژه ّبایانیم تهیه کردم البته 50% خودم طراحی کردم که فرکانسهای بایین رو میگیره وبه این فکر افتادم که اونو به یک دستگاه برای تهیه ضربان قلب تبدیل کنم وتوسط یک برینتر شبیه برینتر دستگاه های کارتخوان که بیاد و قیمتش هم مناسب باشه سگنال دریافتی رو بطور مداوم چاب کنه آی سی استفاده شده atmga 8 وزبان برنامه نویسی basic هست ولی برینتری که هم بصورت طوماری چاب کنه و هم ارزان باشه رو هنوز بیدا نکردم اگه میتونید در این ضمینه هم راهنمیی کنید .
                ب :applause:ا سباس ودرود فراوان :applause:

دیدگاه

تا جایی که یادم هست یک همچین پرینتری با اینترفیس سریال پارسال نزدیک 100 هزار تومن خرج روی دستمون گذاشت. اما مدلش؟ یادم نیست. باید بپرسم. ولی انواع خوبش تا 400 هزار هم میره (باز هم به قیمت پارسال).
                  ضمنا به این میگن ECG.

دیدگاه

من با میکرو PIC کار میکنم و میخوام یک سری اطلاعات را به پرینتر ARGOX که حرارتی هست ارسال کنم که شامل متن و گرافیک میباشد.
                    در حالت معمولی اطلاعاتی که ارسال میکنم برای پرینتر نامفهوم است و فقط رله داخلیش یک لحظه فعال میشه، حالا وقتیمد پرینتر رو عوض میکنم و به حالت کاراکتری میبرم میتونم اطلاعات رو بدون دردسر چاپ کنم.
                    این مد به درد من نمیخوره چون باید چند تا عکس را چاپ کنم و حتی باید عرض کاغذ و مختصات پرینت را هم مشخص کنم، ولی نمیدانم چه رشته کدی را باید ارسال کنم تا پرینتر بطور صحیح کار کند! :sad:
                    آیا شما میتوانید به به من کمک کنید؟

دیدگاه

سلام :bye
                      اگه میتونی یک توضیح کوچیک دربارهی دیتاهایی که باید به پرینتر ارسال و از اون دریافت بشه بده :applause:

دیدگاه

جناب دلاوری. همونطوری که براتون PM دادم بدون داشتن نوع پرینتر و منوال اون نمیشه هیچ حرفی زد.

دیدگاه

سلام،
                          اطلاعات شامل تاریخ و زمان، کد محصول، لوگو محصول، نام اپراتور و در نهایت بارکد محصول می باشند.
                          زبان پرینتر PPLB می باشد کاتالوگ و دستورات این زبان رو پیدا کردم ولی طبق دستورات که کار میکنم کاغذ رو بدون چاپ و بطور سفید خارج میکنه، نمیدونم مشکلم در کجای دستورات هست.

کد ارسالی من توسط ارتباط موازی میباشد:
                          کد:
                          N
                          A50,30,0,1,1,1,N,"This is font 1."
                          P1

دیدگاه

این فرمان رو شما از کجا آوردین؟ من هر چی گشتم توی اون پی دی اف همچین فرمی پیدا نکردم. غیر از اون <STX> رو میفرستین؟

دیدگاه

<STX> مربوط به زبان PPLA هست.
                              صفحه 58 دستورات PPLB هست.

این هم چاپ متن و بارکد در صفحه 60:
                              کد:
                              N↵
                              A50,30,0,1,1,1,N,"This is font 1." ↵
                              A50,70,0,2,1,1,N,"This is font 2." ↵
                              A50,110,0,3,1,1,N,"This is font 3." ↵
                              A50,150,0,4,1,1,N,"This is font 4." ↵
                              A50,200,0,5,1,1,R,"FONT 5"↵