اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با هدر بورد 7x256

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با هدر بورد 7x256

سلام من یه هدر بورد خریده بودم که امروز به دستم رسید چنتا مشکل دارم
    یک هر برنامه ای که توش میریزم بی فایده است چون کل پین هام خروجی اند او به هرکدوم که ال ای دی وصل میکنم روشن میشه
    در ضمن من با saM-BA کار میکنم همه مراحل رو درست انجام میدم همون طوری که تو تالار گفته شده ولی برنامه هام حتی اونایی رو که دوستان گزاشتن هم کار نمیکنن

پاسخ : مشکل با هدر بورد 7x256

نوشته اصلی توسط mhkcoder
    یک هر برنامه ای که توش میریزم بی فایده است چون کل پین هام خروجی اند او به هرکدوم که ال ای دی وصل میکنم روشن میشه
    در ضمن من با saM-BA کار میکنم همه مراحل رو درست انجام میدم همون طوری که تو تالار گفته شده ولی برنامه هام حتی اونایی رو که دوستان گزاشتن هم کار نمیکنن
    میفهمم منظورتون چیه چون خودم با هاش سر و کار دارم
    وقتی پین ورودی باشه led آند رو وصل میکنید روشنایی کمی داره که به خاطر ویژگی پورت های این میکرو هست اما وقتی یک پین به صورت خروجی تعریف شده باشه و سیگنال داشته باشه اگر led روشن بشه نور زیادی داره و مشخصه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhkcoder
      احتمالا مشکل شما نحوه پروگرام کردن از طریق نرم افزار سمبا هست.
      اگر بار دوم که به usb وصل میکنید (بعد از ریختن برنامه) بازهم سمبا شناسایی میشه این نشانگر این هست که شما هیچ برنامه ای روی میکرو نریختید

دیدگاه

بله فرمایش شما عزیزان کاملا درست ولی دو نکته وجود داره که عبارت است از :
        شدت نور ال ای دی ها خیلی بالا تر از یه ولتاژ ظعیفه و تماماً روشن اند
        و دوم آن که من وقتی پروگرم میکنم هم یه بار برابری مقدار موجود در فلش رو با فایل چک میکنم وهم boot from flash رو exacute میکنم و وقتی که بعد از پروگرم کردن میکرو رو به سیستم وصل میکنم مطابق فرمایش شما دوستان unknown device شناخته میشه ولی حتی اون برنامه چشمک زن رو هم که توش پروگرم میکنم کار نمیکنه ...

دیدگاه

یکی از دوستان معتقد بود که از sam-ba prog ستفاده کنم که همین کارو هم کردم ولی بازم مشکل دارم sam-ba prog به نشونه موفقیت پروگرم کردن ال ای دی متصل به a0 رو خاموش میکنه ولی بعد از ریست و حتی در هنگام فشردن کلید ریست بقیه ال ای دی ها روشن میمونن .......

دیدگاه

شما وقتی برنامتون رو داخل میکرو ریختید، باید هر 4 دیپ سویچ حالت off باشند.
            همه بردها طی 3 مرحله تست میشند.
            اول پورت جی تگ
            برنامه تست
            و در آخر نصب sam-ba

معمولاً وقتی پایه ریست فعال میشه، تمامی پایه ها یک میشند.
            اگر میشه ولتاژ پایه ریست رو چک کنید.
            برای اطلاعات بیشتر هم می تونین با پشتیبانی فروشگاه تماس بگیرید، اونجا بهتر می تونند راهنمایتون بکنند.

دیدگاه

سلامی دوباره عرض کنم خدمتون که بالاخره فرجی شد و این میکرو ساز موافق زد و یکی از برنامه هامو پسندید اما چه کنم که بازم مشکل 1 بودن بقیه پایه ها کماکان پا برجاست ... :angry:

دیدگاه

بعد از برنامه ریزی میکرو با سمبا باید پایه usb رو Off کنی
                درست میشه
                تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

کشف فعلی من که میگه این میکرو داره همه پایه هایی که کارشون ندارم و برنامه ای ام براشون ننوشتم رو 1 فرض میکنه ولی در رابطه سایر گفته ها همه روش های فوق تست شده و وصل بودن پایه usb یا همون dip 1 فرقی تو کار من نداشت بعد از پروگرم کردن و ریست میکرو تو هردو حالت نتیجه یکسان بود..

دیدگاه

برد منم همین جوری هست
                    فک میکنم تا پایه کانفیگ نشه مقاومت های پول پ اون فعال اند
                    مدت هاست نیستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X