اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از 2.3 از 4 گیگ رم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از 2.3 از 4 گیگ رم

سلام
    من با ویندوز 32 4گیگ رم نصب کردم ولی 2.3 بیشترشو نمیخونه
    به یک نفر گفتم گفت مقداری از رم به گرافیک داده میشه اما گرافیکم 256 هست
    راهی هس تا از حافظه گرافیک اطلاع پیدا کرد(xp pack3)
    *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
    *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

پاسخ : استفاده از 2.3 از 4 گیگ رم

مادر بورد در ویدوز اکس پی حدود یک گیگ از 4 گیگ ادرس رم را استفاد می کند البته در سیستمهای 32 بیتی. برای فهمیدن وضعیت حافظه در منوی run دستور dxdiag را تایپ کنید وبرای وضعیت حافظه کارت گرافیک تب display را بزنید

دیدگاه

یک سری اطلاعات بدم که خیلی به دردتون میخوره:
      اول اینکه سیستم های 32 بیتی معمولی تا 2 به توان 32 قدرت آدرسدهی دارن، این به این معنی هست که برای هر بایت تنها یک آدرس وجود داره، البته عرض داده ها ممکنه 8 بیتی(بایت) 16، 24و 32 بیتی هم باشه ولی هر آدرس فقط به یک بایت اشاره میکنه، یعنی یک سیستم 32 بیتی معمولی تنها 4294967296 بایت رو آدرس دهی میکنه، حالا از اینهمه آدرس تعدادیش برای قسمتهای مختلف سخت افزاره و باسها و پورتها داده، تعدادیش هم برای اختصاص به حافظه هست، از اونجایی که شما عین خود 4294967296 مقدار رم رو نصب کردید، هر قدر که ازش کم کنید میشه مقدار آدرسی که کامپیوتر شما لازم داشته تا بقیه قطعات و حافظه ها رو باهاش آدرس دهی کنه. در مادر بوردهای جدیدتر 32 بیتی از تکنولوژی Physical Address Extension استفاده شده که شما با همون سیستم 32 بیتی میتونید تا بیشتر از 4 گیگ هم آدرس دهی کنید و حتی مثلا رم 16 گیگ هم ببندید
      سیستم های 64 بیتی هم که دیگه نیاز به توضیح نداره.
      موفق باشید. :bye
      اسمایل، تومورو ویل بی وُرس

دیدگاه

سلام
        برای استفاده از بیش از 2گیگابایت باید ویندوز 64بیتی نصب نمایید
        یاعلی

دیدگاه

در سیستم های 32 بیتی از اونجایی که از حالتی بنام flat memory model استفاده میکنن تا 4 گیگ میتونن آدرس دهی داشته باشن ولی از این میزان 2 گیگ اش به محدوده user اختصاص داره و بقیه به کرنل. برای افزایش میزان حافظه تخصیصی به user میشه از سوئیچ /3GB استفاده کرد. برای استفاده از رم بالاتر از 4 گیگ هم که صد البته به برنامه استفاده کننده بستگی داره؛ در ابتدا باید با استفاده از سوئیچ /PAE این مکانیسم رو فعال کرد.
          حتی با استفاده از دو سوئیچ فوق کما فی السابق میزان حافظه تخصیصی به هر پروسس به حداکثر 4 گیگ محدود میشه. ولی اگر برنامه ای خودش بخواد میتونه از PAE استفاده کنه. تحت داس EMM386 رو که خاطرتون هست؟ اگر برنامه ای برای دسترسی به EMS طراحی و پیاده سازی نکرده بودن با 400 گیگ حافظه EMS هم اون برنامه باز ممکن بود رم کم بیاره. تازه دسترسی مستقیم به حافظه این تیپی وجود نداره و در EMS با صفحات 16 کیلو بایتی و در اینجا با صفحات 16 مگا بایتی سر و کار داریم. بنا براین انتظار نداشته باشین برنامه ای که برای کار با PAE نوشته نشده بتونه با این حافظه کار کنه.
          و باز هم این نکته مهمه که در تمامی سطور فوق این محدوده 4 گیگا بایتی حافظه نیست! بلکه محدوده آدرس دهی هست که شامل سخت افزار (کارتهای PCI و ....) هم میشه. بنا براین بسته به مشخصات سخت افزاری سیستم ممکنه حجم حافظه تخصیصی به برنامه شما با 4 گیگ اختلاف فاحشی پیدا کنه.

ولی اینکه از 4 گیگ نمیتونه 2.3 گیگ رو بیشتر بخونه ممکنه مشکل سخت افزار یا نرم افزار باشه. قاعدتا به چیزی حدود 3.5 گیگ باید بشه دسترسی پیدا کرد. یک سری به task manager پانل performance و مقدار روبروی آیتم physical memory/available بزنین.

دیدگاه

من در اکس پی 3 گیگ از چهار گیگ را داشتم که با ویندز 7 این مشکل حل شد وهر 4 گیگ قابل استفاده است البته به نظر میاد کارت گرافیک شما هم 700 مگا حافظه شر کرده باشه

دیدگاه

من در اکس پی 3 گیگ از چهار گیگ را داشتم که با ویندز 7 این مشکل حل شد و هر 4 گیگ قابل استفاده است البته به نظر میاد کارت گرافیک شما هم 700 مگا حافظه شر کرده باشه
              سون 4GB(2.3 usable)k نشون میده
              ولی اینکه از 4 گیگ نمیتونه 2.3 گیگ رو بیشتر بخونه ممکنه مشکل سخت افزار یا نرم افزار باشه. قاعدتا به چیزی حدود 3.5 گیگ باید بشه دسترسی پیدا کرد. یک سری به task manager پانل performance و مقدار روبروی آیتم physical memory/available بزنین.
              انتظار ندارم 3.5 گیگ رمو استفاده کنه چون وقتی این لبتاب رو خریدم فروشنده به اسم گرافیک 1 گیگ دادش و وقتی دیدم توی داس زده 128mb گفت این با افزایش رم به 1 gb میرسه. البته گرافیکم آنبرد هست و احتمالا 128 مربوط به حافطه روی منبردش بوده(نه رم سیستم)
              cpu تا 8 گیگ رم ساپورت میکنه(core i3) که من الان دو تا ماژول 2 گیگ نصب کردم سوال اینجاست که چرا با برنامه هایی مثل CPU_Z گرافیک رو 256 نشون میده

دوستان مشکل من استفاده نکردن کامل 4 گیگ نیست مشکل اینه که چرا بجای 3.5 گیگ 2.3 گیگ نشون میده و اگه قراره 1 گیگ بده به گرافیک این جور در نمیاد
              چون 1/2=2/3-3/5

دیدگاه

ببینین میتونین در setup لپ تاپ حجم حافظه تخصیصی به کارت گرافیک رو کم کنین؟ مثلا بذارین 512 و بعد این میزان حافظه رو چک کنین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microjo
                  سون 4GB(2.3 usable)k نشون میدهانتظار ندارم 3.5 گیگ رمو استفاده کنه چون وقتی این لبتاب رو خریدم فروشنده به اسم گرافیک 1 گیگ دادش و وقتی دیدم توی داس زده 128mb گفت این با افزایش رم به 1 gb میرسه. البته گرافیکم آنبرد هست و احتمالا 128 مربوط به حافطه روی منبردش بوده(نه رم سیستم)
                  cpu تا 8 گیگ رم ساپورت میکنه(core i3) که من الان دو تا ماژول 2 گیگ نصب کردم سوال اینجاست که چرا با برنامه هایی مثل CPU_Z گرافیک رو 256 نشون میده

دوستان مشکل من استفاده نکردن کامل 4 گیگ نیست مشکل اینه که چرا بجای 3.5 گیگ 2.3 گیگ نشون میده و اگه قراره 1 گیگ بده به گرافیک این جور در نمیاد
                  چون 1/2=2/3-3/5
                  برای اینکه وضعیت حافظه کارت گرافیک معلوم بشه در قسمت run ویندوز تایپ کن dxdiag حالا در صفحه ای که باز میشه روی تب display کلیک کن خبرشو هم به ما بده.

دیدگاه

برای اینکه وضعیت حافظه کارت گرافیک معلوم بشه در قسمت run ویندوز تایپ کن dxdiag حالا در صفحه ای که باز میشه روی تب display کلیک کن خبرشو هم به ما بده.

کد:
                    ببینین میتونین در setup لپ تاپ حجم حافظه تخصیصی به کارت گرافیک رو کم کنین؟ مثلا بذارین 512 و بعد این میزان حافظه رو چک کنین.
                    setup کجاست یه فایله؟

دیدگاه

Setup همون صفحه آبی معروفه که تنظیمات اولیه سیستمش توشه
                      موقع روشن کردن سیستم بلافاصله کلیدDel رو بزنید تا برید توش(شاید سیستم شما فرق کنه ولی معموله داخل صفحه مشکیآ‌ای که همیشه موقع روشن شدن سیستم میاد نوشته که با چه کلیدی میشه رفت توی setup)

دیدگاه

Setup همون صفحه آبی معروفه که تنظیمات اولیه سیستمش توشه
                        موقع روشن کردن سیستم بلافاصله کلیدDel رو بزنید تا برید توش(شاید سیستم شما فرق کنه ولی معموله داخل صفحه مشکیآ‌ای که همیشه موقع روشن شدن سیستم میاد نوشته که با چه کلیدی میشه رفت توی setup)
                        نشد تغییرش داد و اصلا هیچ گزینه ای نداشت و همون 128 بود

این عکسها اطلاعاتیه که توی سون هست:

این نشون میده منبرد برای گرافیک حافظه ای از رم به اندازه 923 مگا بایت در نطر گرفته ولی سیستم عامل اکس پی و سون هنوز نشناختنش و از اون 923 مگ استفاده نمیکنن
                        لازم به ذکره که من درایور کارت گرافیک رو هم از cd راه انداز نصب کردم دیگه نمیدونم چکار کنم :angry:

دیدگاه

موقع روشن کردن سیستم بعضی از سیستمها با زدن کلید insert داخل setup میرن. و معمولا اونجا میشه حجم این shared memory رو تنظیم کرد.
                          بهرحال بهتره یک نگاهی به دفترچه سیستم تون هم بندازین.

دیدگاه

تو کارتونش چندتا دفترچه هس که به زبانهای مختلفی نوشتنش ولی در مورد مباحث فنی سیستم هیچ چیزی پیدا نکردم
                            http://www.acer.de/ac/de/DE/content/drivers

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microjo

این نشون میده منبرد برای گرافیک حافظه ای از رم به اندازه 923 مگا بایت در نطر گرفته ولی سیستم عامل اکس پی و سون هنوز نشناختنش و از اون 923 مگ استفاده نمیکنن
                              تا اینجاش درسته یعنی سستم درست تشخیص داده و برای همین از 923 مگا استفاده نمیکنه, کارت 923 مگا از رم را مصرف می کنه پس سیستم هم همین اندازه از 3.5 گیگا کم میاره .حالا تنها کاری که میشه کرد راهی برای کمتر کردن حافظه رم تخصیص یافته به کارت گرافیک است که اونم موجب کاهش قدرت کارت گرافیکی میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X