ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2011/02/04
    16
    0

وصل کردن شاسی تلویزیون به لامپ تصویر مانیتور الجی؟

سلام
    من یک مانیتور17اینچ ال جی دارم مدل f700b که بر اثر اتصالی در قسمت تغذیه ای سی سیستمش سوخت و دیگه روشن نشد .
    من هم اومدم از لامپ تصویرش استفاده کنم و به اون مدار تلویزیون وصل کنم و برای شروع از مدار تلویزیون گروندیک استفاده کردم وقتی که اومدم سوکت لامپ تصویر وصل کنم دیدم که این لامپ تصویر دو تا فکوس داره و سوکت مانیتور رو به برد لامپ تصویر گروندیک خوروندم تا ایجا همه چی درست بود .
    شاسیو که روشن کردم از های ولتاژ صدای ویژ میومد و در این موقع فهمیدم که یوک مانیتور خیلی با یوک تلویزیون فرق داره هم افقی و هم عمودیش .من هم ازیوک خود تلویزیون استفاده کردم و دستگاه رو روشن کردم و تصویر امد ولی تار بود . فکوس رو کم کردم تصویر تاریش کم شد اما تیز نشد . اما اینو بگم که لامپ تصویر مانیتور ولتاژ کاتد هاش زیر 100 هستش و برای همین بود که رنگها از هم پاشیدگی دارن.
    تاینجا شاسی تلویزون گروندیک یا هر شاسی دیگه ای مانند (الجی یا سامسونگ) که پایه های لامپ تصویرش با مانیتور یکی باشه با یکم دستکاری میشه بهشون متصل کرد.

بعدش من اومدم یک شاسی تلویزیون سونیkv-1486 ا14ینچ رو به این لامپ تصویر وصل کنم اما در این شاسی پایه های لامپ تصویر سونی متفاوتن و فیلامان و کاتدها و گراند فرق میکنه .
    و من اومدم سوکت لامپ تصویر مانیتور رو از طریق سیم کشی به پایه های مربوطه برد لامپ تصیور وصل کردم و فکوس و اسکرین رو هم متصل کردم .
    دستگاه رو رشن کردم اما تصویر به صورت به هم ریخته نشان داده شده و اسکرین رو تا اخر تنظیم کردم و لی تصویر روشناییش کم بود و فکوس رو تنظیم کردم اما هنوز تصویر تار و رنگها به همریخته هستن . من اومدم سیم عمودی یوک رو قطع کردم و خط هوریزنتال افقی
    رو به صور ت یک نوار پهن نشون میده .
    انگار در قسمت افقی تلویزیون سونی فرکانس هایولتاژش فرق میکنه.

هر کاری کردم این شاسی سونی به این لامپ یا کلا لامپهایی به غیر از ترینیترون به شاسی سونی نمیخورن .

حالا من از شما اساتید یک سوال دارم :

چه کارایی باید انجام بدم که شاسی تلویزیون سونی رو هم به این نوع لامپ تصویر ال جی وصل کنم ؟

ببخشید زیاد نوشتم .

ممنون از راهنماییتون ..
    2009/10/13
    1,434
    83
    B2

پاسخ : وصال کردن شاسی تلویزیون به لامپ تصویر مانیتور الجی؟

سلام
    شما كه خودت اوستايي و هر كاري ميشده انجام دادي من تا حالا اين كارو نكردم(سعي هم نكردم) وتجربه اي ندارم ولي در كل كار خيلي عجيبي به نظر ميرسه چون لامپهاي ترينيترون از لحاظ ساختاري هم با بقيه فرق دارن ومن تا حالا نديدم به تلوزيونهاي ديگه بخوره حالا چه برسه به لامپ مانيتور كه اونم سيستمش با لامپ معمولي تفاوتهايي داره !
    من تو مانيتور زياد كار نكردم ولي همينقدر ميدونم فركانس هوريزانتال مانيتور بالاتره(تا 100كيلو هرتز) و از يه مدار سوئيچينگ تهيه ميشه.
    در كل اگه ميخواي اين كارو بكني بهتره يه مقدار درباره انواع لامپها وطرز كار مانيتور مطالعه كني
    موفق باشيد
    2011/02/04
    16
    0

پاسخ : وصل کردن شاسی تلویزیون به لامپ تصویر مانیتور الجی؟

سلام
    اقا ممنون از پاسختون.
    امروز اومدم شاسی تلویزیون سونی به لامپ تصویر گراندیک وصل کردم .
    سوکت لامپ تصویر با بردش تنظیم کردم و بعد تلویزیون رو روشن کرم بازم تصویر مات و رنگها درهم ریخته شده بود .ا
    سکرین کم و زیاد میشد اما فوکوس هیچ تغییری نمکرد بعدش پایه فوکوس رو از مدار خارج کردم و قتی روشنش کردم تصویر تمیز اومده و یکم تار اونم برای اینه که فوکوس ولتاژ نداره .

ایا میشه یه فوکوس و اسکرین از های ولتاژ براش درست کنم .تنها مشکلش هیمین فوکوس و اسکرین هست.

ممنون
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3