اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای فرکانس 8مگاهرتز برتری کریستال داخلی یا خارجی به دیگری چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برای فرکانس 8مگاهرتز برتری کریستال داخلی یا خارجی به دیگری چیست؟

سلام
    برای اینکه برناممون با فرکانس 8مگاهرتز کار بکنه آیا کریستال خارجی برتری نسبت به داخلی داره یا از همون داخلی استفاده بکنبم بهتره؟

پاسخ : برای فرکانس 8مگاهرتز برتری کریستال داخلی یا خارجی به دیگری چیست؟

بادرود . . .
    اگه کارت دقیقه اصلا به کریستال داخلی فکر هم نکن.
    کریستال خارجی (البته نه این چینی های مزخرف توی بازار) دقیقا برات 8 مگ رو ایجاد میکنه. ولی کریستال داخلی یه مولد RC هستش که به شدت تابع دما هم هست!!!!
    ممکنه 7 باشه
    ممکنه 9 باشه
    شایدم اصلا نباشه!!!!!!!!
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

ممنون.
      از نظر تاثیر نویز بر روی نوسان ساز و کارکرد میکروکنترلر چی؟ کدوم بهتره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
        ممنون.
        از نظر تاثیر نویز بر روی نوسان ساز و کارکرد میکروکنترلر چی؟ کدوم بهتره؟
        با سلام،

همونطور که جناب نصیری توضیح دادند، کریستال داخلی از ثبات و پایداری چندانی برخوردار نیست و در نتیجه نسبت به نویز هم حساسه، اگر کارت صنعتی و یا جدی هست، حتما از کریستال خارجی استفاده کن .....
        مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
          همونطور که جناب نصیری توضیح دادند، کریستال داخلی از ثبات و پایداری چندانی برخوردار نیست و در نتیجه نسبت به نویز هم حساسه، اگر کارت صنعتی و یا جدی هست، حتما از کریستال خارجی استفاده کن .....
          درسته که از ثبات برخوردار نیست اما آیا نویز واقعا روش تاثیر میگذاره؟ به نظر میرسه نویز خیلی راحتتر روی کریستال خارجی تاثیر بذاره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
            درسته که از ثبات برخوردار نیست اما آیا نویز واقعا روش تاثیر میگذاره؟ به نظر میرسه نویز خیلی راحتتر روی کریستال خارجی تاثیر بذاره.
            نه دیگه دایی نشد.
            فکر میکنی اون بدنه فلزی کریستال برای چیه؟؟؟
            در طراحی های حرفه ای میان زیر کریستال رو (البته بجز پایه ها) زمین میزارن تا با قرار گرفتن کریستال در محلش بدنه نقش نویز گیر رو داشته باشه. مسیر عبور سیمها از کریستال تا پردازنده هم باید کوتاه ترین حد ممکن باشه. البته من چون از فیبر دو لایه استفاده نمیکنم اگه کارم بکشه به اینجور جاها میام با یه سیم بدنه کریستال رو به زمین وصل میکنم. البته یادتون باشه به هیچ وجه نباید گرمای زیادی به کریستال برسه. مخصوصا برای لحیم کاری سعی کنید در کوتاه ترین زمان انجام بشه. این قضیه برای کریستال های با مقدار پایین و دقیق(مثل 32768) به شدت صادقه. من هیچوقت بدنه کریستال رو لحیم نمیکنم بلکه یه سیم میپیچم دورش.
            در موقع تنظیم فیوزبیت ها هم CKOPT تاثیر بسزایی در حذف نویز داره. البته میتونید از دو تا خازن 15 تا 22 پیکو هم استفاده کنید.

کریستال داخلی برای کارهای تفریحی و بازیه بیشتر و به درد موارد حساس نمیخوره. دایی 100 تا تک تومنی و یک سانت جا روی فیبر ارزشش رو داره تا از عملکرد مدارت کاملا مطمئن باشی.
            درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
            بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X