ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 10 از 40 نخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 392
    2010/05/06
    تهران
    126
    2

پاسخ : منبع تغذیه 12 به 35+ و -35 (مناسب برای تغذیه آمپلی ماشین)

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    ممنون از کار قشتگتون ولی مقاومت های گیت موسفت رو من پیدا نکردم! پلی گون رو هم فقط محدوده ای سی کنترولر بزنید در ضمن فکر کنم [glow=red,2,300]مهمتین چیز که کوتاه بودن مسیرهای قدرت که فرکانس روشونه رعایت نشده[/glow]
    سلام ممنون دارم تصحیح می کنمش تموم شد دوباره UP میکنم.
    بعد در مورد سلف 10A نظرتون چیه.
    ممنون.
    آیه: "فرشتگان و ارواح در یک روز به او (مذکر) صعود کردند که این معادل پنجاه هزار سال برای انسان است"!
    در بیرون یک میدان گرانشی زمان اینگونه است: ∆t= ∆t0/ (1-v^2/c^2) ^0.5
    ∆t زمانی است که برای متحرک معادل گذر ایستگاهی است.و V سرعتی است که به شاهد ایستگاهی نسبت داده می شود.
    ∆t0 زمانی است که برای فرشتگان می گذرد.سرعت نور در خلا 299792.458 کیلومتر بر ثانیه است.
    از معادله ی بالا می توانیم آن سرعت ناشناخته را حساب کنیم:v =c (1-(1^2/(50000*12*27.321661)^2))^0.5 که این عدد برابر است با v = 299792.4579999
    2008/09/29
    6,000
    511

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan m
    اندوکتانس فاصله بین طول موج هاست ؟

اگه محاسبه ترنس خودتو بزاری عالی مشه :mrgreen:
    مقدار یه سلف رو با اندوکتانس بیان میکنن! مثل فراد برای خازن
    2011/06/19
    تهران
    1,706
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    فراد
    فاراد :-)) :-))

یه زحمتی بکش محاسبه خودتو بزار
    اگه نتونستی بنویسی عکس بزار :mrgreen:

باتشکر بسیار فراوان :biggrin:
    2009/12/28
    2,138
    111

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

من معمولآ در پوش پول از TL494 استفاده میکنم
    امروز یه مدار با KA3525 بستم اگر از ترانزیستور بعنوان درایور در خروجی آی سی
    استفاده بشه به شدت راندمان پایین میاد .
    علتش میتونه نشتی ترانزیستور یا آی سی باشه.
    من در خروجی از TLP250 استفاده کردم .دوستانی که از درایور های دیگه استفاده میکنن ابتدا
    خروجی آی سی رو با یک مقاومت 4.7 کیلو زمین کنن.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2009/04/01
    تهران
    109
    1

سلام
    تاپیک بسیار جالبی بود و اطلاعات خوبی هم در این تاپیک و هم اون لینک اصلیش بود که همرو مو به مو خوندم
    دیگه ببخشید تاپیک زیر خاکی رو کشیدم بالا
    یه سوال از استارتر تاپیک داشتم و اون اینکه گفتن تو نقشه های صفحه اول مدار اول خوب نبود و افت میکرد ولی مدار دوم اینجوری نبود
    مدار اول فیدبک نداره ولی دومی داره که ولتاژ افت میکنه
    من راستش دارم روی یه تغذیه واسه آمپلیفایر کار میکنم و قصد ندارم واسش فیدبک بذارم ولی این حرف ذهن منو مشغول کرد
    آیا واقعا به خاطر همین نداشتن فیدبک اینجوری افت میکرد؟
    خیلی خوشحال میشم نظرتون رو بدونم
    راستی من روی هسته تروئیدی(Toroidal)دارم میبندم به نظرم خیلی راحت تر از EI هست ضمن اینکه از هر لحاظ نسبت به سایر هسته مزیت داره
    یه منبع خوب هم برای محاسبات ترانس معرفی کنید
    ممنون
    2008/09/29
    6,000
    511

نقل قول نوشته اصلی توسط Nimra
    سلام
    تاپیک بسیار جالبی بود و اطلاعات خوبی هم در این تاپیک و هم اون لینک اصلیش بود که همرو مو به مو خوندم
    دیگه ببخشید تاپیک زیر خاکی رو کشیدم بالا
    یه سوال از استارتر تاپیک داشتم و اون اینکه گفتن تو نقشه های صفحه اول مدار اول خوب نبود و افت میکرد ولی مدار دوم اینجوری نبود
    مدار اول فیدبک نداره ولی دومی داره که ولتاژ افت میکنه
    من راستش دارم روی یه تغذیه واسه آمپلیفایر کار میکنم و قصد ندارم واسش فیدبک بذارم ولی این حرف ذهن منو مشغول کرد
    آیا واقعا به خاطر همین نداشتن فیدبک اینجوری افت میکرد؟
    خیلی خوشحال میشم نظرتون رو بدونم
    راستی من روی هسته تروئیدی(Toroidal)دارم میبندم به نظرم خیلی راحت تر از EI هست ضمن اینکه از هر لحاظ نسبت به سایر هسته مزیت داره
    یه منبع خوب هم برای محاسبات ترانس معرفی کنید
    ممنون
    راستش بدون فیدبک ولتاژ تا 300 میرفت و گفتم مشکل پیش بیاد و من فیدبک رو اضافه کردم. یکمی هم تغییرات توی قسمت فیدبک ورودی به ای سی دادم. که بهتر شد.
    نمیدونم شما را میگید من فیدبکو برداشتم!

حتما" از Toroidal استفاده کن چون نویزی که هسته های EI داره خیلی مشکل برای آمپ ایجاد میکنه.
    محاسبات ترانس خیلی ساده نیست بگو برای چه توانی میخای برات حساب کنم.
    2009/04/01
    تهران
    109
    1

نه مشکلی نداشتم
    اون رفتن ولتاژ به 300 ولت واسه اورشوت ورودیتون بوده یا افتادن یه فاصله زمانی بین تحریک ماسفتای سیم پیچ دوم ثانویه!این مشکلا اولش برای منم بود
    من با میکرو دو تا پالس با اختلاف فاز 180 ساختم گیت ماسفتارو هم با 8 ولت تجریک کردم خروجی دقیقا همون ولتاژی که باید میبود بود با IRF640!البته اسیلوسکوپ نباشه واقعا آدم گیج میشه
    البته این مدار تست بود رو برد بورد زده بودم ولی نتیجه در همون حد خوب بود
    من یکی از دوستانم پاورالکترونیک کار کرده و تو این زمینه اطلاعاتش رو خیلی قبول دارم!تو هر رنج توانی تغذیه سوئیچینگ ساخته
    به من گفت که اگر گیت ماسفتارو خوب تحریک نکنی ممکنه اورشوت داشته باشی!حالا شما که ساختید ولی برای دوستانی که شاید این مشکلی رو داشته باشن میگم
    مقطع ترانسمم 2.5 در 1 هست که تو همین لینک شما گفته هر سانت مربع رو تقریبا 250 وات میتونین ازش بگیرین بدون اشباع
    این دوستم گفت که اولیتو نهایت 5 دور بپیچ بیشترش نکن با 8 الی 10 لایه سیم 0.8
    ثانویه هم که با توجه به ولتاژ خروجی
    حالا بدون فیدبک افت ولتاژ خیلی زیاد میشد؟وجود فیدبک خیلی خوبه قائدتا ولی چون من میکرو میذارم ساخت یه کنترلر PI با میکرو خیلی کار سختیه به همین خاطر بیخیالش شدم
    علت گذاشتن میکرو هم اینه که میخوام جریان همه جا رو داشتم باشم،پروتکشن جریان داشته باشم ترمال پروتکشن داشته باشم واسه همین میکرو میخوام از طرفی هم پالسای گیتارو با همین میدم دیگه
    حالا با توجه به ترانس و واتم(تقریبا 500 وات)سیم پیچ اولیم چجوریه؟مناسبه؟

2008/09/29
    6,000
    511

نه مشکلی نداشتم
    اون رفتن ولتاژ به 300 ولت واسه اورشوت ورودیتون بوده یا افتادن یه فاصله زمانی بین تحریک ماسفتای سیم پیچ دوم ثانویه!این مشکلا اولش برای منم بود
    من با میکرو دو تا پالس با اختلاف فاز 180 ساختم گیت ماسفتارو هم با 8 ولت تجریک کردم خروجی دقیقا همون ولتاژی که باید میبود بود با IRF640!البته اسیلوسکوپ نباشه واقعا آدم گیج میشه
    8 ولت؟ گیت موسفت حدود 12-13 ولت میخاد تا درست درایو بشه! اونم با جریان بالا . من با موسفت درایور 6A راهشتون انداختم. ولی همون 300 ولت بود خروجی

حالا بدون فیدبک افت ولتاژ خیلی زیاد میشد؟وجود فیدبک خیلی خوبه قائدتا ولی چون من میکرو میذارم ساخت یه کنترلر PI با میکرو خیلی کار سختیه به همین خاطر بیخیالش شدم
    علت گذاشتن میکرو هم اینه که میخوام جریان همه جا رو داشتم باشم،پروتکشن جریان داشته باشم ترمال پروتکشن داشته باشم واسه همین میکرو میخوام از طرفی هم پالسای گیتارو با همین میدم دیگه
    .
    پیشنهاد میکنم با ای سیهای مربوطه اینکارو بکنید برای کنترول جریان هم خیلی کارها با اوپ آمپ میشه کرد میکرو ها برای اینکار ها کند هستند و ممکنه سویچ شما روشن بمونه و بسوزه موقع هنگ کردن.

حالا با توجه به ترانس و واتم(تقریبا 500 وات)سیم پیچ اولیم چجوریه؟مناسبه؟
    برای 2.50=Ae
    F=50Khz
    Vin=12
    Bmax=1000

میشه :
    صورت:
    12*10^8=1200000000
    مخرج:
    4*2.50*1000*50000=625000000

که صورت رو تقسیم بر مخرج کنیم 2.4 دور در میاد که من 3 میگیرم.
    تانویه رو هم دورشو راحت میشه حساب کرد سخت نیست

2009/04/01
    تهران
    109
    1

میگم که همه چیز فقط واسه تست بود
    اونم تازه رو برد بورد
    منبعم 12 ولت نبود یه ترانس 24 ولت داشتم دی سی کرده بودم
    نمیشد اونو مستقیم به گیت بدم رگلاتور هم نداشتم خلاصه از یه آداپتور 8 منبع 8 کشیده بودم
    ولی نتیجه با این شرایط راضی کننده بود
    بارم اولم بود میخواستم قلقاشون دربیارم!تست اصلی روی PCB هست اونم با باتری ماشین
    یه نکته جالبم بگم بقیه بدونن ترانس اولیه رو دوبل نپیچیده بودم(از روی تنبلی)گفتم جواب میده دیگه و فقط تک بود اونم به صورت نیم پل!موقعی که سوئیچ قطع میشد روی اولیه ترانس 200 ولت منفی میفتاد با هر تکنیکی هم سعی میکردم این ولتاژ معکوسو بگیرم ماسفت داغ میکرد در حد تیم ملی!دیود فلای ویل،اسنابر..........جواب نداد که نداد،که آخر سر دوبلش کردم مشکل حل شد
    خلاصه گفتم که یه وقت از اینکارا نکنید
    البته خب هرچیزی روشی داره میکرو هنگ کنه در عرض میلی ثانیه میشه از هنگش درش آورد واچ داگ تایمر برای همین موضوع هست دیگه:rolleyes:بدم اینکه موقع نبودن پالس(دی سی) باید مدار فرمان گیتم گیت رو زمین کنه وگرنه چه میکرو باشه چه هر مدار پالس ساز دیگه ممکنه مشکل ساز بشه!همه اینارو لحاظ میکنم
    البته هیچ اصراری برای میکرو ندارم چون قبول دارم که هرچیزی رو بهر کاری ساختند!
    حالا این آیسیای های درایور علاوه بر ساخت پالس خروجی،چه پشنای دیگه ای اضافه میکنه،قیمتاش چجوریه
    راستی تو این محاسبات Vin رو 13.5-14 بگیرید لطفا
    2008/09/29
    6,000
    511

حالا این آیسیای های درایور علاوه بر ساخت پالس خروجی،چه پشنای دیگه ای اضافه میکنه،قیمتاش چجوریه
    راستی تو این محاسبات Vin رو 13.5-14 بگیرید لطفا
    این ای سی ها ورودی اوپ آمپ داره که برای امنیت میتونی از اونا استفاده کنی با سرعت بالا هستن و بعضی هاشون درایور موسفت هم توشون هست.
صفحه 10 از 40 نخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 392