اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا این منبع تغذیه بدون ترانس انقدر کم جریان میده؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چرا این منبع تغذیه بدون ترانس انقدر کم جریان میده؟

سلام.

من این منبع تغذیه رو ساختم اما تو سایتش نوشته بود 25میلی آمپر اما 12میلی آمپر بیشتر جریان نمیداد
    تو سایت های دیگه هم همینو نوشته بودن که حتی 30میلی آمپر جریان میده
    پس چرا این که من ساختم جریانش کمه؟

پاسخ : چرا این منبع تغذیه بدون ترانس انقدر کم جریان میده؟

اگر منظور جریان led است با کاهش مقاومت 330 افزایش جریان امکان پذیره اونم در صورتی که دیود زنر جریانش اونقدر کم نشه که خاموش بشه.در صورتیکه دیود زنر خاموش بشه با افزایش خازن 470 نانو (مثلا موازی کردن یک خازن 400 ولت دیگه )با اون تا حدی که دیود زنر نسوزه جریان را افزایش داد. نسوختن دیود زنر بستگی به توانش داره

دیدگاه

اگر منظور جریان led است با کاهش مقاومت 330 افزایش جریان امکان پذیره اونم در صورتی که دیود زنر جریانش اونقدر کم نشه که خاموش بشه.در صورتیکه دیود زنر خاموش بشه با افزایش خازن 470 نانو (مثلا موازی کردن یک خازن 400 ولت دیگه )با اون تا حدی که دیود زنر نسوزه جریان را افزایش داد. نسوختن دیود زنر بستگی به توانش داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtnfs
        اگر منظور جریان led است با کاهش مقاومت 330 افزایش جریان امکان پذیره .....
        خیر من 2سر دیود زنر را زدم به میلی آمپر متر که در حالت اتصال کوتاه 13میلی آمپر جریان عبور میکرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
          خیر من 2سر دیود زنر را زدم به میلی آمپر متر که در حالت اتصال کوتاه 13میلی آمپر جریان عبور میکرد
          برای افزایش جریان خازن 470 نانو را افزایش بده مثلا تا یک میکرو تا جریان دیود زنربیشتر بشه. اگر توان دیود زنر کافی نباشه با یک دیود زنر با توان بالاتر تعویض بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtnfs
            برای افزایش جریان خازن 470 نانو را افزایش بده مثلا تا یک میکرو تا جریان دیود زنربیشتر بشه. اگر توان دیود زنر کافی نباشه با یک دیود زنر با توان بالاتر تعویض بشه.
            ممنون، اما من تو این موندم که آیا مدار من مشکل داره که 12میلی آمپر جریان میده در حالی که تو سایت گفته بود 30میلی آمپر را میتونه تامین کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
              ممنون، اما من تو این موندم که آیا مدار من مشکل داره که 12میلی آمپر جریان میده در حالی که تو سایت گفته بود 30میلی آمپر را میتونه تامین کنه؟
              روش اندازه گیری درست نبوده با امپر متر دیود زنر و هرچی سمت راست مدار بود را زدی اتصال کوتاه کردی این مدار دیگه مدار قبلی نیست.برای اندازه گیری ماکزیمم جریان، یک پتانسیومتر 500 اهم با امپر متر سری کن ودوباره اندازه گیری کن و پتانسیومتر را کاهش بده تا ببینی جریان ماکزیمم چقدره. خود led جریان مصرف میکنه اگه خواستی حذفش کن تا حدود 10 میلی امپر صرفه جویی کنی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X