ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: dna

2010/05/29
    10
    0

dna

کسي راجبه دي ان اي اطلاعاتي داره
    مثلا يه رشته هاي کارکتري به صورت
    aacccgggaaaaaaaaaaa
    يعني چه؟
    مشخصات شناختي دي ان اي هستن
    2009/10/21
    تهران
    2,501
    205

پاسخ : dna

برای من یه سوال پیش اومده و انهم اینه که این مسئله رو شما کجا دیدید . راستش من توی درس پردازش تکاملی (الگوریتم ژنتیک ) یه چیزایی خوندم ولی بیشتر برای آشناییه تا اینکه کاربردی باشه.؟
    2010/05/29
    10
    0

با سلام
    من قصد دارم با يکي از اساتيد کشاورزي پروژه اي را پيش ببرم که در اون يه سري داده طبق مثالي که زدم هست حدود 10000 تا از اين سري داده دارم
    مي خواهيم با شبکه عصبي کار بکنيم و ابتدا نياز به اين داريم که اين داده هاي کارکتري رو به اعداد تبديل کنيم وسپس ادامه ه ماجرا؟؟
    2009/10/21
    تهران
    2,501
    205

تو واقعیت چیزیایی که وجود داره (از هر نوع یا جنس) رو بطور کلی میگن فنوتیپ وقتی همون شی واقعی رو در قالب ارقام و علائم بیان میکنند بهش میگن ژنوتیپ یا همون شناسایی با ژن!
    تعریف ژن هم کاملا سلیقه ای !(فکر میکنم این درست باشه) یا تحت قوانین ساده ای هست که برای راحتی حل مسئله بیان میشه. شما برای تبدیل اون رشته DNA که نوشتین (مثلا زنجیره پروتئین یا یه همچین چیزی) ابتدا تعداد کاراکترها رو مشخص کنید (a,b,c, d......) بعد باید بهمید که آیا در بیان این زنجیره ممکنه همیشه یه ترتیب های خاصی اتفاق بیقته مثلا همیشه بعد , .....
    ولی بطور کلی شما هر کاراکتر در DNA رو میتونید با یه کاراکتر یا یه عدد یه بایتی یکسان در نظر بگیرید و این آرایه رو وارد مسئلتون کنید.
    خیلی کلی گویی کردم چون هم با صورت مسئله آشنا نبودم و دوم اینکه خودم از موضوعات هوش مصنوعی، الگوریتم ژنتیک رو یه کم جدی دنبال کرده بودم اونهم برای حل مسئله. موضوع قشنگیه موفق باشید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)