اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

dna

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

dna

کسی راجبه دی ان ای اطلاعاتی داره
    مثلا یه رشته های کارکتری به صورت
    aacccgggaaaaaaaaaaa
    یعنی چه؟
    مشخصات شناختی دی ان ای هستن

پاسخ : dna

برای من یه سوال پیش اومده و انهم اینه که این مسئله رو شما کجا دیدید . راستش من توی درس پردازش تکاملی (الگوریتم ژنتیک ) یه چیزایی خوندم ولی بیشتر برای آشناییه تا اینکه کاربردی باشه.؟

دیدگاه

با سلام
      من قصد دارم با یکی از اساتید کشاورزی پروژه ای را پیش ببرم که در اون یه سری داده طبق مثالی که زدم هست حدود 10000 تا از این سری داده دارم
      می خواهیم با شبکه عصبی کار بکنیم و ابتدا نیاز به این داریم که این داده های کارکتری رو به اعداد تبدیل کنیم وسپس ادامه ه ماجرا؟؟

دیدگاه

تو واقعیت چیزیایی که وجود داره (از هر نوع یا جنس) رو بطور کلی میگن فنوتیپ وقتی همون شی واقعی رو در قالب ارقام و علائم بیان میکنند بهش میگن ژنوتیپ یا همون شناسایی با ژن!
        تعریف ژن هم کاملا سلیقه ای !(فکر میکنم این درست باشه) یا تحت قوانین ساده ای هست که برای راحتی حل مسئله بیان میشه. شما برای تبدیل اون رشته DNA که نوشتین (مثلا زنجیره پروتئین یا یه همچین چیزی) ابتدا تعداد کاراکترها رو مشخص کنید (a,b,c, d......) بعد باید بهمید که آیا در بیان این زنجیره ممکنه همیشه یه ترتیب های خاصی اتفاق بیقته مثلا همیشه بعد , .....
        ولی بطور کلی شما هر کاراکتر در DNA رو میتونید با یه کاراکتر یا یه عدد یه بایتی یکسان در نظر بگیرید و این آرایه رو وارد مسئلتون کنید.
        خیلی کلی گویی کردم چون هم با صورت مسئله آشنا نبودم و دوم اینکه خودم از موضوعات هوش مصنوعی، الگوریتم ژنتیک رو یه کم جدی دنبال کرده بودم اونهم برای حل مسئله. موضوع قشنگیه موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X