ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    2011/03/02
    342
    2

تبدیل شدن 8 مگ از حافظه به 8 گیگ!!!

سلام
    رفقا امروز یه سوال پرسیدم و جوابی شنیدم که باعث انگشت به دهان ماندنم شده!!! :surprised: کمک کنید از تعجب بیرون بیام و در ضمن نظرتون رو در این مورد بیان کنید:
    حتما متوجه شده اید که موقع نصب ویندوز یه فضای چند مگابایتی به عنوان system reserved کنار گذاشته می شه، من امروز از یه نفر که در زمینه کامپیوتر دانش خوبی داره پرسیدم که این فضا چرا کنار گذاشته می شه و کارش چیه و چه موقع به کار می یاد و از این حرفها...
    پاسخ شنیدم: " این چیزی رو که می گم به صورت تجربی بعد از 8 سال کار در زمینه سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر بدست آوردم، وقتی که درایوی که ویندوز روی اوون نصب شده پر می شه و این چند مگ که به طور مثال برای اکس پی 8 مگ است معادل 8 گیگ می شه... ..".
    :surprised: اینجا بود که من به شدت اظهار تعجب کردم! خوب اساتید این موضوع چقدر درسته؟ البته الان که خوب فکر می کنم چیزای دیگه ای هم گفته که من احتمالا به خاطر تعجب بسیار زیاد اون قسمت ها رو یادم نمی یاد و... مثلا فکر می کنم گفت که اگه یه کارایی رو رو ویندوز انجام ندی هیچ وقت این فضای چند مگی به دردت نمی خوره..
    خب حالا وقتشه شما بگید قضیه این چند مگ چیه؟
    همیشه بزرگوار تر از آن باشید که برنجید
    و نجیب تر از آن باشید که برنجانید!
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

پاسخ : تبدیل شدن 8 مگ از حافظه به 8 گیگ!!!

کاملا حرف اشتباهیه.
    اون 8 مگابایت برای ذخیره اطلاعات مربوط به هارد هست.فکر کنم چیزهایی از قبیل پارتیشن تیبل و...

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2011/09/20
    بجنورد
    973
    49

جل الخالق چه حرفا :eek: حافظه هارد یه چیز نرم افزاری نیست که یک دفه ای با یه دستور os سیستم شروع به رشد کنه oo: من نمی دونم اون 8 مگ برای چیه ولی اینو مطمئن هستم که 8مگ یه دفعه ای 8 گیگ نمیشه :agree: ولی شاید منظور اون دوستتون این باشه که تو اون فضا 8 مگ اطلاعاتی قرار می گیره که وقتی os سیستم فضا کم می آره بتونه از فضاهای خالی پارت های دیگه استفاده کنه. البته شاید :rolleyes:

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2010/09/30
    yazd
    30
    0

سلام :nerd:
    منم با آقای رضایی موافقم . اون 8 مگ برای هارد رزرو شده است.
    :bye
    2010/07/13
    تهران
    1,282
    19

پاسخ : تبديل شدن 8 مگ از حافظه به 8 گيگ!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط جعفري
    سلام
    رفقا امروز يه سوال پرسيدم و جوابي شنيدم که باعث انگشت به دهان ماندنم شده!!! :surprised: کمک کنيد از تعجب بيرون بيام و در ضمن نظرتون رو در اين مورد بيان کنيد:
    حتما متوجه شده ايد که موقع نصب ويندوز يه فضاي چند مگابايتي به عنوان system reserved کنار گذاشته مي شه، من امروز از يه نفر که در زمينه کامپيوتر دانش خوبي داره پرسيدم که اين فضا چرا کنار گذاشته مي شه و کارش چيه و چه موقع به کار مي ياد و از اين حرفها...
    پاسخ شنيدم: " اين چيزي رو که مي گم به صورت تجربي بعد از 8 سال کار در زمينه سخت افزار و نرم افزار کامپيوتر بدست آوردم، وقتي که درايوي که ويندوز روي اوون نصب شده پر مي شه و اين چند مگ که به طور مثال براي اکس پي 8 مگ است معادل 8 گيگ مي شه... ..".
    :surprised: اينجا بود که من به شدت اظهار تعجب کردم! خوب اساتيد اين موضوع چقدر درسته؟ البته الان که خوب فکر مي کنم چيزاي ديگه اي هم گفته که من احتمالا به خاطر تعجب بسيار زياد اون قسمت ها رو يادم نمي ياد و... مثلا فکر مي کنم گفت که اگه يه کارايي رو رو ويندوز انجام ندي هيچ وقت اين فضاي چند مگي به دردت نمي خوره..
    خب حالا وقتشه شما بگيد قضيه اين چند مگ چيه؟

شايدم او طرف دانشمند راست گفته منم الان شک کردم چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دقت کردين وقتي مثلا ميرين يه هار د 300 گيگ ميخرين ولي وقتي وصلش ميکنين موقع پارتيشن بندي متوجه ميشين که حجم هارد 290 گيگ (تقريبي گفتم) شده

شايدم من اشتباه ميگم اصلا شايد ايني که من گفتم يه تلرانس 5 درصدي هاردهاست
    AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

ماجراي اون تفاوت حجم در اينه كه سازنده ها هر كيلوبايت رو 1000 بايت در نظر ميآ*گيرن ولي سيستم عامل هر كيلو رو 1024 بايت!

2008/09/02
    اصفهان
    1,897
    37

غیر از این مسئله 1000 و 1024 یک مسئله دیگه هم اینه که اغلب فضای فرمت نشده رو اعلام میکنن. در صورتی که شما با فضای فرمت شده کار دارین. ضمنا هر سیستم فایلی یک مقدار فضای رزرو داره که بکار نمیاد. ولی شما حسابش نمیکنی.
    2008/12/31
    380
    2

سلام
    شما همیشه باید فضای مناسبی از درایوی را که ویندوز نصب کردی خالی بگذاری به این دلیل که ویندوز به عنوان یه حافظه مجازی از این فضا استفاده می کنه.اگه توجه کرده باشی موقعی که اون درایو پر می شه ویندوز هم کند می شه.
    البته شما می تونی این فضا را کم و زیاد کنی به هر حال هرچی انتخاب کردی از دسترس خارج می شه.
    2011/07/11
    371
    1

با عرض پوزش جواب هیچ کدوم دوستان جور در نمیاد اما این شدنیه

در اینجا سیستم میاد یه فرمت منحصر به فرد میسازه , بزاریت تخصصیش کنم:
    میدونیم توی یک بایت میشه 256 رو نوشت
    حالا 3 بایت دوجور میتونه استفاده بشه: اول اینکه میشه 3 تا 256 رو ذخیره کرد که مجموعشون میشه 768 اما حالت دوم میتونه یک عدد توی 3 بایت بزاره که عدد خیلی بزرگ میشه : 16777215
    نتیجه اینکه در حالت دوم عدد ذخیره شده 21845 برابر بزرگتر از حالت اول شده و این یعنی ذخیره اطلاعات بطور بسیار فشرده 21845= 16777215/768
    که البته پردازشو سخت میکنه و سیستم باید رمز گشایی کنه
    *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
    *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.
    2011/03/02
    342
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط microjo
    با عرض پوزش جواب هیچ کدوم دوستان جور در نمیاد اما این شدنیه

در اینجا سیستم میاد یه فرمت منحصر به فرد میسازه , بزاریت تخصصیش کنم:
    میدونیم توی یک بایت میشه 256 رو نوشت
    حالا 3 بایت دوجور میتونه استفاده بشه: اول اینکه میشه 3 تا 256 رو ذخیره کرد که مجموعشون میشه 768 اما حالت دوم میتونه یک عدد توی 3 بایت بزاره که عدد خیلی بزرگ میشه : 16777215
    نتیجه اینکه در حالت دوم عدد ذخیره شده 21845 برابر بزرگتر از حالت اول شده و این یعنی ذخیره اطلاعات بطور بسیار فشرده 21845= 16777215/768
    که البته پردازشو سخت میکنه و سیستم باید رمز گشایی کنه
    ممنون آقا، :mrgreen:
    واقعا شدنیه!! چه جالب. چطور میشه تو این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کرد.
    ممنون از پاسختون.
    همیشه بزرگوار تر از آن باشید که برنجید
    و نجیب تر از آن باشید که برنجانید!
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22