اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی PROM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی PROM

سلام به همگی.
    من یه مدار خیلی ساده ساختم که با آی سی 555 پالس تولید میکنه و میده به یه آی سی 4040 که تعداد این پالس ها رو به صورت باینری میشمره و روی 12 تا خروجی LED نمایش میده.ولتاژ کارم هم 12 ولت هستش.تا اینجای کار همه چیز درسته فقط استادم گفت که این وسط از یه PROM استفاده کنم و با آدرس دهی به اون LED ها یه جور دیگه روشن خاموش بشن! گفت 4KB باشه کافیه.موازی باشه خیلی بهتره و بتونه با 12 ولت کار کنه...
    راستش من تا حالا با PROM کار نکردم.خیلی گشتم ولی چیزی سر در نیاوردم!!ممنون میشم اگه راهنماییم کنین و PROM مناسبی بهم معرفی کنین.

پاسخ : معرفی PROM

سلام،اگر نوع خاموش روشن شدن LED ها مد نظر نباشه (منظور ترتیب خاموش روشن شدن) میتونید از آی سی های حافظه موجود در بازار که به علت استوک بودن حافظه پر دارند استفاده کنید به عنوان مثال از 27C16 میشه استفاده کرد، خروجی 4040 رو بدید به پایه های A0 تا A10 از آی سی EEPROM 27C16 و LED هارو به D0 تا D7 از EEPROM متصل کنید .پایه های OE و CE هم باید به GND مدار وصل بشن.امیدوارم واضح گفته باشم.

دیدگاه

خیلی ممنون از جوابتون.فقط الان داشتم دیتا شیت 27C16 رو میدیدم که نوشته بود با ولتاژ 5 ولت کار میکنه ولی ولتاژ کاری من 12 ولت هستش.یه سوال دیگه هم برام پیش اومد:گفتین خروجی های 4040 رو بدم به A0 تا A10 پس دو پایه ای که باقی میمونه چی؟همینطور در مورد LED ها؟

دیدگاه

شما از رگلاتور 7805 استفاده کنید هم برای eepromو هم برای 4040 و ne555،یعنی 12 ولت رو ابتدا به 5 ولت تبدیل کرده و سپس ار 5 ولت برای همه آی سی ها استفاده کنیدو در مورد 2 پایه باقیمونده،اگه از 27c32 استفاده کنید بایداز هر 12 پایه خروجی ایسی 4040 استفاده کنید، و در مورد led هم قبلا عرض کردم که به d0 تا d7 وصل بشن به شماتیک زیر توجه کنید

متاسفانه موفق نشدم شماتیک رو upload کنم داخل سایت ، اگه خواستید ایمیل بزنید براتون بفرستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X