اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای رفع عیب یک منبع تغذیه سوچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای رفع عیب یک منبع تغذیه سوچینگ

با سلام خدمت اساتید.
    من یک منیع تغذیه سوچینگ دارم که مطعلق به آیفون تصویری کوماکس می باشد. در حالت عادی این مدار باید خروجی 14.5 ولت 1آمپر را داشته باشد. من قطعات k3115 ماسفت و همچنین زنر که سوخته بود و مقاومت 1 اهم 1 وات که آسیب دیده بود را تعویض کردم در حال حاضر خروجی 14.5 ولت را دارد اما آمپر آن نصف یا کمتر از 1 می باشد که قدرت راه اندازی لامپ تصویر دستگاه را ندارد. دوستان اگر امکان دارد راهنمایی کنند.
    اینم شماتیک مدار:
    http://up98.org/upload/server1/01/j/iibbzjg1qqby0amzstd.jpg

پاسخ : راهنمایی برای رفع عیب یک منبع تغذیه سوچینگ

اگه باقی قطعات سالم باشه یعنی K3115 شما اصل نیست و به جریان درایو بیشتری نیاز داره.
    اما اگه از قطعات مطمون نیستی باید چک کنی.
    اگه می گفتی ای سی اصلی این تغذیه چیه می تونستم بهتر راهنماییت کنم.
    بهر حال همون مقاومتی 1 اهم یک وات احتمالا برای محدود کردن جریانشه.
    ممکنه مقاومت سیمی جاش گذاشته باشی که اصلا مناسب این کار نیست.
    یا باید یه مقاومت 1 اهم دیگه باهاش موازی کنی یا یه مقاومت 1 اهم کربنی بزاری که اثر سلفی نداشته باشه.
    من پیشنهاد می کنم اول دو مقاومت رو موازی کنی تا 0.5 اهم بشه.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

آقا تشکر خدا خیرت بده درست شد. یک مقاومت 1 وات دیگه باهاش موازی کردم آمپرش اومد بالا . دستگاه رو روشن می کنه فقط یک نگرانی دارم انوم اینه که آمپر از 1 بیشتر شده به دستگاه صدمه نمی زنه. همین طوری فیکسش کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azerakhsh
        آقا تشکر خدا خیرت بده درست شد. یک مقاومت 1 وات دیگه باهاش موازی کردم آمپرش اومد بالا . دستگاه رو روشن می کنه فقط یک نگرانی دارم انوم اینه که آمپر از 1 بیشتر شده به دستگاه صدمه نمی زنه. همین طوری فیکسش کنم؟
        سلام R3 رو تغییر دادی؟ در ضمن من فکر نکنم که آمپر منبع تغذیه بیشتر باشه صدمه به دستگاه مصرف کننده بزنه
        ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

همونطور که دایی مسعود گفتن به مصرف کننده اسیبی وارد نمیشه.
          در ضمن اگه بازم مشکلی پیش بیاد می تونی با هزینه بسیار کم یه منبع 12 ولت از پاساژ امجد بگیری یا خودت بسازی و جاش بزاری.
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

اگر توی خروجی منبع تغذیت افزایش ولتاژ داشته باشی ممکنه به مصرف کنندت آسیب برسونه
            در ضمن مصرف کنندت به اندازه مصرفش جریان میکشه و اگه به منبع 100 آمپری هم( البته با همون ولتاژ)متصلش کنی بدون مشکل کار میکنه
            براي بالاتر بودن خودتو ببر بالا،ديگرانو پايين نيار
            چون ممکنه دستت به همه نرسه تا بياريشون پايين

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X