اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت سون سگمنت با تعداد زیادی LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت سون سگمنت با تعداد زیادی LED

سلام به همه دوستان

راستش من میخوام یک سون سگمنت در سایز بزرگ، با ال ای دی های 5 میلی متری و یا بزرگتر بسازم.
    ارتفاعش در حد نیم متر باشه.
    شبیه این :
    http://www.coolcircuit.com/project/big_7segment/7-segment-3.jpg

راستش من تجربه کار با تعداد زیاد ال ای دی را ندارم برای همین از دوستان با تجربه چندتا سوال داشتم.

1- من میخوام تمام LED های یک سگمنت را به هم وصل کنم (موازی) و پایه های مثبت را با یک ترانزیستور NPN به مثبت وصل کنم که با میکرو اونها را قطع و وصل کنم.(آیا این روش کاملا صحیح هست یا روش بهتری وجود داره؟)

2- برای ترانزیستور NPN که بخوام تعداد زیادی LED را با اون وصل کنم چه ترانزیستوری به کار ببرم که بتونه جریان مناسب را عبور بده؟ آیا اگر به جای ترانزیستور از IC 74573 یا 75574 استفاده کنم جریان مورد نیاز را میتونند تامین کنند؟

3- آیا برای LED ها باید مقاومت بذارم؟ یک بار از یک نفر پرسیدم گفت در تابلو های روان بر روی سطر ها یا ستون ها مقاومت میذاریم اما نمیدونم چه اندازه و چه نوع مقاومتی بذارم؟؟ چند اهم؟

دوستانی که تابلو روان کار کرده اند و تجربه دارند ممنون میشم اگر به من کمک کنند و همچنین اگر نکته مفیدی دارند بیان کنند.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    این هم عکسی که برای سون سکمت طراحی کردم
    قصد دارم از LED بزرگ که فکر کنم 10 میلیمتری هستند استفاده کنم
    هر سگمنت 35 عدد و تمام 7 سگمت 245 عدد LED میخواد.

اگر دوستان نظرشون را بگن ممنون میشم.

پاسخ : ساخت سون سگمنت با تعداد زیادی LED

اولا بهتره که شما تمام LED رو بصورت موازی بهم متصل کنی
    از اونجایی که LED های مات 5 میل قرمز بطور معمول حدود 10 تا 15 میلی آمپر جریان میکشه ،لذا شما میتونید با یه حساب سرانگشتی میزان جریان نهایی هر بلوک رو محاسبه کنید و متناسب با اون از ترانزیستور BC640 که نزدیک به 800ma جریان میده استفاده کنید.

دیدگاه

پاسخ : ساخت سون سگمنت با تعداد زیادی LED

....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X