اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ی اتصال باتری و شارژر به میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ی اتصال باتری و شارژر به میکرو

سلام
    میخوام میکرو رو با باتری موبایل روشن کنم
    حالا وقتی بخوایم باتری رو شارژ کنیم ولتاژش از 5.5 ولت هم بیشتر میشه به نظرتون گذاشتن یه دیود زنر سر راه میکرو خوبه؟
    نــــ_ـــمـــ_ــــیــــ_ـــدونـــــ_ــم.....

پاسخ : نحوه ی اتصال باتری و شارژر به میکرو

سلام دایی جان
    چرا 5.5 میشه؟
    مگه باطری موبایلت 3.6 ولت نیست؟ در شارژ کامل نمی تونه بیشتر از 4.5 ولت بره.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

خوب ولتاژ شارژر بیشتر از 5.5 ولته ، اگه موقعی که میخوایم باتری رو شارژ کنیم میکرو روشن باشه نمیسوزه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mjs1990s
        خوب ولتاژ شارژر بیشتر از 5.5 ولته ، اگه موقعی که میخوایم باتری رو شارژ کنیم میکرو روشن باشه نمیسوزه؟
        این چیزی که به نام شارژر موبایل بین مردم معروفه در واقع یک اداپتور بیشتر نیست .شارژر واقعی یک ای سی هستش با امکانات زیاد که در داخل موبایل وجود داره . اگر مستقیم 5.5 ولت را به باتری موبایل بزنی معلوم نیست چی میشه. در ضمن باتری مجهز به یک مقاومت حرارتی است که توسط موبایل تحت نظارت هستش یعنی اگر دمای باتری از حدی بیشتر و یا کمتر بشه جریان شارژ قطع بشه و یا موبایل خاموش بشه وغیره بهر حال وجود این سنسور حرارتی نشان دهنده اینه که افزایش دمای باتری خطرناک بوده و شاید منتهی به انفجار باتری یشه.
        یک سر این مقاومت حرارتی به ترمینال منفی باتری و سر دیگر به ترمینال وسط باتری وصله.

دیدگاه

من شارژری دارم که مستقیم باتری رو شارژ میکنه و فقط دو سر داره که باید به سرهای مثبت و منفی وصل بشه و به موقع هم جریان رو قطع میکنه
          من الآن میخوام مدارم رو با باتری موبایل روشن کنم ، میخوام کم شدن باتری هم قابل تشخیص باشه ، چه پیشنهادی دارید؟
          میکرومم ATmega8L هست.

دیدگاه

بعید می دونم باطری 3.7 ولتی نیاز به 5.5 ولت برای شارژ داشته باشه دایی جان!!!
            بهرحال می تونی با یه رگولاتور low drop این ولتاژ رو به 5 یا 3.3 ولت تبدیل کنی.
            رگولاتورهای low drop مثلا LF33 یا Lm1117 فقط به 0.5 ولت بالاتر از خروجی نیاز دارن تا ولتاژ رگوله تحویل بدن.
            اگه هم نگران هزینه هستی می تونی با یه دیود 1N4001 ولتاژ باطری رو 0.7 ولت کم کنی و بدی به میکرو.
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X