اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش ولتاژ برق شهر با آسان ترین راه حل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش ولتاژ برق شهر با آسان ترین راه حل

سلام.
    من میخوام یک رله 12 ولت رو با برق شهر روشن کنم. اگر یک مقاومت 2کیلو اهمی بذارم فکر کنم درست میشه ولی میخوام بدونم که آیا این کار درسته یا نه؟ جریانی که رله میکشه رو نمیدونم. اگر ممکنه راهنمایی کنید.
    اون حالتی رو هم که با خازن سری می کنند رو هم توضیح بدین ممنون میشم.

پاسخ : کاهش ولتاژ برق شهر با آسان ترین راه حل

این مدار شما اگر بدون این که خروجی رو به رله وصل کنید مدار رو به برق بزنید خازن الکترولیتی
    1000 میکرو شما شارژ شده منفجر میشه
    حتما مدار رو ببندید بعد از کامل شدن بزنید به برق
    فایل های پیوست شده
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

خوب رله رو 220 بگیری راحت تر نیست!؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
        خوب رله رو 220 بگیری راحت تر نیست!؟
        :redface:
        حرفت قبول داداش علی
        ولی منم یه روزی به فکر این بودم که این مدارات مثل محافظ یخجال چه طور با برق 220 ولت کار میکنن بدون ترانس بدون منبع سویچینگ
        بعد اینکه این مدار رو پیدا کردم حسابی به دردم خورد
        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

اره هر مداری مزایا و معایب خودشو داره

دیدگاه

اقا تو این جور مدارات اگه مثلا مقاومت 10 کیلو وصل کنیم به یک سر برق ..... بعدش هم دیود یکسوکننده و..........حالا به یکسو کننده کار نداریم اگر فرضا مقاومت 10 کیلو یه برق وص بشه اونوقت جریانی که از مقاومت میگذره 22 میلی امپر میشه تو حالت بار ماکزیمم ........پس چطوری طرف میگه مثلا تا250 میلی میده...............
            ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronicmohsenhit
              اقا تو این جور مدارات اگه مثلا مقاومت 10 کیلو وصل کنیم به یک سر برق ..... بعدش هم دیود یکسوکننده و..........حالا به یکسو کننده کار نداریم اگر فرضا مقاومت 10 کیلو یه برق وص بشه اونوقت جریانی که از مقاومت میگذره 22 میلی امپر میشه تو حالت بار ماکزیمم ........پس چطوری طرف میگه مثلا تا250 میلی میده...............
              کدوم طرف؟ کدوم 250 میلی؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز به شما پیشنهاد میکنم با مقاومت و دیود این کار را انجام ندهید چون خطرات زیادی دارد و اصولا در طراحی حرفه ای این گونه مدارات که قصد حذف ترانس در آن هست ،از روش امپدانس خازنی یا همان XC بهره می گیرند و با تکنیک های ایزولاسیون خروجی مدار از ازیک ورودی متناوب با دامنه زیاد به یک خروجی متناوب با دامنه کم تبدیل و سپس پروسه dc سازی آن را انجام میدهند .
                موفق و پیروز باشید

دیدگاه

توی اینترنت کلی مقاله راجع به روش ایجاد منبع تغذیه بدون ترانس هست. دنبال transformerless power supply بگردین. ولی این تیپ منابع تغذیه بخاطر اینکه مستقیما به 220 ولت وصل هستن ذاتا خطرناکن.
                  چه برای شما و چه برای مداراتی که بهش وصل میشن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronicmohsenhit
                    اگر منظور استفاده از مقاومت بجای خازن برای محدود کردن ولتاژ است.اینکار شدنی نیست چونکه رله مثل موتور در لحظه اول جریان زیادی میکشه وبنابراین با مقاومتی که برای حالت دایمی در نظر گرفته شده رله اصلا راه نمیافته. ولی خازن چون در اغاز مانند اتصال کوتاه عمل میکنه میتونه هم رله راه اندازی کنه وهم در حالت دایمی محدودیت جریان بوجود بیاره

دیدگاه

آقایون ممنون از لطفتون. زحمت نکشین خودم راه حلش رو پیدا کردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanmx
                        آقایون ممنون از لطفتون. زحمت نکشین خودم راه حلش رو پیدا کردم.
                        چه خوب بود حداقل برای تشکر از کسانیکه وقت خودشون رو جهت راهنمایی شما صرف کردند. را ه حل خودتون رو هم ارائه میکردین

دیدگاه

سلام واقعا عالی بود مدارتون
                          میشه لطفا دلیل اینکه اگه رله قطع بشه خازن ریپل میترکه رو بگین
                          میشه لطفا در مورد طراحی این گونه مدارت توضیح بدین خیلی علاقمند شدم تو این چند روزه کلی دنبال یه مدار خوب گشتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X