اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرینت عکس روی دیوار و سقف!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرینت عکس روی دیوار و سقف!

سلام به همه دوستان
    کلی گشتم تا بلاخره متوجه شدم اینجا یه جورایی ربط داره به موضوعی که میخام بگم

دوستا من مدتیه بشدت دنبال یه چیزی هستم که بتونه روی دیوار یا سقف تصویر چاپ کنه
    منظورم اینه که یه دستگاهی باشه که به کامپیوتر وصل بشه و یه عکسو روی دیوار پرینت بگیره
    مثل همین پرینترهای معمولی ولی روی دیوار

کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟
    آیا همچین چیزی وجود داره ؟ اصلا عملی هست؟
    دانلود و آموزش
    http://1.sanecity.net

پاسخ : پرینت عکس روی دیوار و سقف!

بودنش که هست ، مثلا همین الان روی بدنه اتوبوسها تصویر برات پرینت میکنن
    یه بچه cnc-ploter باید بسازی
    آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
    تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
    آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
    هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

ممنون از پاسختون
      میگم این cnc-ploter مگه مال حکاکی نیست؟
      در مورد تبلیغات اتوبوس بنظرم برچسب بود تا حالا پرینتشو ندیدم
      دانلود و آموزش

دیدگاه

برای یک همچین کاری به یک پرینتر با رزولوشن پایین و دقت بالای تجهیز مکانیکی احتیاج داری. اگر هم بخوای رنگی چاپ کنی توصیه میکنم در 3 یا 4 بار روی هم چاپ کنی. هد های Xaar128 همچین امکانی رو بهت میده. رزولوشن 185 و سرعت چاپ 30 سانتی متر در ثانیه با عرض 17 میلی متر. تازه این برای دیوار اتاق هست که از فاصله نزدیک میبینیش. ولی برای چیزی مثل اتوبوس دقت پایینتری احتیاجه مثلا 72.
        قیمت این هد ها هم در بازار چیزی حدود 400 تومن به بالاست. بنا براین صرف نظر از قیمت بالای جوهرش (یا بهتر بگیم مرکبش) حداقل با ساخت تجهیز مکانیکیش چیزی حدود 3 تومن پیاده میشی.
        البته راه دیگه ای هم هست و اینه که یک پرینتر جت جوهر ارزون مثل cannon بگیری. مکانیسمش رو عوض کنی و جوهر لیتری هم مصرف کنی تا نرخ نهایی کار پایین بیاد.
        بهر حال چیز خیلی آسونی نیست.

دیدگاه

وای خدای من
          ممنون دوستان متاسفانه اونقدر اطلاعاتم بالا نیست که بتونم خودم طراحی کنم
          فکر کنم باید اساس کارمو عوض کنم
          لینکی ، مطلبی چیزی در مورد این پرینتر های جت جوهر ندارید؟

هیچ کدوم از دوستان ایده ای ندارن؟
          بنظرتون راه دیگه ای نیست که بشه تصاویر دلخواه رو روی دیوار و سقف چاپ کرد ، نمیخام از برچسب و کاغذ و غیره استفاده کنم
          باید روی دیواری که از قبل زیر سازی شده و مثل بدنه اتومبیل رنگ شده ، تصاویری رو چاپ کنم
          دانلود و آموزش

دیدگاه

ببین. روی این موضوع یکی از دوستان کار میکرد و به همین نتایج رسید. تا جایی که خبر دارم شمت نمیتونی بدون داشتن اطلاعاتی راجع به ماشین سازی یک همچین چیزی رو در مقیاس خوب بسازی (حتی یک نسخه) اما اگر دنبالش بری و سعی کنی دو تا کار رو انجام بدی قسمت اعظم کار رو حل کردی.
            1- یک پرینتر جت جوهر ارزون پیدا کنی و سعی کنی روی دیوار باهاش چاپ کنی. (یادت باشه دیوار عمودیه. کاغذ افقی)
            2- یک مکانیسم خیلی دقیق برای جابجایی هد در طول مسیر بسازی که روی یک چارچوب روی دیوار حرکت کنه بدون اینکه روی باند قبلی چاپ شده همپوشانی قابل توجهی داشته باشه تا خط دو رنگ نیفته. و ضمنا فاصله هم ایجاد نکنه. برای این کار هم توصیه میکنم از حداقل رزولوشن استفاده کنی. و ترجیحا خودت یک پرینتر بسازی. منتهی ایراد کا اینجاست که پرینتر های موجود از یک شافت در طول مسیر برای روی خط موندن استفاده میکنن و روی خط نگه داشتن این شافت که حتی ژاپنیش با طول بالای 1 متر جایی وجود نداره خودش معضلیه.

دیدگاه

ببین شما یه پلاتر میخوای که بصورت عمودی و با کیفیت بالا کار کنه . اگه بسازی خیلی چیز خوبی میشه .
              [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X