اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از میکرو به عنوان پشتیبان کارت های نیروگاهی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از میکرو به عنوان پشتیبان کارت های نیروگاهی

سلام. من یه پروژه نیروگاهی دارم که باید بررسی کنم آیا میشه میکروکنترلرها به عنوان پشتیبان کارت های نیروگاهی به کار روند؟ میخوام بدونم در redundancy میشه یه سیستم از یه جنس دیگه میتونه به عنوان پشتبان یه سیستم دیگه باشه ؟ آیا این کار در جایی قبلا انجام شده ؟ ممنون میشم اگه سریعتر جواب بدید. اگه مطلبی دارید به ********@yahoo.com
    بفرستید . لطفا کمک کنید که کارم گیره

کد HTML:
    <abbr=گذاشتن آدرس ایمیل ممنوع است></abbr>

----------------
    ویرایش شد.

پاسخ : استفاده از میکرو به عنوان پشتیبان کارت های نیروگاهی

سلام
    نوشته اصلی توسط layani
    سلام. من یه پروژه نیروگاهی دارم که باید بررسی کنم آیا میشه میکروکنترلرها به عنوان پشتیبان کارت های نیروگاهی به کار روند؟
    من که نمی دونم اصلا چی هست ولی میکر تو هر جایی می تونه هر کاری رو بکنه فقط به طراح اون ربط داره که بتونه در بیاره کارو

نوشته اصلی توسط layani
    میخوام بدونم در redundancy میشه یه سیستم از یه جنس دیگه میتونه به عنوان پشتبان یه سیستم دیگه باشه ؟
    بازم نمی دونم در باره چی صحبت می کنی اگر می خوایید زود نتیجه بگیرید باید بگید ای ن تشکیلات چی هست نگرنه باید منتظر باشید یک نفر که این کارارو میشناسه جواب بده (اخه یک کم تخصصی هست)

نوشته اصلی توسط layani
    اگه مطلبی دارید به m_j_blue2005@yahoo.com
    به من ربطی نداره ها ولی این کاره درستی نیست چون اگر مطلب تو سایت قرار بگیره همه استفاده می کنن ولی ایمیل ..!

اگر بگید این تجهیزات چه عملیاتی رو انجام میدن بیشتر می تونم کمک کنم

دیدگاه

نگاه کنین یک سری مدارات الکترونیکی قدیمی هست که در راه اندازی واحد گازی نیروگاه به کار رفته که برای هر قسمت مختلفش کارت ها ( که همون مدارات الکترونیکی ) یی ساخته شده برای کنترل اون قسمت که کارتهای قسمتهای مختلف به هم ارتباط دارند. حالا قراره که من تابع تبدیل کارتها رو بدست بیارم و با میکرو برنامشو بنویسم. حالا میخوام بدونم میشه این میکرو به صورت پشتیبان اون کارتا عمل کنه. یعنی میکرو دائما با اتصال به خروجی و ورودی های کارتها اونها رو چک کنه اگه مشکلی برای کارت پیش اومد خودش کنترل رو بدست بگیره. راستش من هر جا دیدم این طور بوده که دو تا میکرو به صورت master , slave همدیگر رو چک می کردن اگه یکی خراب شد اون یکی جایگزین یکی دیگه میشد. اما میخوام بدونم اینجا میشه این کار روکرد . چون راه اندازی واحد خیلی سریع اتفاق میفته و اگر سریع جایگزین نشه واحد تریپ میده. میخوام ببینم کسی نمونه این کار رو جایی دیده.

دیدگاه

بله میشه
        کاری نیست که میکرو نتونه توش کار بکنه فقط به کارش بستگی داره که چه چیزای بخواد
        سرعت هم که دیگه مطرح نیست شما می تونی یک میکرو رو از 1HZ تا 16MHZ در میکرو هایه معمولی و در یک سری دیگه تا 72MHz یا حتی بیشتر سرعت بدی پس سرعت مشکلی نداره
        پیشتسبان شدن هم کار برنامس و میکرو این قابلیت داره
        فقط مسئله اینجاس که شما بتونی میکرو و سخت افزار و برنامرو درست انتخاب بکنی و چون محیط صنعتی هست باید سخت افزار درست طراحی بشه تا نویز کار دست تون نده مارک میکرو هم مهم نیست با هر میکروی میشه

دیدگاه

میخوام ببینم چطور باید این کار رو انجام بدم ؟ میکرو رو اگه به صورت موازی با ورودی و خروجی کارت بزارم بعد چجوری با خراب شدن کارت اون رو از مدار خارج کنم . آیا باید به صورت قراردادن یک کلید به طور سری با خروجی های کارت این کار رو بکنم یا میشه کار دیگه هم کرد؟ و کدوم کار بیشتر صرفه اقتصادی داره؟

دیدگاه

دوست من مشکل اینجاس که خود شما همه چیزو در مورد کار می دونید ولی من هیچی نمی دونم .
            اصلا تو این چند سال عمر یک بارم همچین چیزی رو ندیدم که بخوام بگم
            خود شما بهتر می تونی بگی چه جوری باید بهش متصل بشی من که ندیدم چیزی نمی تونم بگم به فرض مثال موازی متصل شدن که احتمالا همینه چون قدیمی هست فکر نمی کنم اصلا از CAN , RS485 ,.....
            چیزی بفهمه
            بازم میگم شک دارم به این زودیا نتیجه بگیرید چون باید کسی جواب شمارو بده که قبلا انجام داده باشه
            والا باتوضیحات شما من فقط می تونم بگم میشه نمی تونم بگم چجوری چون نمی دونم چی میگیره ، چی کار میکنه ، چی خروجی میده و هزارتا چیز دیگه چه ولتاژی هست تو چه فاصله (طول مسیر ) کار می کنه چه فشار جریانی روشه ، چقدر محیط نویز داره و.................................
            صبر کنید انشاا.. یکی پیدا بشه که بدونه چی هست و کمکتون کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X