اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه برنامه نویسی برای کیبورد که با زدن کیلیک یک اینتراپت بده به آی سی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه برنامه نویسی برای کیبورد که با زدن کیلیک یک اینتراپت بده به آی سی

سلام
    من میخوام یک کیبورد 4*3 را با 89s51 راه اندازه کنم و از سیستم سر کشی استفاده نکنم و هر موقع که یک کلید را زدیم یک اینتراپت بفرسته و تازه آی سی شروع به کار کنه.
    www.icesi.ir

پاسخ : طریقه برنامه نویسی برای کیبورد که با زدن کیلیک یک اینتراپت بده به آی سی

نوشته اصلی توسط milad2546
    سلام
    من میخوام یک کیبورد 4*3 را با 89s51 راه اندازه کنم و از سیستم سر کشی استفاده نکنم و هر موقع که یک کلید را زدیم یک اینتراپت بفرسته و تازه آی سی شروع به کار کنه.
    سلام
    منظورت از "شروع به کار کنه " چیه؟ روشن بشه؟ یا روشن و منتظر باشه و بعد از زدن کلید یه کارایی انجام بده؟ (فکر کنم منظورت دومیه است)
    خب شما وقتی زیر برنامه راه اندازی صفحه کلید رو نوشتید و میکرو روشن هست به راحتی میتونید با خواندن صفحه کلید و بررسی اون کارتون رو انجام بدید.
    من نمیفهمم چرا نمی خواید از سرکشی استفاده کنید اما به هر حال یه راه دیگه هست:
    اول کار که میکرو روشن میشه ، پینهای میکرو که سطرهای کیبرد بهش وصله رو 1 بکن و با سه تا دیود این پینها رو دونه دونه به پایه وقفه وصل کن. به این کار میگن OR سیمی.
    البته باید توجه داشته باشی که موقع روشن شدن میکرو باید وقفه رو فعال کنی و بعد از وارد شدن به سرویس وقفه اون رو غیر فعال کنی.

یه کار دیگه هم میتونی بکنی که راحت تره ولی یه ذره سرکشی میخواد: همون پینهایی که سطر هستند رو یک کن و ستونها رو صفر کن. بعد بررسی کن ببین اگر سطرها 0 شدن اونقت یعنی دکمهای زده شده.

موفق باشی

دیدگاه

سلام.
      من خوب توضیح ندادم..من میخوام یک کیبورد وصل کنم و یک سون سگمن و در حالت عادی من با میکرو کا دیگری دارم انجام میدم.وقتی که دکمه ای زده شد اینتراپت بده و همان کلید بر روی سگمن نشون داده بشه. برای اینتراپت شم از یک گیت AND استفاده کردم که خوروجی در حالت عادی 1 و وقتی یک کلید زده بشه خروجی AND صفر میشه و یک پالس برای اینتراپت آی سی میره.

اگه میبینی کارم مشکل داره بگو
      www.icesi.ir

دیدگاه

سلام
        سلام

این کاری که شما می خواهید انجام بدهید دقیقا کاری است که آی سی 74C922 از پسش به خوبی بر می آید. یعنی با زدن هر کلیدی یک پالس مربعی روی پایه Data Available آی سی ایجاد شده و فقط کافی است این پایه را به یکی از INT میکرو وصل نمایید تا با فشرده شدن یک کلید در روتین وقفه برنامه خود، کد BCD متناظر با آن را از طریق پایه های D, C, B, A با اتصال به یک پورت میکرو بخوانید. کار کردن با این آی سی بسیار آسان و با حداقل قطعات اضافی است به طوری که فقط احتیاج به دو تا خازن عدسی دارد. راجع به قیمت آی سی هم بایستی اشاره کنم که در فروردین ماه امسال 4700 تومان بود.
        موفق باشید
        http://embeddedelectronics.ir

دیدگاه

دوستان خیلی ممنون درستش کردم
          www.icesi.ir

دیدگاه

دوستان خیلی ممنون درستش کردم
            خب دوست عزیز بگو چجوری حلش کردی که به درد بقیه هم بخوره این تاپیک.

دیدگاه

اگه خودت حل کردی خب بذار اینجا تا همه استفاده کنن
              تنها تنها...؟
              اگه میبینی به درد میخوره خب بذار تا فیض ببریم
              :mrgreen:

دیدگاه

سلام.
                چشم فقط این روز ها یخورده سرم شلوغه ولی بعدش حتما براتون میذارم.

www.icesi.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X