اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نکات طراحی برد راه انداز اترنت با آی سی کنترلر DM9161

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نکات طراحی برد راه انداز اترنت با آی سی کنترلر DM9161

با سلام و ادب
    من دارم یه برد برای راه اندازی اترنت AT91SAM7X256 می زنم. شماتیکش رو ضمیمه کردم. این طور که به نظر می رسه طراحی پی سی بی این برد خیلی دنگ و فنگ داره.
    خود شرکت DAVICOM یه داکیومنت منتشر کرده که کلی راهنمایی داره واسه طراحی پی سی بی. جای تک تک قطعات رو مشخص کرده و گفته نباید فاصله از این حد بیشتر یا کمتر باشه.
    سوکت rj45 معمولی رو حتما باید با یه level convertor وصل کرد که این طور که به من گفتن دردسر داره. به جاش میشه از یه نوع سوکتای با بدنه فلزی که داخل بازار موجودن و داخلشون این عمل تبدیل رو انجام میدن استفاده کرد.
    مقاومتای 6.8k و 49.9اهم که من نوع 49.9 اهم رو هنوز موفق نشدم پیدا کنم، باید کمتر از 1 درصد خطا داشته باشه.
    خلاصه این مدار خیلی نکات ریز طراحی داره.
    اگه از دوستان کسی از این مدار جواب گرفته نکته ای به ذهنش می رسه، خواهشا راهنمایی کنه.
    با تشکر

پاسخ : نکات طراحی برد راه انداز اترنت با آی سی کنترلر DM9161

داخل شماتیکآ‌هایی که برای این آیآ‌سی طراحی شده، دو محیط گراند دیجیتال و آنالوگ برای اون در نظر گرفته شده است. DGND,AGND
    دست آخر این دو تا باید به هم وصل بشه و توی دیتاشیت هم دربارش گفته ولی من درست متوجه نمیشم.

داخل تصویر دوم نحوهآ‌ی اتصال کوتاه رو گفته ولی من متوجه نمیشم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

شماتیک مدار رو هم از اینجا دانلود کنید.
    http://www.4shared.com/file/lpBE-FS0/Sheet2.html
    با تشکر

دیدگاه

با سلام
      در مداراتی مشابه این کار شما که:
      بخشی از مدار از نوع آنالوگ می باشد.( مخابراتی باسیم در فرکانسهایی با ضرایب 50 مگاهرتز )
      و بخشی از مدار دیجیتال می باشد( مدارات dm9161 و میکرو و... )
      و از طرفی ، بدنه سوکت شبکه که مدارات ترانسی را در خود جای داده و یکی از اهداف آن شیلد می باشد،

لازم است که در ساخت زمین مدار چاپی ، چند نکته رعایت شود.
      1- در شماتیک و مداچاپی ، 4 نوع گراند مختلف با نامهای PGND , DGND , AGND , GND درست کنید.(با 4 شکل مختلف که در دسترس است )
      2- یک هدر 4 پین (SIP4) به مدار اضافه کنید و هر کدام از 4 نت گراند فوق را به 1 پایه از این قطعه وصل کنید.
      3- PGND زمین مدارات تغذیه شما تا خازن بزرگ الکترولیتی است .
      4- DGND زمین مدارات میکرو و دیجیتال شماست_ شامل رگولاتورهای این بخش هم می شود )
      5- AGND زمین مدارات آنالوگ شماست ( معمولا با A2D , D2A , SIGNAL_CONDITIONING مرتبط است ، لیکن در مورد شبکه ، سمت ترانسها و فیلتر را شامل می شود)
      6- GND شامل بدنه فلزی دستگاه و محل پیچ بستن به برد و بدنه فلزی سوکتها می باشد.

7-پس از تکمیل شماتیک , چیدمان قطعات در مدار چاپی را مشابه پیشنهاد دیتا شیت انجام می دهیم .
      8-*** پین هدر 4 تایی را نزدیک خازن اصلی تغذیه و هر دو را تقریبا نزدیک به وسط برد قرار می دهیم.تا به این ترتیب توزیع ستاره شکل بگیرد.***
      9-و قسمت شبکه در سمت سوکت را به صورت دستی ROUTE یا سیم کشی می کنیم ( مشابه دیتا شیت)
      10-اطراف ناحیه سوکت را با یک مستطیل در لایه KEEPOUT محصور می کنیم .( تا سایر خطوط مدار از این ناحیه عبور نکنند.)
      11-سایر سیم کشی ها را به صورت دستی یا AUTOROUTE تکمیل می کنیم.
      12-سیم کشی ها را بررسی مجدد برای جابجایی و تصحیح...
      13-مستطیل حصار را حذف می کنیم.
      14-با PLACE POLYGONE چند پلی گان ( ابتدا منطقه آنالوگ را با اتصال به AGND - سپس منطقه دیجیتال را با اتصال به DGND - سپس منطقه کناری را با اتصال به GND)
      با CLEARANCE = 20mil ترسیم می کنیم

15-بعد از ساخت برد و مونتاژ قطعات ، آن 4 گراند به هم متصل نیستند! خوب با هویه ، هر 4 پایه را به هم وصل می کنیم.!

به این ترتیب ، یکی از بهترین حالتهای ساخت گراند مدار را انجام داده ایم.
      و الزامات این آی سی را رعایت نموده ایم.

ضمنا طبق دیتا شیت این آی سی ، انجام این تکنیکها باعث بهبود مقاومت به نویز می شود .
      ( یعنی اگر نتوانستیم کامل رعایت کنیم، حساسیت به نویز بیشتر می شود ولی احتمال جواب گرفتن ، صفر نمی گردد.)

با سپاس
      گشتی در لاله زار
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

سلام به همگی
        منم این برد رو برای اترنت sam7x256 طراحی کردم . من این برد رو از روی Evaluation Board خود شرکت اتمل زدم . هنوز برد آماده نشده ... گفتن هفته دیگه
        به هر حال از تمام اساتید ارجمند خواهشمندم یه نگاهی به این برد پر از اشکال بندازن ....
        http://www.4shared.com/file/JnA4JlWT/DM9161.html
        با eagle زدم تبدیل کردم به پروتل
        ARM....

دیدگاه

سلام
          شما چرا همه ترکاتونو با زاویه 90 درجه زدین!؟
          این بدترین حالته.

دیدگاه

من از همون اول گفتم که این بردم خیلی مزخرفه ولی دلیل داره :
            اولا که این PCB سه ساعته طراحی شده چون مال یه شرکته فعلا فقط میخواد جواب بگیره ....
            دوما جایی که من میبرم واسه PCB زدن همش یارو غر میزنه میگه چرا ترکات اینجوریه ....
            بابا خوب امکانات کمه چیکار کنم !! :cry2:
            حالا یه سوال واسم پیش اومده که این قطعه SG-8002JC-50.0000M-PCB که توی Evaluation Board هست اصلا چیه ؟؟؟؟ :angry: من واسه این قطعه چهار پایه یه پکیج طراحی کردمو تو PCB گذاشتم ولی به نظرم یه جور کریستال
            اونم 50 mhz
            حالا کسی غیر این برد مزخرف من واسه اترنت sam7x برد طراحی کرده ؟؟؟؟
            ARM....

دیدگاه

سلام شما با فیلتر هاش چی کار میکنید تو بردتون فیلتر میزارید یا توی سوکت هست؟

دیدگاه

ها !!! چی !!! کدوم فیلتر ؟؟؟ کجاش !؟! oo:
                بابا من هیچی از طراحی برد نمیدونستم فقط یه Evaluation Board sam7x توی شرکتی که کار می کنم هستش ... من با اون اترنت رو جواب گرفتم بعد تصمیم گرفتم دقیقا از روی همون یه برد واسه خودم بزنم :cry2:
                حالا میشه یکم از این فیلتر ها بیشتر توضیح بدین ؟؟؟؟
                اون سوکت هایی که توی برد هستش قرار به پایهای arm وصل بشه . اگه pdf شماتیک Evaluation Board sam7x نگاه کنین کاملا مشخصه ..
                ARM....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط msf@msf
                  ها !!! چی !!! کدوم فیلتر ؟؟؟ کجاش !؟! oo:
                  بابا من هیچی از طراحی برد نمیدونستم فقط یه Evaluation Board sam7x توی شرکتی که کار می کنم هستش ... من با اون اترنت رو جواب گرفتم بعد تصمیم گرفتم دقیقا از روی همون یه برد واسه خودم بزنم :cry2:
                  حالا میشه یکم از این فیلتر ها بیشتر توضیح بدین ؟؟؟؟
                  اون سوکت هایی که توی برد هستش قرار به پایهای arm وصل بشه . اگه pdf شماتیک Evaluation Board sam7x نگاه کنین کاملا مشخصه ..
                  فکر کنم در کل مدار باید یه سری سلف باشه حالا میخواد بیرون باشه یا توی سوکت
                  الآن این چیزی که طراحی کردید؟کار هم کرده سلف خارجی گذاشتید؟مدل سوکت شبکتون چیه؟

دیدگاه

آره سلف روی خود برد هستن با رنج های دقیق که توی دیتا شیت و Evaluation Board گفته شده....
                    مدل سوکت شبکم باید J00-0061 باشه که نمیدونم پیدا میشه یا نه ... اینجا که پیدا نشد .... :cry:
                    برد هنوز به دستم نرسیده ولی تا آخر هفته میرسه ........ آزمایش کردم حتما خبرشو میدم
                    ARM....

دیدگاه

ترمینال فیلتردار بگیرین. جوان داره. اسمش RJ000002
                      https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

همچین قطعه ای که معرفی کردید نبود که من گشتم ... شما مطمئنید ؟؟
                        حالا حداقل اینو میدونیم یه سوکته میشه جاش یه مدل دیگه گذاشت ولی این چیه دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟ SG-8002JC-50.0000M-PCB اصلا تو مایه های اسمی که هست رو تا حالا ندیدم
                        ARM....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط msf@msf
                          همچین قطعه ای که معرفی کردید نبود که من گشتم ... شما مطمئنید ؟؟
                          تو سایتش انگار نیست. اما داره. زنگ بزنین بگین ترمینال اترنت فیلتردار...
                          اینم دیتاشیتش
                          www.javanelec.com/RJ000002.pdf

نوشته اصلی توسط msf@msf
                          حالا حداقل اینو میدونیم یه سوکته میشه جاش یه مدل دیگه گذاشت
                          نه داداش اینطور نیست! پایه هاشون با هم فرق می کنه.
                          https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43198.0
                            www.tehranelec.com

دیدگاه

سلام

من امروز می خواستم کانکتورو به DM9161 وصل کنم که دیدم شماتیکای متفاوتی از این اتصال وجود داره. داخل شکلای زیر ببینید:

یه جایی پایهآ‌های شمارهآ‌ی 1و3و4و6 کانکتور فیلتر دار رو به آی سی وصل کرده و یه جای دیگه هم پایه های 1و2و3و6. توی هر دوتاش اسم پایه ها هم یکی نیست و کاملا متفاوته!
                              به نظر شما کدومشون درسته. هر دوی این مدارات معتبرند.
                              با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X