اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش سطح ولتاژ سیگنال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش سطح ولتاژ سیگنال

سلام دوستان
    یه سیگنال کنتاکت دارم از یه سنسور می خونم و می خوام بدم به تایمر/کانتر صفر میکرو تا تعداد سیگنال ها را بخونم اما اشکال اینه که سیگنالم 10 ولته و مستقیم نمی تونم بدم به پایه میکرو. چه روشی را پیشنهاد می کنید برای کم کردن سطح ولتاژ سیگنال؟
    خودم از اپتوکوپلر استفاده کردم . سیگنال را دادم به پایه 1 اپتوکوپلر و تغذیه اپتو را 5 ولت دادم خروجی اپتو را هم به میکرو دادم .جوابم گرفتم اما به نظرم شاید این کارم زیاد توجیه نداشته باشه و پیچیده کردن بی دلیل مدار باشه .
    به نظرتون اگه از تقسیم ولتاژ استفاده کنم و مثلا 2 تا مقاومت 1 کیلو را با سیگنال سری کنم و ولتاژ وسطشو بدم به میکرو اشکالی داره؟ این کار در سرعت سیگنال تاثیری داره؟ البته سرعت سیگنال کنتاکت زیاد نیست و حداکثر شاید به 10 هرتز برسه. شما چی پیشنهاد می کنید؟

پاسخ : کاهش سطح ولتاژ سیگنال

با سلام
    به نظر من که شما کار خیلی خوبی انجام دادید که میکروتون رو از سیگنالتون ایزوله کردید اما میتونید به صورت زیر هم سیگنالتون رو به میکرو اعمال کنید :

البته اون دوتا دیود توی ساختار پورتها هستن اما راستش رو بخواهید خودم تا حالا جرات نکردم بیشتر از 5 ولت بهشون بدم کما اینکه اگر ولتاژ اعمالی به میکرو در صورت وجود چنین ساختاری از5.5 تا 7. 5ولت که ولتاژ آستانه هدایت دیود باشد بیشتر شود ولتاژ موجود روی پورت با روشن شدن دیود برابر با VCC + ولتاژ آستانه هدایت دیود
    میشود حالا چه 5 ولت چه 10 ولت !

دیدگاه

اگه مدار مقسم ولتاژ روی خروجی سنسورت اثر خاصی نداره، راحتترین و ارزونترین کار همون مقسم ولتاژه تو سرعت هم تاثیر نداره (با توجه به اینکه سنسورت میگی یه کنتاکته)فقط یادت باشه مقدار مقاومتها نه خیلی کوچیک و نه خیلی بزرگ باشند مثلا در حد 10k یا یکم بیشتر خوبه. اپتو هم گذاشتی بازم خوبه یه کم مدارت حجیم تر و گرونتر در میاد

دیدگاه

ممنون . تقسیم ولتاژ گذاشتم از اونم جواب گرفتم. فکر کنم اینجا بهترین انتخاب باشه.

دیدگاه

دوستان من یه ورودی 110 ولتی دارم می خوام اونو به میکرو بدم من جطوری سطح ولاتژ رو کم کنم ؟ و ازش یه نمونه بردام به میکرو بدم؟ :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzad_online
            دوستان من یه ورودی 110 ولتی دارم می خوام اونو به میکرو بدم من جطوری سطح ولاتژ رو کم کنم ؟ و ازش یه نمونه بردام به میکرو بدم؟ :applause:
            با سلام
            avr182 برای این کار یه روش که در پست های بالا هم اشاره کردم پیشنهاد داده به اون مراجعه کنید همه چیز رو توضیح داده این هم لینکش :
            http://www.avrfreaks.net/index.php?f...Freaks%20Tools

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X