اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقدار ظرفیت(خازن) مورد نیاز منبع تغذیه این آ&

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقدار ظرفیت(خازن) مورد نیاز منبع تغذیه این آ&

سلام بر همگی دوستان

من قصد ساخت این آمپلی رو دارم و در حال حاضر مشکلم با مقدار ظرفیت و قیمت خازن هاشه :angry:

کسی می تونه یه راهنمایی کامل در مورد مقدار خازن های هر ریل منبع تغذیه این آمپلی بده
    با تشکر

پاسخ : مقدار ظرفیت(خازن) مورد نیاز منبع تغذیه این آ&

کدوم آمپلی؟؟ کدوم مدار؟؟؟
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

والا فکر می کنم منظور این دوستمون این مداره
      رازي در کار نبود

دیدگاه

ببخشید اگه باز نمیشه open in new tab بزنید لطفا
        رازي در کار نبود

دیدگاه

پاسخ : مقدار ظرفیت(خازن) مورد نیاز منبع تغذیه این آمپلی

من نمی دونم مشکل عکسی که قرار دادم چییه که برای شما باز نشده :eek:
          ولی بله عکس دومی که جناب hs قرار دادند همون نقشه آمپلی مورد نظر منه
          اگر لینکش هم خواستید مربوط به سایت DIYAudio هست که در زیر گذاشتم :
          http://www.diyaudio.com/forums/solid...-irfp9240.html

توی این سایت سازنده این آمپلی نوشته که برای هر ریلش 20 هزار میکرو خازن لازمه
          حالا من می خواستم ببینم که آیا این مقدار خازن یا حتی بیشتر از این لازمه؟؟ با چه ولتاژی 100 یا 160 ولت ؟

دیدگاه

برای تهیه خازن باید ولتاژ خازن رو مقداری بیشتر از ولتاژی که روی مدار بهش اعمال میشه در نظر بگیرین مثلا برای این طرح خازن 100 ولت خوبه،میتونین 4 تا خازن 10000 میکرو 100 ولت بگیرین که 2 تاش بین مثبت و صفر ولت و 2 تاش هم بین منفی و صفر ولت استفاده میشه(فقط با رعایت صحیح قطبین)قیمتش هم بسته به مارک و کیفیت خازن هست،طبقه زیر زمین امجد دست راست آخرین خازن فروشی قیمتاش خوبه و کیفیت خازناش هم خوبه فکر می کنم با 10 12 تومن بتونیند خازنای خوبی ازش بگیرین،(البته برای خازن صافی کیفیت خیلی بالا لازم نیست و اگه میخواین برای خازن هزینه بدین خازنهای داخل مدار خصوصا خازنهای کوپلاژ رو با کیفیت بخرین)
            رازي در کار نبود

دیدگاه

با درود . . .
              این خازن هایی که مفرمائید(10000 میکرو) قیمتشون چنده و چه ابعادی دارن؟؟؟
              با سپاس
              درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
              بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                با درود . . .
                این خازن هایی که مفرمائید(10000 میکرو) قیمتشون چنده و چه ابعادی دارن؟؟؟
                با سپاس
                بدرود :mrgreen:
                فقط خواستم بگم یادت رفت فونت رو آبی کنی همین :mrgreen:
                AV Maziton 100
                Render By Artlantis Studio
                [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
                  بدرود :mrgreen:
                  فقط خواستم بگم یادت رفت فونت رو آبی کنی همین :mrgreen:
                  بابا بیخیال
                  میشینی زاغ سیاه ارسالهای مارو چوب میزنی!!!!!!!

پینوشت:
                  بیا این یکیو آبی کردم!!!!!
                  درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                  بدرود . . .

دیدگاه

ممنون hs جان از پاسخت
                    من متاسفانه تو اهواز زندگی می کنم :cry: و به اون جایی که شما گفتید دسترسی ندارم
                    شما شماره تلفنی یا ایمیلی یا سایتی ندارید که من بتونم از اون طریق این خازنها رو جور کنم

راستی می گم یه مغازه رفتم که گفت یه سری خازن داره که قابشون به صورت حلبی ماننده :eek:و شکل و قیافه درست و حسابی نداره
                    می خواستم ببینم که آیا این خازن ها خوبن و مشکلی درشون وجود نداره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                      بابا بیخیال
                      میشینی زاغ سیاه ارسالهای مارو چوب میزنی!!!!!!!

پینوشت:
                      بیا این یکیو آبی کردم!!!!!
                      وحید جان ما چاکریم کلاغتیم :mrgreen: :mrgreen:
                      راستی اون پینوشتت آبی نیست :mrgreen:

نوشته اصلی توسط badboy_6120
                      ممنون hs جان از پاسخت
                      من متاسفانه تو اهواز زندگی می کنم و به اون جایی که شما گفتید دسترسی ندارم
                      شما شماره تلفنی یا ایمیلی یا سایتی ندارید که من بتونم از اون طریق این خازنها رو جور کنم

راستی می گم یه مغازه رفتم که گفت یه سری خازن داره که قابشون به صورت حلبی ماننده :eek:و شکل و قیافه درست و حسابی نداره
                      می خواستم ببینم که آیا این خازن ها خوبن و مشکلی درشون وجود نداره؟
                      سلام badboy جان بر خلاف اسمت باید بچه خوبی باشی و هستی :mrgreen:
                      چرا ؟؟؟ چون بچه اهوازی حالا چرا میگی متاسفانه ؟؟ باید افتخار کنی اهوازی هستی
                      بزار یه راهنمایی کنم بهترین راه برای تهیه اون خازنا از تعمیراتی های صوت و تصویره
                      برو پیششون حتما دارن با اون ظزفیت و ولتاژ شاید دسته دوم باشه ولی خوبه خیالت راحت
                      من خودمم یه خازن ظزفیت بالا گرفته بودم از تعمیراتی ها همونجا از تغذیه یه ضبط سونی برام در آورد
                      AV Maziton 100

دیدگاه

پاسخ : مقدار ظرفیت(خازن) مورد نیاز منبع تغذیه

سلام badboy جان بر خلاف اسمت باید بچه خوبی باشی و هستی
                        چرا ؟؟؟ چون بچه اهوازی حالا چرا میگی متاسفانه ؟؟ باید افتخار کنی اهوازی هستی
                        بزار یه راهنمایی کنم بهترین راه برای تهیه اون خازنا از تعمیراتی های صوت و تصویره
                        برو پیششون حتما دارن با اون ظزفیت و ولتاژ شاید دسته دوم باشه ولی خوبه خیالت راحت
                        من خودمم یه خازن ظزفیت بالا گرفته بودم از تعمیراتی ها همونجا از تغذیه یه ضبط سونی برام در آورد
                        مازیار جان ممنون از راهنماییت
                        ولی خداییش من به چی اهواز باید افتخار کنم؟؟؟؟ :-?
                        به هوای عالیش ؟؟؟؟ =))
                        به مردمشون و فرهنگ غلطشان؟؟؟؟ ~x(
                        به دسترسی آسانش به قطعات الکترونیکی که من الان به خاطر چهارتا خازن معمولی دارم از شما سوال می کنم که از کجا گیر بیارم ؟؟؟
                        به قیمتهای مقطوعشون ؟؟؟ ( یک عدد خازن 10000 میکرو 100 ولت : 20 هزار تومان )
                        و...... (سرتون رو دردنمیارم)
                        اگه مازیار جان شما تونستی جواب این دلایل بنده رو بدید من عاشق اینجا می شم

شما تو تهران زندگی میکنید مازیار جان؟
                        رنج قیمت این خازن 10 هزار میکرو 100 ولت دستت نیست ؟
                        آدرس دقیقی تو تهران سراغ داری که بشه از اونجا این خازن رو به راحتی پیدا کرد ؟؟
                        ممنون میشم اگه راههنماییم کنی

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مقدار ظرفیت(خازن) مورد نیاز منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط badboy_6120
                          مازیار جان ممنون از راهنماییت
                          ولی خداییش من به چی اهواز باید افتخار کنم؟؟؟؟
                          به هوای عالیش ؟؟؟؟
                          به مردمشون و فرهنگ غلطشان؟؟؟؟
                          به دسترسی آسانش به قطعات الکترونیکی که من الان به خاطر چهارتا خازن معمولی دارم از شما سوال می کنم که از کجا گیر بیارم ؟؟؟
                          به قیمتهای مقطوعشون ؟؟؟ ( یک عدد خازن 10000 میکرو 100 ولت : 20 هزار تومان ) و...... (سرتون رو دردنمیارم)
                          اگه مازیار جان شما تونستی جواب این دلایل بنده رو بدید من عاشق اینجا می شم

شما تو تهران زندگی میکنید مازیار جان؟
                          رنج قیمت این خازن 10 هزار میکرو 100 ولت دستت نیست ؟
                          آدرس دقیقی تو تهران سراغ داری که بشه از اونجا این خازن رو به راحتی پیدا کرد ؟؟
                          ممنون میشم اگه راههنماییم کنی
                          سلام خواهش میکنم
                          ببخشید دیر جواب دادم :rolleyes:
                          ینی فقط به خاطر یه خازن استان اهواز رو فروختی ؟ :angry:
                          هواش که خوبه فقط بیشتر وقتا میره بالای 50 درجه :mrgreen:
                          الان شما فکر میکنی فقط فرهنگ اهواز این جوریه ؟؟ نه عزیزم همه جای ایران همینه :agree:

بزار یه چیزی بگم حالا لازم نیست حتما 10000 میکرو فاراد باشه ببین اگه تونستی 6800 میکرو فاراد یا 4800 میکرو فاراد هم گیر بیاری خوبه ولی زیر 100 ولت نباشه
                          حتّی 2200 و یا 3300 میکرو فاراد هم خوبه ولی دوتا دوتا به هم موازی کن
                          مثلا الان شما تغذیه دوبل داری درسته ؟؟ نیاز به 2 تا خازن داری یکی برای + و یکی برای - حالا بجای یکی بیا 2 تا 2تا با هم موازی کن
                          مثل عکس زیر :

AV Maziton 100

دیدگاه

من که آخرش مدار رو ندیدم. ولی مداره من رو بیشتر جلب کرد. فقط حیف نصفه باز میشه.
                            در مورد خازن هم بستگی به جریانی که قراره مدارت بکشه و اینکه چقدر ریپل برات مهم باشه. میتونید از 10 تا خازن 2200 استفاده کنی. اتفاقاً بهتر هم هست.
                            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

همه قیمت خازنی گیر میاد بستگی به کیفیتش داره
                              رازي در کار نبود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X