اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی ترانس برای تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی ترانس برای تغذیه

با درود . . .
    من یه ترانس قدیمی داشتم که سوخته بود و فقط هسته شو نگه داشته بودم:

حدود 50 تا ورق EI48 در 32 هستش.
    الان از سر سرگرمی میخوام باهاش یه ترانس دیگه بسازم. اینم بگم که جنبه یادگیریش برام مهمه که میخوام اینکارو کنم.
    حالا به نظر شما با این هسته میشه یه 25 ولت 2 یا 3 آمپر ساخت؟؟؟
    نهایت چقدر میشه باهاش ساخت(با همون ولتاژ 25 ولت)؟؟؟
    روش کار رو کسی میتونه توضیح بده

با سپاس
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

پاسخ : طراحی ترانس برای تغذیه

http://www.chap.sch.ir/ketabDetail.asp?id=671
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

با سپاس
      چند تاییشو دانلود کردم. عجب سایتیه. خیلی وقت بود دنبال اینجور جایی میگشتم که بشه ازش کتابهای درسی رو گرفت. متشکرم
      و در آخر اینکه این کتاب نحوه محاسبات رو گفته و در آخر هسته محاسبه میشه.(نمونش کتاب کارگاه الکترونیک هنرستان) اما من میخوام از روی هسته ترانس بسازم
      میشه این کار؟؟؟
      اگه بشه دوبل 25 که دیگه محشره
      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

مهندس نصیری دقیقا میشه و این ترانس پیچها میتونن کمکت کنن ولی آدماهای حسودی هستن :angry:اونا از رو تجربه میگن با این هسته نهایتا میشه یک چند ولت چندآمپر ساخت.(کاری که خودم هم دیدم)
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

متشکرم جناب پاشایی
          اما مشکل اینه که اینجا مکانی که ترانس پیچی انجام بده وجود نداره و کسی هم اطلاعاتی راجع به اینجور مسائل نداره
          یه نرم افزار از نت پیدا کردم که بهش مشخصات میدی و برات محاسبه میکنه:

طبق محاسبات این نرم افزار قدرتی که این هسته میتونه انتقال بده نهایتا" 31 واته که من بیشتر از 29 نتونستم بهش عدد بدم(میشد داد ولی ارور میده)
          بر طبق محاسباتش برای داشتن خروجی با مقدار 25 ولت و 1 آمپر نیازه که 1866 دور سیم 0.25 برای اولیه و 212 دور 0.7 برای ثانویه پیچیده بشه.
          من تابحال (بجز کارگاه هنرستان) ترانس نپیچیدم
          این ارقام معقولانه هستش؟؟؟؟؟؟
          یعنی اگه این مقادیر رعایت بشه یه ترانس 220 به 25 با آمپراژ 1 داریم؟؟؟؟
          با تشکر

بدرود . . .

دیدگاه

سلام دایی
            اعداد معقوله دایی. اگه یه ترانس سوخته رو باز کنی همین دورها رو می بینی.
            البته توان نهایی به کیفیت سیم و سیم پیچی هم بستگی داره.
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

با تشکر . . .
              من میخوام برم دنبالش و بسازمش ببینم چطور میشه!!! :mrgreen:
              متاسفانه توی شهرستانی که ما هستیم به زور میشه جایی رو گیر آورد که برات سیم بپیچن. ولی یه مغازه پیدا کردم که تقریبا همه نوع سیمی داره. ولی برای فروش. اونم کیلویی میفروشه(ازش پرسیدم گفت اگه کمتر از 1 کیلو هم بخوای بهت میدم. قیمت هم میده کیلویی 14 تومن. برای این ترانس 200 گرم سیم 0.25 کافیه؟؟؟؟
              من یه حساب الکی کردم دیدم برای 1860 دور یه چیزی در حدود 250 متر سیم لازمه.
              قرقره هم که ماشاالله اصلا نمیدونن چیه!!!(میدونن ولی فقط چند نوع بیشتر ندارن.) اینی هم که من میخوام باید ابعاد سوراخ داخلیش 35 در 16 میلی متر باشه. فکر کنم باید خودم بشینم از اول یه قرقره هم براش بسازم!!! :mrgreen:
              200 گرم برا اولیه و 100 گرم برا ثانویه کافیه بگیرم؟؟؟

بدرود . . .

دیدگاه

سلام ایا کسی محاسبات ترانس حلقوی یا همون متحدالمرکز رو داره بزاره خیلی ممنونش میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                  با تشکر . . .
                  من میخوام برم دنبالش و بسازمش ببینم چطور میشه!!! :mrgreen:
                  متاسفانه توی شهرستانی که ما هستیم به زور میشه جایی رو گیر آورد که برات سیم بپیچن. ولی یه مغازه پیدا کردم که تقریبا همه نوع سیمی داره. ولی برای فروش. اونم کیلویی میفروشه(ازش پرسیدم گفت اگه کمتر از 1 کیلو هم بخوای بهت میدم. قیمت هم میده کیلویی 14 تومن. برای این ترانس 200 گرم سیم 0.25 کافیه؟؟؟؟
                  من یه حساب الکی کردم دیدم برای 1860 دور یه چیزی در حدود 250 متر سیم لازمه.
                  قرقره هم که ماشاالله اصلا نمیدونن چیه!!!(میدونن ولی فقط چند نوع بیشتر ندارن.) اینی هم که من میخوام باید ابعاد سوراخ داخلیش 35 در 16 میلی متر باشه. فکر کنم باید خودم بشینم از اول یه قرقره هم براش بسازم!!! :mrgreen:
                  200 گرم برا اولیه و 100 گرم برا ثانویه کافیه بگیرم؟؟؟
                  اولا وحید جان نگو شهرستان ما!!! بگو .... شهر من هست(با افتخار) چون اینجا سواد و ادب مهمه نه اسم شهری در شناسنامه.چنانکه میبینی این سایت کلا مال تبریزه ولی از همه جای ایران اینجا عضون و از تمام سایتهایی که در تهران درست شدن با اون جمعیتش جلو زده و اصولا اصلا در فضای مجازی مکان مهم نیست و بدون "همه جای ایران سرای من است" و این مهمه که الان کجایی و چجوری با مردم برخورد می کنی.
                  دوم: چرا لینک این نرم افزار باحال رو نذاشتی؟ :angry:
                  جانم به فدای ائمه اطهار
                  می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X