اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاربردی ترین میکرو AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاربردی ترین میکرو AVR

با سلام خدمت همه دوستان
    اگه ممکنه به سوال این جانب که حدود 6 ماه است مرا اذیت میکن پاسخ دهید
    از نظ شما بهترین و کاربردیترین میکرو چه از نظر حافظه داخلی و چه از نظر نویز پذیری و هنگ کردن
    اخه من با AT32 , AT16و AT8 که کار مردم در بعضی موارد میکرو بیجهت هنگ و یا ریست میشد که البته یکی دیگر از مشکلاتم کمبوئ حافظه نیز بود در ضمن من هر کاری که کردم نتونستم علت هنگ میکرو را پیدا کنم و چون فکر میکنم با 8051 و PIC همین مشکلات وجود داره میخواستم بدونم عزیزانی که با سری AVR کار میکنند چه پیشنهاد هایی رو میتونند بدن برای کاربدی ترین میکرو و اینکه بشه با همون BASCOM خودمون هم برنامه ریزیش کرد
    ممنون میشم اگه جواب بدید
    یا حق....
    يكرو باز نيستم ولي ميكرو بازان را دوست دارم

پاسخ : کاربردی ترین میکرو AVR

سلام
    mega16 و MEGA32 که بجز حافظه کاملا باهم یکی هستند
    من خودم بیشتر با 32 حال می کنم
    برای جلو گیری از ریست و هنگ شما باید دو کار رو انجام بدید
    اول از سری pu استفاده کنید
    دوم یک سر به قیمت خذف نویز تو سایت بزنید
    در مورد بیسکام هم باید بگم که عالیه هم میشه بصورت حرفه ای باهاش کار کرد و هم بصورت آماتور
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

اگه میخوای تا چند سال از لحاظ طراحی سخت افزار راحت باشی از atmega64 استفاده کن
      من خیلی تحقیق کردم تا به این نتیجه رسیدم
      مهمترین موضوع اینه که پورت کم نمیاری و قطعات جانبی کمی استفاده میشه

دیدگاه

دوست خوبم
        یکی از علت های هنگ کردن میکروها ایجاد ضربه روی vcc یا gnd است (مثلا موقع روشن یا خاموش کردن رله)
        بهتره بین vcc,gnd یک سری خازن قرار بدین(10n.100n.100u)
        برای انتخاب میکرو ببینین میخواین چی کار باهاش کنین
        چه قدر فلش و اسرم نیاز دارین
        در بقیه موارد اکثر avr ها شبیه هستن
        برای همشون هم میتونین از bascom استفاده کنین
        موفق باشین
        http://imenbazar.com

دیدگاه

من attiny26L رو برای کارهای کوچک بهتر می دونم چون
          1-کانال adc بیشتر( 10تا)
          2-تکنولژی ساختش جدیدتر هست
          www.amordad.net

دیدگاه

به نظر من بهترین میکرو میکرویی است که به نیازهاییتان جواب بده ربطی به 16 32 نداره
            مثلا یه مبدل آنالوگ به دیجیتال می خواهی atiny15 یک میکرو برای آزمایش و اموزش 90s2313 و ....... بستگی به پروژه ات داره
            ضمنا اگه می خواهی البته به نظر من می خواهی حرفه ای کار کنی به زبان سی و اسمبلی برنامه نویسی کن
            چون بیسیک یک زبانی که برای شروع بهتر چون دستوراتش به زبان انگلیسی خیلی نزدیکه
            برای تشکر از امتیاز + استفاده کنید

دیدگاه

منم با این دوستمون موافقم

مثلا همه می تونند درک بکنند که دستورات برنامه نویسی سی و اسمبلی هر کدوم چی کار می کنند ولی مسله اصلی اینکه با خورده کاری های زیادی که داره ممکنه یکی زود نتونه باهاش برنامه بنویسه واسه همین بهتره اول برای کار بسکام رو انتخاب بکنه مخصوصا اونائی که عجله دارند سریع کارای سخت انجام بدند
              این کار باعث میشه که ذهن کلش معطوف به الگوریتم برنامه بشه تا سرو کله زدن با مشکلات جانبی دستورات و بعدا که با سی می خواهید کار بکنید راحت تر بتونید کارتون رو جلو ببرئید

هر میکرو خصوصیات خوبی داره معمولا انتخاب میکرو یا به دلیل امکانات خاص اون یا بدلیل هزینه پروژه است

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X