اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا؟ چگونه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چرا؟ چگونه؟

یک عکس که با یک دوربین دیجیتال گرفته شده حدودا 2 مگ حجمشه. ولی وقتی یک مستطیل از تصویر رو با برنامه های ادیت پاک می کنیم حجم فایل تصویر خیلی پایین میاد مثلا در حدود 400 تا 700 کیلو میشه. حکمتش چیه؟
    Growth for the sake of Growth is the idealogy of cancer cells

پاسخ : چرا؟ چگونه؟

حکمتش در نوع save کردن مجدد فایل هست.
    شما موقع سیو کردن احتمالا تنظیم خاصی انجام نمیدین که با چه کیفیتی انجام بشه واسه همون ......
    البته برنامه های سطح پایین مثل paint فکر نکنم قابلیت اینچنین تنظیمی رو داشته باشن فقط نوع فایل رو میشه تنظیم کرد که خودش خیلی مهم هست.

دیدگاه

اتفاقا با همین برنامه Paint اینکارو انجام میدم. کیفیت تصویر هم تغییر نمی کنه فرمتش هم تغییر نمی کنه. من به اندازه یه مربع کوچولو ازش پاک می کنم که اصلا تو کل تصویر به چشم نمیاد. ولی حجم فایل کاهش پیدا می کنه.

آقای بلورچیان خودت یه امتحان بکن.:redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط REZAMASIH
        اتفاقا با همین برنامه Paint اینکارو انجام میدم. کیفیت تصویر هم تغییر نمی کنه فرمتش هم تغییر نمی کنه. من به اندازه یه مربع کوچولو ازش پاک می کنم که اصلا تو کل تصویر به چشم نمیاد. ولی حجم فایل کاهش پیدا می کنه.

آقای بلورچیان خودت یه امتحان بکن.:redface:
        سلام
        این به خاطر اینه که paint بیشتر (و البته کمی بهینه تر ) فشرده سازی میکنه. کیفیت تصویر هم فرق میکنه دیگه.... یعنی به چشم من که میاد شما رو نمیدونم
        به این که یک مربع کوچولو حذف کنیم یا نه هم ربطی نداره. شما اصلاً عکس رو با paint باز کن بعد سیو کن نتیجه همونه.

دیدگاه

دقیقا ! :agree:

دیدگاه

بله حق با شماست.ممنونم.

دیدگاه

اقای freedom-truth درست می فرماین. چون jpeg یک فرمت عکس فشرده شده از نوع lossy هست هرچی کمپرسش بیشتر شه کیفیتشم بطریقی کمتر میشه یعنی انگار عکس یه مقدارهایی تار میشه.
              معمولا نرم افزار هایی که تنظیمات مربوط به فشرده سازی را دارند 75% رو پیشنهاد میدن که مناسبه
              مرسی..
              Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X