اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک بام و چند هوا-(یک فرستنده و چندین گیرنده)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک بام و چند هوا-(یک فرستنده و چندین گیرنده)

سلام به جمیع دوستان.( ببخشید . یه سرچی تو سایت زدم، چیزی چشمم رو نگرفت) :nerd:
    از موضوع ، کل بحث معلومه.
    دنبال یه فرستنده رادیویی(دستور میخواهم باهاش ارسال کنم) با چندین گیرنده(هرچی بیشتر ، بهتر) میگردیم.فقط اگه مدار میگذارید به نکات زیر توجه کنید:
    1- مدارش زیاد سنگین نباشه :biggrin:
    2-بردش از 50 متر به بالا باشه :agree:
    3-توضیحتون هم کامل باشه :mrgreen:، چون من تو این زمینه اطلاعات زیادی رو ندارم ها ... .
    خیلی ممنون از دوستان

من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری میباید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هرکجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

پاسخ به سوالات درس مدارات منطقی
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=96902.0

پاسخ : یک بام و چند هوا-(یک فرستنده و چندین گیرنده)

هست بیشتر سرچ کن توی گوگل
    اینطوری مجبوری برای هر پست چند ساعت منتظر بشی
    *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
    *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

فکر کنم باید از اون فرستنده گیرنده هایی بردارید که دو جفتش با هم کار نمیکنه مثلا hmtr ولی نگفتید برای چه کاری میخواید؟

دیدگاه

میخواهم کل وسایل منزل رو کنترل کنم. لزوما" هم فرستنده ام باید یه جای ثابتی باشه.
        من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری میباید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هرکجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ernic
          میخواهم کل وسایل منزل رو کنترل کنم. لزوما" هم فرستنده ام باید یه جای ثابتی باشه.
          اگه قضیه فقط قطع و وصل کردنه چند تا PT جواب میده

دیدگاه

سلام آقای رجب زاده:
            تشکر میکنیم از راهنماییتون. :biggrin:خوبه اولش گفتیم ما اطلاعات چندانی نداریم :agree:
            داداش:این pt که گفتی اصلا" چی هست؟؟ oo: کیلوییه، گرمیه؟ بسته ای میفروشند؟؟
            شوخی کردیم ها.... .
            بیزحمت یه مقدار توضیح کامل بده. راستی اگه ماژولش هم گیر بیاد ، خریداریم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ernic
              سلام آقای رجب زاده:
              تشکر میکنیم از راهنماییتون. خوبه اولش گفتیم ما اطلاعات چندانی نداریم :agree:
              داداش:این pt که گفتی اصلا" چی هست؟؟ کیلوییه، گرمیه؟ بسته ای میفروشند؟؟
              شوخی کردیم ها.... .
              بیزحمت یه مقدار توضیح کامل بده. راستی اگه ماژولش هم گیر بیاد ، خریداریم.
              ببخشید :rolleyes:
              اینی که گفتم یه جفت IC فرستنده و گیرنده هستش
              یه مدار ساده داره که میبندید یه مقاومت و چند تا کلید و سیم
              فقط میمونه قسمت رادیوییش که میشه از همین ماژول های بی نام و نشان توی بازار استفاده کرد که عملا فکر میکنید به دردی نمیخوره!(همون هایی که تو ریموت لرنینگ به کار میره)قیمتش هم جفتی 5000 تومان(تکی هم میفروشند)البته انواع مختلف داره که دقتش هم فرق میکنه ولی زیاد مشکلی ایجاد نمیکنه
              بعد هم باید یه کد مشترک بین گیرنده و فرستنده داشته باشید که پیام ارسال بشه که این کار از طریق وصل کردن VCC و زمین یا شناور نگه داشتن(رها کردن)پایه های آدرس هست کدبندیش هم خیلی زیاده 3 به توان 12 حالت اگه تک کانال استفاده کنید
              حداکثر تا 6 کانال مجزا میتونه کنترل کنه که با یه سری مدار های LATCH و دی مولتی پلکسر و ... میتونید تعدادش رو بیشتر کنید
              در مورد انواع IC هم برای فرستنده یه PT2262 میگیرید
              گیرنده هم IC به نام PT2272 که البته انواع مختلفی داره:
              دو نوع دسته بندی کلی داره
              یکی LATCH بودن یا MOMENTARY بودنش که اولی رو به اختصار میگن L و بعدی رو میگن M
              LATCH اونه که شما وقتی یه چیزی رو میفرستید و ارسال تموم میشه اطلاعات روی پایه های IC میمونه
              اما MOMENTARY یه مدت کوتاه میاد و میره برای اینکه از اطلاعاتش استفاده کنید باید از یکی از پایه های IC استفاده کنید که وقتی دیتا میاد سیگنال تولید میکنه و بعد این رو مثلا به وقفه میکرو کنترلری یا چیزی وصل میکنید و اطلاعاتش رو در زمان بروز سیگنال ذخیره میکنید
              یکی دیگه هم تعداد کانال ها
              که از 1 هست تا 6
              مثلا برای اینکه بگید 4 کاناله از نوع M رو میخواید میگید PT2272M4
              به همین راحتی :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X