اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت ارشد با لیسانس

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت ارشد با لیسانس

1- تفاوت ادامه تحصیل در ارشد برق با لیسانس این رشته از لحاظ کارایی چیه؟
    2- ایا به لحاظ موقعیت شغلی و کار تفاوت پیدا می کند یا نه فرقی نمی کند؟
    3- ایا شغل جدیدی تعریف می شود یا ادامه همان رشته های لیسانس است؟

پاسخ : تفاوت ارشد با لیسانس

سواد ربطی به مدرک نداره
    تو همین سایت بچه های دبیرستانی داریم که از مهندسای ما بیشتر چیز میدونند
    و ما سر کارمون، فوق لیسانسی داریم که با 5 سال سابقه کار، تازه همین یکی دو ماه پیش اسم 7805 رو شنیده بود
    ولی اگه میخواید با مدرکتون وارد بازار کار بشید خب داشتن فوق لیسانس، یه امتیاز محسوب میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
      سواد ربطی به مدرک نداره
      و ما سر کارمون، فوق لیسانسی داریم که با 5 سال سابقه کار، تازه همین یکی دو ماه پیش اسم 7805 رو شنیده بود
      ولی اگه میخواید با مدرکتون وارد بازار کار بشید خب داشتن فوق لیسانس، یه امتیاز محسوب میشه
      تو الکترونیک 1 با 7805آشنا میشن همه!!!!!!!!!!یعنی یادش رفته بود؟!×!!!!!!!!! :cry:
      جانم به فدای ائمه اطهار
      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
        سواد ربطی به مدرک نداره
        این که سواد ربطی به مدرک نداره موافقم به خصوص مدرک های امروزی با این همه تنوع و سهل الوصول بودنشون
        ولی اگر ادامه تحصیلات در دانشگاه های معتبر داخل و خارج از کشور باشه و البته هدف خود دانشجو هم فقط خروج از دانشگاه نباشه مطمئنا اینده روشن تری پیش روش قرار داره و برای کار در سطوح بالا و البته با دید مهندسی تحصیلات آکادمیک حتما یک نیازه، خیلی بعید به نظر میاد که یک دبیرستانی بدون اموزش دیدن و تحصیلات دانشگاهی به عنوان مثال بتونه آنتن یا ای سی و ... طراحی کنه، کسی رو میشناختم که با مدرک دیپلم اما بدیل کار عملی زیاد و از روی تجربه اشنایی زیادی با مدارات الکترونیکی و همین طور میکرو ها داشت اما تحلیل هاش هرگز مثل یک مهندس تحصیل کرده نبود ضمن اینکه باید توجه داشت همیشه قوی بودن در کار عملی نشانه بهتر بودن یک مهندس نیست بلکه تئوری و عمل باید در کنار هم باشه علی رقم اینکه یک لیسانس باید با 7805 اشنا باشه اما یک تحصیل کرده در مدارج بالاتر نه تنها باید با 7805 اشنا باشه بلکه باید ساختارشو بشناسه و خودش بتونه طراحی کنه و بهبود بده و اینجاست که تفاوتش با اونی که فقط عملی کار کرده معلوم میشه اگر توجه کنید در این سایت هم به سوالاتی در رابطه با میکرو ها و کلا مسائل عملی و تجربی توسط کاربر ها بیشتر پاسخ داده میشه ولی یه سری سوالات هست که کمتر بهشون پاسخ داده میشه و در واقع کاربر های با تحصیلات پایینتر نمیتونن پاسخگو باشن

با این همه اگه فقط دلیل ادامه تحصیل (از نوع گرفتن مدرک) فقط به لحاظ موقعیت شغلی و مسائل مالی باشه اتفاقا من بر عکس معتقدم برای مدارک تحصیلی پایین تر مشاغل بیشتری پیدا میشه. به دو دلیل یک اینکه اگه به قول شما فوق لیسانس از نوعی باشه که در حد دبیرستانی بدونه که خوب هیچ کارفرمایی سراغ چنین فوق لیسانسی که مطمئنا بدلیل مدرک بالاتر توقعات بیشتری هم داره نمیره و اگر هم فوق لیسانس از نوعی باشه که به واقع کارش درست باشه با توجه به جایگاه کشور ما در صنعت برق به خصوص گرایش هایی مثل الکترونیک و مخابرات که بیشتر مصرف کننده هستیم اکثر کار ها به گونه ای است که یک کاردان برق هم توان انجام اون رو داره به همین دلیل موقعیت های کاری برای مدارک پایین تر بیشتره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط oscilator

با این همه اگه فقط دلیل ادامه تحصیل (از نوع گرفتن مدرک) فقط به لحاظ موقعیت شغلی و مسائل مالی باشه اتفاقا من بر عکس معتقدم برای مدارک تحصیلی پایین تر مشاغل بیشتری پیدا میشه. به دو دلیل یک اینکه اگه به قول شما فوق لیسانس از نوعی باشه که در حد دبیرستانی بدونه که خوب هیچ کارفرمایی سراغ چنین فوق لیسانسی که مطمئنا بدلیل مدرک بالاتر توقعات بیشتری هم داره نمیره و اگر هم فوق لیسانس از نوعی باشه که به واقع کارش درست باشه با توجه به جایگاه کشور ما در صنعت برق به خصوص گرایش هایی مثل الکترونیک و مخابرات که بیشتر مصرف کننده هستیم اکثر کار ها به گونه ای است که یک کاردان برق هم توان انجام اون رو داره به همین دلیل موقعیت های کاری برای مدارک پایین تر بیشتره
          البته این نکته مهمه که مهندس ارشدی تسلط بیشتری بر روی کار داره مثلا وقتی میخواد از 7805 به تعداد زیاد استفاده کنه با توجه به اینکه ساختارش رو بهتر میشناسه جنس بد و خوب رو تشخیص میده و پروژه های تمیز و کارآمدتری رو تهویل میده
          مدیران هم این نکته رو خوب میدونن پس ارشدی رو خیلی بهتر قبول میکنند در نهایت هم اگر در ایران کاری پیدا نشد میتونن به کشورهای پیشرفته تر مهاجرت کنند
          به هر حال هیچ چیز و هیچ کس نمیتونه ثابت کنه تحصیل برای حصول مدارک بالاتر بیهودست
          *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
          *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
            سواد ربطی به مدرک نداره
            بله تجربه هر کس در هر رشته اینو داد میزنه که سواد ربطی به تحصیلات نداره
            *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
            *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

البته من فکر می کنم mojolanشوخی کرد آخه یعنی در 5سال سابه کاریش هم این آیسی رو ندید؟!!!!!!!!!!
              جانم به فدای ائمه اطهار
              می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

گفتم سوالامو همینجا مطرح کنم بهتره :agree:
                کسی میدونه چرا در ایران دوره کارشناسی ارشد بدون آزمایشگاه و کارگاه هست و این دوره مهم با درسهای خیلی پیشرفته ای که ارایه میشه کار عملی نداره؟مثل رباتیک و کنترل صنعتی و ابزار دقیق پیشرفته و شبکه های عصبی و کنترل فازی و و انواع دروس مهم کنترلی مثل رباست و بهینه و غیرخطی و.... اینا فقط برای کنترله و همچنین گرایشهای دیگه،چرا باید بدون آز باشن؟
                جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

از یک استاد درست حسابیم پرسیدم که چرا اینجوریه؟گفت متاسفانه در ایران اینجوریه ولی در گشورهای توسعه یافته همه اینا با آزمایشگاه های پیشرفته و بروز شده ارایه میشه :angry: oo:اینو داشته باشین تا پست بعدی :arrow:
                  جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
                    البته من فکر می کنم mojolanشوخی کرد آخه یعنی در 5سال سابه کاریش هم این آیسی رو ندید؟!!!!!!!!!!
                    هیچ دلیلی وجود نداره که شما حتما با رگولاتور سر و کار داشته باشید! همیشه احتیاج باعث استفاده از قطعات میشه!!!

گفتم سوالامو همینجا مطرح کنم بهتره :agree:
                    کسی میدونه چرا در ایران دوره کارشناسی ارشد بدون آزمایشگاه و کارگاه هست و این دوره مهم با درسهای خیلی پیشرفته ای که ارایه میشه کار عملی نداره؟مثل رباتیک و کنترل صنعتی و ابزار دقیق پیشرفته و شبکه های عصبی و کنترل فازی و و انواع دروس مهم کنترلی مثل رباست و بهینه و غیرخطی و.... اینا فقط برای کنترله و همچنین گرایشهای دیگه،چرا باید بدون آز باشن؟
                    درسته امکانات خیلی کمه .درسته ارشد نیاز فوق العاده ای به آزمایشگاه داره ولی بیشتر هدف یاد گرفتن چگونگی تحقیق هست. و تحقیقات در موارد پیشرفته منتهی به عمل میشه. در ضمن اگه دانشگاه مناسبی باشید درخواست بدید براتون وسایل می خرن. البته بستگی زیادی به رئیس داره! حتی میتونید طرح بردارید که نیاز به یه استاد هم دارید و تا چند میلیون بودجه میدن ولی شرایطش یه کم سخته!
                    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

دیروز همکلاسی آموزشگاه زبانم گفت پسر عمش لیسانس مکانیکش رو از شریف با معدل17 چندسال پیش گرفت و از دانشگاه کلگری کانادا (که بهترین استاد من مهندس محمدی نیا هم رفت اونجا) واسه ارشد عمران پذیرش با بورسیه گرفت و ارشد با معدل18 گرفت و بهش واسه PHD پیشنهاد دادن ولی برگشته ایران فکر کنه بره اونجا یا جای دیگه ای.اما حرفم اینه که اون می گفت وقتی رفتم اونجا فهمیدم درس و دانشگاه یعنی چی؟!!!! آزمایشگاه و کار عملی یعنی چی؟!!!! میگفت دارم دیوونه میشم از اینهمه تفاوت امکانات،نحوه آموزش درسها فرق میکنه و کاملا میشه همه جنبه های عملی دروس رو حس کرد!!!!!!!!!!! حالا اون توی شریف که قویترین دانشکده مکانیک رو داره لیسانس گرفته بود :angry:
                      نظر شما چیه؟
                      جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تفاوت ارشد با لیسانس

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
                        درسته امکانات خیلی کمه .درسته ارشد نیاز فوق العاده ای به آزمایشگاه داره ولی بیشتر هدف یاد گرفتن چگونگی تحقیق هست. و تحقیقات در موارد پیشرفته منتهی به عمل میشه. در ضمن اگه دانشگاه مناسبی باشید درخواست بدید براتون وسایل می خرن. البته بستگی زیادی به رئیس داره! حتی میتونید طرح بردارید که نیاز به یه استاد هم دارید و تا چند میلیون بودجه میدن ولی شرایطش یه کم سخته!
                        شما در کدوم دانشگاه درس خوندین مگه؟ :question:اونجا این کارهارو میکردن؟
                        جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط apadana34
                          1
                          می شه جواب سوال دو وسه من را هم بدید (واضح تر)

دیدگاه

شما در کدوم دانشگاه درس خوندین مگه؟ :question:اونجا این کارهارو میکردن؟
                            گفتم دانشگاه مناسب نگفتم دانشگاههای تراز اول. اتفاقا من هم سراسری دنبال طرح بودم هم آزاد. شرایط پرداخت بودجه برای طرح تو آزاد خیلی راحت تره! چیزی که قضیه رو یه کم سخت میکنه شرط چاپ تحقیق در ISI هست. همونطور که گفتم لازم نیست دانشگاه خیلی اسم و رسم داشته باشه. فقط فکر کنم موسسات آموزش عالی کوچک این شرایط رو ندارن.

نوشته اصلی توسط apadana34

در مواردی داشتن مدرک ارشد باعث دردسر هست. مواردی که از شما کار ساده ای می خوان یا شما می خواید برای داشتن سابقه کار از یه کار ساده شروع کنید! در این موارد کارفرما ترجیح میده یه فرد کم توقع تر برداره و پول کمتری هم پرداخت کنه!
                            شغلتون هم بستگی به چیزی داره که بلدید.
                            مواردی که بالا گفتم برای شغل های آزاد و شرکتی هست. معمولا برای کارهای دولتی شما رو به دوره های مختلف می فرستن و هر چی معدل و مدرکتون بالاتر باشه مزایای بیشتری نصیبتون میشه!
                            It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

من اکثر دانشگاه های درجه یک ایران رو بخصوص اونایی که تو تهرانن از نزدیک در جریان وضعیتشون هستم

به جرات میتونم بهتون بگم وضعیت بغرنجه !!!

یعنی چیزی که تو دانشگاه هامون تدریس نمیشه علم هستش

بحث من کارشناسی و ارشد نیست من دارم در مورد دانشجوهای دکترا صحبت میکنم که دیگه وای به حال ارشد و کارشناسی...

البته جالب اینجاست اگه تو دانشگاه صنعتی اصفهان یا شیراز و تبریز از صدتا دانشجوی رشته های فنی 15 تاشون دنبال علم هستن و کنکور مقطع

بعدی واسشون مهم نیست، تو شریف و امیرکبیر میشه 5تا دانشجو !!!

تو ایران دانشجو بنده خدا باید به فکر مقطع بعدی باشه ... وگرنه دانشجوهای کاردانی آموزشکده های فنی شرف دارن به دانشجوهای دانشگاه های

...

البته دانشمندهای واقعی که تو همین دانشگاه ها هستن بحثشون جداست

واسه استخدام و اینا خب مسلماً هرچه مقطع بالاتر باشی بهتره ولی سعی کن تو زمینه فنی علمی که علاقه داری تخصص پیدا کنی .
                              خوشبخت ترین انسانها کسانی هستند که از شادی دیگران لذت ببرند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X