اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب موتور

سلام
    برای بالا بردن یه بار به وزن 1تن تا ارتفاع 5 چه موتور گیربکسی پیشنهاد میکنید؟

پاسخ : انتخاب موتور

بالابر ها حدود 1.5 تن هستن
    موتورشون 1.5 کیلو وات ه

شما باید بدونی توی چه زمانی می خای اون رو بالا ببری که شدیدا توی قدرت موتور تاثیر داره

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

زمان بالا رفتنش زیاد مهم نیست .
      مهم اینه که تو اون ارتفاع بشه این بار رو رها کنیم (این کار جنبه نمایشی داره)
      موتور هم برا بالا بردنش خودم 3 hp با یه گیربکس vf110 در نظر گرفتم
      حالا مشکل سر رها کردن بار رو این ارتفاعه

دیدگاه

چه مشکلی ؟؟

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

اینطوری که نمیشه گفت فلان گیربکس و فلان توان اونوقت که دیگه مهندسین عزیز مکانیک باید قاز می چروندند

اما من با قضیه کار و انرزی کمی بهت در محاسبه کمک میکنم
          هر ماشین یک ضریب بازده داره که همیشه کمتر از یک هست مثلا برا گیربکس های هلزونی در حدود 40 درصد هست ( شاید هم کمتر) بنا براین کار خروجی از ماشین چهار دهم کار ورودی به ماشین هست ( تعریف بازده)
          حال کار خروجی از ماشین مشخص هست و بازده هم مشخص هست بنا بر این می شه کا ر ورودی را محاسبه کرد و از اونجا میشه توان موتور یا گشتاور موتور را محاسبه کرد

کار خروجی از ماشین : نبرو ضربدر جابجایی تقسیم بر زمان انجام کار
          چون زمان شما مجعول هست من 5 ثانیه در نظر میگیرم پس کار خروجی میشود 10000 نیوتن حال با ضریب بازده کار ورودی میشود 25000 نیوتن

برای همچین کاری شما به موتور با توان مفید 25 کیلووات نیاز دارید
          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

ببینید من برای این بار که طولش 10 متر هست 2 تا موتور در نظر گرفتم یعنی 2 تا 500 کیلو میشه
            خب حالا با در نظر گرفتن این قضایا
            توان میشه: p=mgh/t
            p=5000 یا 5kw
            خب حالا من یه سوالی دارم مگه کاره گیربکس این نیست که دور رو کم میکنه ولی قدرت رو زیاد میکنه
            با این اوصاف اینکه شما گفتید بازده گیربکس 0.4 هست و طبق رابطه
            بازده=(p(out)/p(in نیرو کم میشه؟
            راستی نظری در مورد اینکه چه طوری این بار رو از این ارتفاع رها کنیم دارید؟(این کار جنبه نمایشی داره)
            به نظر شما با کلاج صنعتی یا کوبلینگ مغناطیسی میشه این وزن بار رو در این ارتفاع رها کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X